gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
HoI 2 DD - wasze osiągnięcia
Autor Wiadomość
kub@ 
Szeregowy


Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 10:07 am   HoI 2 DD - wasze osiągnięcia

Jakie są wasze największe osiągnięcia w HoI2?

Ja mam dwa, którymi mogę się bez wstydu pochwalić -

1. To był chyba moja trzecia albo czwarta partia, od kiedy miałem tę grę. Grałem Rumunią od '36. Na początku podbiłem Węgry, potem Austrię i Jugosławię, tym samym pod koniec '38 byłem jednym z największych państw w Europie.
W '40 zacząłem inwazję na Włochy i Bułgarię (Niemcy zostały podbite przez ZSRR, więc w Państwach Osi były tylko właśnie Włochy i Bułgaria). I tu się moja gra kończyła :P Włosi swoimi DPG zajmowały moje górzyste tereny i nijak szło je później odbić. Z Bułgarią poszło mi o wiele łatwiej, zwłaszcza, że podpisałem sojusz z Grecją (nie wiązałem się z żadną z większych stron, tym samym uniknąłem dużych konfliktów i mogłem się spokojnie rozwijać). Ale z samego podbicia krajów środkowoeuropejskich byłem strasznie zadowolony, zwłaszcza że jeszcze wtedy byłem laikiem.


2. Miałem wtedy już trochę dłuższy staż, niż przy grze Rumunią. Grałem od '36 Włochami.
W '37 podbiłem Grecję i Albanię, w '38 wszystkie tereny Hiszpanii. Później zaatakowałem Francuzów (co się wiązało z sojuszem z Niemcami). Przywiodłem francuskie dywizje do granicy i puściłem desant na Marsylię i zrobiłem przygraniczny kocioł. Później już szło jak po maśle, robiłem kotły przy brzegach oraz w okolicach niemiecko-francuskiej granicy. Tym samym większość południowej Europy była moja, zająłem całą Francję (pod koniec było trochę problemów, Brytyjskie lotnictwo potrafi namieszać), a po większych podbojach ruszyłem sobie na Jugosławię (przyznam - z nudów, podbiłem w całości Francję w '44, a do '53 musiałem się czymś zająć). Nie wiem, jakim cudem, ale obeszło się bez wojny z ZSRR :shock:


Zapraszam do dyskusji :)
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 5:23 pm   

Ciekawy pomysł na temat :)
W moim przypadku tych osiągnięć było tyle, że nie pamiętam już wszystkich (czyli nie ma to jak skromność ;) ).
Pamiętam tylko jedno, dosyć patriotyczne, mianowicie Ekspansję na skalę światową grając Polską - pod koniec rozgrywki cały świat był w biało-czerwonych barwach (bez używania kodów :P ). Taktyka była dosyć prosta - po rozwinięciu gospodarki wydałem trochę zielonych na sojusz Polsko-Rosyjski po czym razem z sowietami wykorzeniliśmy Niemców (co do jednego :twisted: ). Oczywiście część terenów III Rzeszy zajmowałem ja podobnie jak przynajmniej połowę świata, który podbijałem wraz z ZSRR. Gdy już wszystko należało do Polski i naszych sąsiadów ze wschodu, "dyplomatycznie" wręcz obniżyłem im morale - i podczas gdy ich trawiły bunty ja wywołałem wojnę z Sowietami pomyślnie ją wygrywając (choć nie mówię do najłatwiejszych ta wojna się nie zaliczała ;) ). I tak o to pod moim dowództwem Polska zwyciężyła II WŚ - powiem więcej. Jako jedyna ją przeżyła :mrgreen: :twisted:
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
gary_joiner 
Porucznik
Zły Porucznik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 215
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 6:26 pm   

Hunter, tak z czystej ciekawości, jak uporałeś się z USA? ;)
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   70%   21/30
SanchoPL 
Kapral


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 111
Skąd: Radom
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 11:39 am   

Żeby rozwalić USA najlepiej podbić Japonię i ładować ludzi na transport. Daje się ochronę przez lotniskowce i niszczyciele i to wystarcza, przynajmniej ja tak podbiłem USA :mrgreen:
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   55%   11/20
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 2:19 pm   

Uh wybacz za zwłokę pominąłem ten temat ostatnio - podobnie jak mówi SanchoPL - USA zostawiłem sobie na deser zaraz przed ZSSR gdy już pod kontrolą miałem Japońską flotę powietrzną, zamienienie ameryki w pył nie było niczym trudnym :twisted:
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15