gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Gra roku 2005

Jaka gra jest hitem 2005 roku?
Cywilizacja IV
0%
 0%  [ 0 ]
Gothic II: Noc Kruka
27%
 27%  [ 3 ]
Age of Empires III
27%
 27%  [ 3 ]
Need for Speed: Most Wanted
9%
 9%  [ 1 ]
Call of Duty II
36%
 36%  [ 4 ]
Głosowań: 11
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Wto Gru 20, 2005 10:03 am   Gra roku 2005

Proszę o składanie głosów na wstępnych wyborach gry 2005 roku. Który tytuł jest według was największym hitem tego roku?
Ostatnio zmieniony przez Boolseye Wto Gru 20, 2005 11:38 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 20, 2005 10:21 am   

UFO: Decydujące Starcie. Niby gra kilka błędów ma, ale tak czy inaczej na świecie sprzedaje sie bardzo dobrze, powstaja ciekawe mody. Nie zmiena to faktu, ze gra jest dobra.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Wto Gru 20, 2005 11:35 am   

Zachęcam do oddawania głosów. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń co do pominięcia jakiegoś tytułu proszę o komentarz tutaj
Dziękuję za wyrozumiałość. Pozdrawiam wszystkich.
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Gru 20, 2005 7:33 pm   

Czołem!

Przyznam się bez bicia, że zagłosowałem na AOE III, ze względu na sentyment do serii. Blisko 4 lata czekałem na trójkę i w końcu ją mam:) Cena zapiera nieco dech w piersiach, ale za te wszystkie niegdyś piraty przyda się drobna rehabilitacja:) Być może znajdę w przerwie świątecznej czas, aby ją trochę "polizać";) Co do samej ankiety-dla mnie jest ona nieco dziwaczna:) W sumie każda z tych gier jest dobra w swojej gatunkowości i zasługuje na uwagę. Porównywanie gier czerpiących z różnych gatunków nie przemawia do mnie. Jeżeli już mamy porównywać, to kilka tytułów, ale w tym samym gatunku. Przecież wszystkie te gry są jednak mniej lub bardziej odmienne...Gdzie zatem ich obiektywne kryteria porównań?

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Wto Gru 20, 2005 8:13 pm   

Pozwól, że się z Tobą nie zgodzę, a to dlatego, że w nie każdą grę można przechodzić po raz kolejny z niesłabnącym entuzjazmem. Innymi słowy dla porównania w NFS:MW przeszedłem raz i byłem zadowolony, ale po drugim razie zaczęły mi się kłaniać nie dociągnięcia i błędy, a teraz zacząłem grać trzeci raz i mam dość tej gry. Natomiast gothica II, przeszedłem trzy razy (mag, palladyn i najemnik) i nadal nie zwiedziłem wszystkich zakamarków, ani tym bardziej questów pomocniczych, toteż jak pojawił się dodatek Noc Kruka, jeszcze większą miałem ochotę grać pomimo tego, że większość już znałem. Podsumowując Gothica II z dodatkiem Noc Kruka przeszedłem około dziesięciu razy licząc do chwili obecnej i nadal mnie cieszy. Tak, więc gdybym miał wybrać najlepszą grę jaka ukazała się w 2005 roku to bez wątpienia wybrałbym Gothica II: Noc Kruka.
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Wto Gru 20, 2005 8:41 pm   

Perkun napisał/a:
Cena zapiera nieco dech w piersiach



W sensie, że jest wysoka?
Dla mnie w porównaniu z tą kwotą, którą wydałem na obie częście AoE wraz z dodatkami, 100zł do bardzo tanio :].

Jednak w porównaniu ze standardem gier i przeciętnymi zarobkami w Polsce, to nie jest tak mało.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Wto Gru 20, 2005 9:05 pm   

Boolseye napisał/a:
Gothica II: Noc Kruka



Pamietajmy jednak, że to gra z roku 2004 (i to początku) - w Polscy wyszła tylko w lutym(czy marcu?).

Ja bym tak samego G2: NK nie wychwalał. Jestem naprawdę wielkim fanem gothic'ów, i przechodziłem je z niezwykłą dokładnością. W Noc KRuka grałem w pełen entuzjazmu, ale ... od V aktu znowu zaczęło sie bezmyślne zbieranie XP chodząc po mapie i rozwalając bandy orków. A powrót do Jarkendaru to nuda - kilka nowych potworów do wybicia, żadnych questów, juz nie ma nawet krztyny klimatu czy momentu grozy.

Dodatek jest świetnym uzupełnieniem do G2, bo tłumaczy wiele kwestii. Jednak jako osobnej gry bym go niedawał (jest wszakże kategoria Dodatek np w rankingach GOL'u).
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Wto Gru 20, 2005 9:45 pm   

Nie ma sprawy, Beckside może i masz rację, nie chcę się z Tobą sprzeczać tylko czemu nie głosujesz, na swojego faworyta, czyżbyś nie miał takowego?? Ja tylko podałem przykład, jak można ocenić najlepszą grę roku, która sprawiła nam największą frajdę i w moim przypadku był to owy dodatek. Tak, więc to jest tylko ankieta, każdy głosuje na to na co chce, a nie na to co inni chcą. I tutaj warto podkreślić, iż Perkun zagłosował na AoE III i za to bardzo mu dziękuję!!!
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 9:51 am   

Czołem!

Boolseye napisał/a:
Pozwól, że się z Tobą nie zgodzę, a to dlatego, że w nie każdą grę można przechodzić po raz kolejny z niesłabnącym entuzjazmem.


Przy porównywaniu gier należy kierować się ustalonymi kryteriami obiektywnymi, o ile takowe istnieją. Entuzjazm, zadowolenie, ochota, to są czysto subiektywne odczucia i każdy ma je inne. Jedna osoba będzie twierdzić, że najlepszy jest Gothic, inna, że AOE a jeszcze inna, że NFS. Która z nich ma rację? Powiesz, że ci mają rację, których większość opowiedziała się za daną pozycją. A czy część osób z tej większości grała w pozostałe gry, aby wydać takowy werdykt? Sprawa znacznie jest ułatwiona, gdy porównuje się pozycje należące do jednego gatunku. Wtedy można się pokusić o pewne obiektywne kryteria, którym będą podlegały pozycje. Ale też jest warunek taki, że wszystkie osoby oceniające muszą mieć za sobą granie we wszystkie rywalizujące pozycje, aby werdykt był obiektywny. Wszelkie inne jest werdyktem czysto subiektywnym, tym bardziej abstrakcyjnym, kiedy porównuje się gry z różnych gatunków. Najlepsza? A cóż to znaczy najlepsza? AOE III lepsze od NFS czy Gothica? Jedynie obiektywne kryteria wchodzą w grę. Przy subiektywnych każda gra będzie najlepsza i nawet jeżeli większość opowie się za danym tytułem, to wcale nie oznacza, że on jest najlepszy, ponieważ podstawy pomiaru mają subiektywny charakter, a kryteria ściągnięte z kosmosu. To tak, jakby porównywać słonia z mrówką... Gdyby pytanie było, która gra mnie najbardziej urzekła, spodobała mi się itd., to co innego. Ale uszanuję każdy wynik:)

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
leiff 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 274
Skąd: Sieroszewice
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 9:57 am   

Ja wprawdzie wolę gry strategiczne ale Coll of Duty 2 rzuciło mnie na kolana jest niesamowicie grywalna a w dodatku ma się niemalże pełną dowolnosć wyboru swojego postępowania.
 
 
Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   48%   17/35
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 10:22 am   

Perkun nie uważasz, że wziąłeś sobie ten wątek zabradzo do siebie? W końcu to jest Off topic, nieprawdaż i miało być na luzie. A ty jak widzę szukasz dziury w całym. Wyluzuj troszeczkę :)

[ Dodano: Sro Gru 21, 2005 10:46 am ]
A jak już chcesz się spierać, to co sprawia, że gra okazuje się hitem? Czy to nie zależy od ilości osób, które tą grę polubiło? Czy nie zależy od dostępności, a więc ile osób w nią grało, aż w końcu czy nie zależy od tego ile osób było zadowolonych z grania w tą grę? Łatwo wysnuwać takie wnioski jakie zaserwowałeś, ale dema gier są powszechnie dostępne, a powiedz jakbyś miał kupić grę, jedną grę, która musiałaby ci starczyć na długi czas, to co byś wybrał? Nie wypróbowałbyś demka djamy na to NFS-a, żeby dowiedzieć się, mniej więcej jak to wygląda? No pewnie nie, bo tylko pełna wersja daje obraz tego jak wygląda gra (wnioskuje z twojego postu) A więc niech ci będzie, że masz rację, to powiedz po co głosujesz? Skoro to nie ma sensu i jest nieważne, co mówi większość, to po co tym sobie zawracać głowę?
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 2:55 pm   

leiff napisał/a:
Ja wprawdzie wolę gry strategiczne ale Coll of Duty 2 rzuciło mnie na kolana jest niesamowicie grywalna a w dodatku ma się niemalże pełną dowolnosć wyboru swojego postępowania.



Pytanie czy należy oceniać grę po ćwierci czy za całość :) .

Grafika w CoD'ie 2 rzeczywiście jest niesamowita - bardzo dobre jest też AI, brak liniowości w niektórych momentach kampanii i fajny klimat.

Ale to jest tylko kampania :]. Przejdziemy ją ze dwa razy i wrócimy dopiero za miesiąc.

Z moich doświadczeń z CoD'em 1 wynika, że tak naprawdę 90% czasu spędzonego przy tej grze to tryb multiplayer. A ten ponoć jest mało klimatyczny o czym świadczy nie tylko jakas tam opinia mojego kumpla, ale i bardzo mała liczba graczy na servach.


Nie chcę co prawda deprecjonować Twojej wypowiedzi, ale chciałbym się dowiedzieć jak ty oceniasz całość :]
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
leiff 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 274
Skąd: Sieroszewice
Wysłany: Sro Gru 21, 2005 7:34 pm   

W tej chwili jestem w trakcie jak skończe i zagram raz jeszcze to wtedy powiem coś więcej.
 
 
Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   48%   17/35
Fenix 
Kapral


Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 73
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 6:54 pm   

Byłem pewny że będziecie głosować na COD albo NFS ale jestem pozytywnie zaskoczony, poniewarz gra na którą zagłosowałem wygrywa.Chyba niemusze mówić czemu na nią zagłosowałem a jeżeli jesteście ciekawi to sami w nią zagrajcie i porównajcie klimat i grywalnosc z COD i NFS.Pozdrawiam
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   50%   8/16
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 3:04 pm   

Hołk!

Nie moge się zdecydować czy NFS:MW czy Call Of Duty 2 czy AoF III
 
 
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16