gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
HoI - problem z graniem Polską
Autor Wiadomość
Marius94 
Szeregowy


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 3
Wysłany: Sob Lis 29, 2008 8:19 pm   HoI - problem z graniem Polską

Witam.
W HoI gram od niedawna, więc możliwe to mój błąd ale zaczynam:
Otóż gdy gram sobie w HoI Polską, to porządek rzeczy wygląda tak: wybrałem rząd Lewicowy (dyktatura) rozpocząłem wojnę z ZSRR i z pomocą sił ekspedycyjnych z Francji, Kanady i RPA zdobyłem ładny kawałek Białorusi i Ukrainy (chodzi mi o położenie geogr. nie o państwa)
mam grudzień 1938r. i w magiczny sposób brakuje mi ropy, gumy, i węgla. Ten proces by mnie nie zdziwił gdyby... Otóż problem polega na tym że w okienku "Handel światowy" wystawiam oferty o zamianie węgla i stali na ropę i gumę opierające się o nadwyżki surowca. Potencjał przemysłowy mi spada do zera i jednostki walczą jakby chciały a nie mogły bez zaopatrzenia. Bo tyle mam PP że nawet tych nędznych 100 punktów na zaopatrzenie nie mam.
Przekartkowałem całą PDFowską instrukcję, i tam jest napisane, iż powinienem dostać informację, że jakieś państwo zgodziło się na moją ofertę handlową. Jeśli takową wystawię. Jednak nic takiego nie dostaję, i nawet jak ustawiłem zirytowany wystawiłem ofertę że zamienię 1000 stali na 100 ropy nic a nic się nie podnosiło, a zużycie ropy wynosiło razem ok. 30 punktów !!!!!!!!

Czy coś robię nie tak? Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.
Mariusz
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lis 29, 2008 9:19 pm   

Wow twój problem jest bynajmniej dziwny :neutral:
Wątpie, żeby był to twój błąd. Jak mniemam grasz w pierwszą część gry - Hearts Of Irons nie Hearts OF Irons II, a ta miała trochę bugów może odkryłeś włąśnie któryś z nich? Masz pirata czy oryginał? ?I jeśli oryginał to spatchowany ;) ?
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Marius94 
Szeregowy


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 3
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 2:43 pm   

Witam ponownie.
Oryginał gry Hearths Of Irons 1 wydany przez CD projekt z serii "Nowa Extra Klasyka" czysty, bez patchy czy innych wynalazków.
Bynajmniej może to nie być bug, ponieważ gdy ustawię mniejszą ilość surowców i mam pokój, to spokojnie przemysł dociera do 1939 roku..... Albo czasem do lutego 1940 gdy Niemcom odechce się Gdańska.
Pozdrawiam Mariusz
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 3:45 pm   

To w takim razie już sam musisz dojśc do tego co robisz źle ;) W tym cała Magia EU :D
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Marius94 
Szeregowy


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 3
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 3:55 pm   

Teraz ściągam sobie patcha, więc może to faktycznie BUG, ale w międzyczasie pokombinuję...
W każdym razie Dzięki!

Pozdrawiam Mariusz

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 6:09 pm ]
Jednak to nie bug. Prawdopodobnie mój błąd, ponieważ ja z pudełka mam już wersję spatchowaną. Patch jedynie uniemożliwiał mi grę Polską.
Tak w nawiasie, ma Ktoś na tym forum dobrą strategię do gry Polską w HoI1 aby dotrwać do np. 1945r.??
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Jan Szatan 
Szeregowy


Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 6
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 1:50 pm   

Nie sądzę żeby jakikolwiek patch uniemożliwiał ci grę Polską,w każdej części HOI na jakimkolwiek patch masz do wyboru wszystkie kraje które istniały w danym okresie,możesz grać nawet takimi g*wienkami jak haiti czy etiopia wystarczy że jak masz wybór flag to naciśniesz na jedną z nich PPM i otworzy ci się suwak z wszystkimi krajami do wyboru.
A co do strategii Polską w HOI II,ja akurat gram w doomsday'a Polską ale strategia nie powinna się za bardzo różnić ja akurat gram w ten sposób na początku cała moja produkcja idzie w rozbudowę przemysłu i w ten sposób mając 37'rok miałem już 57 potencjału przemysłowego podczas gdy zaczynając w 36' miałem 30PP,oczywiście technologie - na początku przemysł,te rozwijające pp potem doktryny lądowe,podbijam właśnie czechosłowacje mam sojusz z aliantami,ustrój w kraju Opiekuńcza Autokracja,ale dążę do faszyzmu,no i w kwestii Niemców rozważam rozbicie osi zanim jeszcze się zawiąże tzn. przekonać Włochy do wstąpienia do aliantów ale nie wiem jeszcze czy to zrobię.Gdy szwabki zażądają Gdańska to jeżeli będę gotów do wojny to im nie dam,a jeżeli nie to im oddam,spokojnie się rozwinę,gwarantuje niepodległość ZSRR,więc gdy Niemcy wypowiedzą im wojnę uzyskam przeciwko nim Causus Belli,wypowiem im wojnę w dogodnym dla mnie momencie i odzyskam co nasze(Gdańsk,Elbląg i ten Konninsberg) a potem CAŁY SZFABLAND !
Są jeszcze dwie rozwiązania na grę Polską - dogadać się z III rzeszą i wstąpić do osi(jesili to zrobisz przed 1 września 39' to nawet nie będziesz musiał oddawać im Gdańska) albo dogadać się z Sowieciarzami,wtedy niemcy odpuszczą sobie gdańsk w 39' a wojne z nimi będziesz miał dopiero w 41' kiedy zaatakują Związek Sowiecki i będziesz mógł razem z ruskimi bić szfaba dodam że w przeciwieństwie do faktycznej historii w tej grze czerwone małpska są bardzo lojalnymi sojusznikami,jeżeli masz braki w danym surowcu a oni mają nadmiar to będą ci wysyłać za darmo itp. Ja jednak wolę być niezależny od czerwonych.
Pozdrawiam mam nadzieje że pomogłem ;)
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Fungamespl 
Szeregowy
Fungames


Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 5
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 11:20 pm   

Odpowiedź na Twoje pytanie powinna brzmieć tak:

Po pierwsze, w HOI 1 nie ma czegoś takiego jak umowy handlowe. Umowa jaką zawierasz jest propozycją dla rynku światowego. Działa to tak:

1. Jakieś państwo proponuje jakiś handel.
2. Komputer po 24 godzinach czasu gry (1 dzień w grze) sprawdza oferty od najważniejszych (highest priory), czyli od tych, gdzie stosunek surowców proponowanych do tych które chce wykupić jest większy niż 1:1. (np. 450 Węgla za 150 Gumy ze startowych propozycji Niemiec)
3. Następnie sprawdza kolejne oferty w kolejności tejże wagi aż dojdzie do tych z ratio 1:1.
4. Oferty które były pierwsze (wcześniej) są wykonywane najpierw. (tak przynajmniej mi się wydaje).
5. Jeżeli jakiegoś surowca brakuje na rynku światowym (bo np. został sprzedany państwu które targowało się wyższą ceną za surowiec), to Twoja umowa nie zostaje zrealizowana.

System ten jest zupełnie przeciwny do tego z HOI 2, gdzie umowy są zawierane pomiędzy państwami a nie wspólnym rynkiem światowym a państwami.

Punkty PP tracisz, gdyż nie masz surowców które napędzają twój przemysł i twoje punkty PP. Jeżeli nie masz stali, bądź węgla to Twój przemysł nie działa.

Jeżeli to nie jest właściwa odpowiedź, to może masz buga.

Podejrzewam, że pod koniec, gdy wystawiłeś już ofertę 1000 Stali za 100 Gumy, nawet jeżeli ta oferta była realizowana, to i tak nie wystarczało ci Węgla lub/i Ropy. Guma, Ropa i Węgiel były zamieniane tak długo, że w końcu straciłeś wszystkie surowce, a uzyskanie jednego z nich (Gumy) nie rozwiązało problemu, bo tylko Węgiel może być zamieniony na Ropę, a ta z kolei na Gumę.

Możliwe rozwiązania problemu:

a) zainwestuj w przemysł (co według mnie nie jest wykonalne dla Polski, ale podaję taki ogólny sposób na ten problem)
b) prześledź zmianę surowców przy przemyśle idącym pełną parą z dnia na dzień, zapisz różnicę surowców i w oblicz sobie jak musisz zamienić surowce

W HOI 1 w zależności od państwa którym grasz na rynku światowym zazwyczaj brakuje gumy, ropy lub z rzadka stali. W takim wypadku musisz polegać na sztucznych surowcach z wymiany Ropy -> Guma/Węgiel -> Ropa.

I na koniec: cieszę się, że ktoś dostrzegł potencjał kontroli własnych sojuszników.
Polecam zrobić podstawowe upgrade'y dla piechoty i altylerii, podzielić się z Aliantami i kierować Francją, Wlk. Brytanią i Kanadą. (bo mają i produkują najwięcej wojsk)
Osobiście najpierw walczyłem z Niemcami w 1939 i ich pokonałem, ale Twoja strategia też jest ciekawa :P
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   44%   4/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16