gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Europa Universalis
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Sob Lut 26, 2005 7:54 pm   

Chyba nie , bo jak nic nie robiłem , czas sobie spokojnie płynął to jak sobie upłynął to byłem już czerwony i nie z punktu widzenia innych - z mojego punktu widzenia , czyli co sam sie nie lubie ? czy może ludność mnie nie lubi albo coś ?
 
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 7:59 pm   

Anonim napisał/a:
Chyba nie , bo jak nic nie robiłem , czas sobie spokojnie płynął to jak sobie upłynął to byłem już czerwony


Jak nic nie robisz, to takze Twe stosunki z innymi panstwami psuja sie( choc rzecz jasna wolniej, niz w przypadku prowadzenia wojen itp.)

Anonim napisał/a:
i nie z punktu widzenia innych - z mojego punktu widzenia , czyli co sam sie nie lubie ?


Wytlumacze raz jeszcze, jak na mapie politycznej klikniesz na jakies inne panstwo, to wszystkie kolory odzwierciedlaja wowczas nastawienie do niego - a wiec takze Twoje.

Powtorze raz jeszcze - zapisz gre, nastepnie uruchom ten sam scenariusz innym panstwem i wczytaj dany zapis - zobaczysz, o co chodzi...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Gość

Wysłany: Sob Lut 26, 2005 8:29 pm   

Niestety nie moge zobaczyć tego innym państwem bo gram w IGC i ustawiłem tylko jedno . Czyli to jest średnia mojich stosunków z inymi państwami ?
 
zloty88
Szeregowy


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 2:10 pm   Najlepsza gra tego typu

Jak pozyczylem od kumpla ta gre, z poczatku myslalem ze włacze ja i pogram pare minut i wyłacze. Na szczęscie stało sie inaczej nie przespalem pol nocy. ZA kazdym razem ta gra ma inny scenariusz i nie ma w niej ustalonego schematu (procz wydarzen historycznych). POtem buszowałem w necie szukajac ulepszen, porad. Teraz naszla mnie ochota na powrot do tej gry. I ciesze sie ze powstanie kolejna czesc tej gry, ale mam nadieje ze nie zawode sie na niej tak jak na settlers-ach V. bo czasmi wole miec gorsza grafike a schemat gry i fabule ta sama :) POZDRO
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 8:08 am   

Jak już o Settlersach mowa to jesienią będzie dwójeczka z trybem MultiPlayer i odświeżoną oprawą graficzną. :mrgreen: *jupi* No żeby już nie klepnął takiego OT to oczywiście dam Ci złoty opis najciekawszych modów do Europki :)

Mody Duże :
Opis : Są to Duże mody, które mają własne pakiety eventów, opcji i konfiguracji. Uruchamiane są własną ikonką gdyż nie są to scenariusze, a pełnowartościowe gry oparte na EU2.

Wprowadziłem ocene modów według klasyfikacji szkolnej 1-6, wyraża ona przydatność w grze i stopień profesjonalizmu UWAGA : Mody obsługujące moddir QPM, AGC-EEP, AoI, MES, IR, AIFIFU, Aberration (oddzielny katalog w EU 2, uruchamiane inną ikonką) powinny mieć w niej (ikona skrótu na pulpicie) np:
element docelowy : "D:\gry\Europa Universalis 2\EU2.exe" AoI
rozpocznij w : "D:\gry\Europa Universalis 2\"

QPM 1.1.5 1419,1520
Ocena : :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Opis :Najbardziej rozbudowany mod do Europy Universalis II. Posiada masę nowych eventów, minimody wspomagajace kompa, nową grafikę z EUGFSM, mody urealniające grę[/color]. Jan narazie jest to najlepszy mod. Dodatkowo zawiera wszystko to co AGCEEP
Instalacja : Automatyczna, katalog QPM. Podajemy ścieżke do Europa Universalis 2. Uruchamiamy ikoną QPM.
Wymaga : EU 2 1.08 + beta patch 2 February
Wielkość : 10,44 MB
Nowsze wersje : Tak, cały czas rozbudowywany.
Oficjalna strona : http://eufi.org/viewforum.php?f=47

AGC-EEP 1.38 1419,1520 ,
Ocena : :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Opis : Anglojęzyczny mod. Zawiera wiele nowych eventów dla wsyzstkich państw, wiele nowych kultur, dowódców oraz monarchów. Dodatkowo w wersji bardziej rozbudowanej zawiera poprawioną mapę[/color] oraz zbiór grafik - EGUFSM. Polecany tym którzy dopiero zaczynają swoją rozgrywkę. Do pobrania w dwuch wersjach - wersja basic zawiera sam mod, natomiast wersja deluxa zawiera dodatkow mapę oraz grafiki.
Instalacja : Automatyczna, katalog AGCEEP. Podajemy ścieżke do Europa Universalis 2. Uruchamiamy ikoną AGCEEP.
Wymaga : EU 2 1.08 + beta patch 21 April
Wielkość : 16 MB
Nowsze wersje : Tak, cały czas rozbudowywany.
Oficjalna strona : http://members.dslextreme...AGCEEPpage.html

MES 0.3 1150, 1205
Ocena : :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Opis : Mod ten przenosi nas w czasy wielkich podbojów mongolskich. Zawiera on wiele eventów, dla większości państw. Po uruchomieniu moda odrazu przyciąga uwagę niesamowite nowe godła państw, oraz grafiki jednostek. Mod jest cały czas rozbodowywany, tutaj możecie najnowszy patch do moda 0.3.5a, który należy wypakować do katalogu z grą. Wymagany jest no time limi patch, który znajdziecie w katalogu z modem.
Instalacja : Automatyczna, katalog MES. Podajemy ścieżke do Europa Universalis 2. Uruchamiamy ikoną MES.
Wymaga : EU 2 1.08
Wielkość : 13,00 MB
Nowsze wersje : Tak, cały czas rozbudowywany.
Oficjalna strona : http://www.languish.org/f...php?showforum=8

AoI 2.0 1337, 1419, 1492, 1520, 1568, 1617, 1701, 1773, 1795, 1816, 1861
Ocena : :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Opis : Mod przenosi nas w lata 1816 - 1913. Zupełnie nowe eventy liderzy oraz grafiki to najmocniejsze strony tego modu. Dodatkowo zawiera on sceanriusz Wojna Stuletnia (1337 r.) czyli oznacza to, że teraz można grać ponad 600 lat.
Instalacja : Wypakować do katalogu z EU II, zmodyfikwoać skrót tak by element docelowy wyglądał tak D:\gry\Europa Universalis 2\EU2.exe" AoI
Wymaga : EU 2 1.08, natomiast jeśli chcesz grać z [http://forum.paradoxplaza.com/forum/attachment.php?attachmentid=5213] najnowszą betą [/url] musisz ściągnąć i zainstalować dodatkowo tego patcha
Wielkość : 18,5 MB
Nowsze wersje : Tak, cały czas rozbudowywany.
Oficjalna strona : http://forum.paradoxplaza...ead.php?t=92317

MDS 6.1 1991
Ocena : :twisted:
Opis : Mod przenoszący nas w czasy współczesne. Rozpad Związku Radzieckiego, rewolucje, zmiany w układzie sił. Do moda dodatkowo można ściągnąć grafikę bardziej pasującą do moda. Niestey mod nie najlepiej odworowuje czasy współczesne, ale spróbować zawsze warto. Mod wymaga EU2 no population limit patch oraz EU2 Unlimited Time Patch - oba znajdziecie w katalogu z modem
Instalacja : Skopiować pliki do odpowiednich katalogów, przed tym powinno się skopiować gre do jakiegoś innego katalogu.
Wymaga : EU 2 1.07[/url]
Wielkość : 0,7 - 15 MB, zależnie od tego co się ściąga
Nowsze wersje : Nie, prace zakończone
Oficjalna strona : http://modern.webhop.net/

AJFIFU 1.03 751
Ocena : :twisted: :twisted: :twisted:
Opis : Mod przenosi nas w lata 751 - 1150. Czasy Karola Wielkiego, bizancjum oraz... legendarnego Popiela. Niezwykle interesujący mod. Zawiera wiele nowych eventów, oraz grafik bardziej pasujących do okresu
Instalacja : Wypakować do katalogu z EU II, zmodyfikwoać skrót tak by element docelowy wyglądał tak
D:\gry\Europa Universalis 2\EU2.exe" AJFIFU
Wymaga : EU 2 1.08
Wielkość : 5,8 Mb
Nowsze wersje : Tak, cały czas rozbudowywany.
Oficjalna strona : http://forum.paradoxplaza...?s=&forumid=117

Aberration 1.06
Ocena : :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Opis : Alternatywna historia. Dzięki niej znikają tradycyjne wielkie potęgi a na ich miejsce wchodzą nowe. Zakon Krzyżacki, Bawaria oraz Burgundia to kilka z nich. Dzięki zupełnie nowym fantastyczym eventom w końcu gra będzie stanowiła będzie niespodziankę.
Instalacja : Automatyczna, katalog Aberration. Podajemy ścieżke do Europa Universalis 2. Uruchamiamy ikoną Aberration.
D:\gry\Europa Universalis 2\EU2.exe" aberration
Wymaga : EU 2 1.08, natomiast jeśli chcesz grać z najnowszą betą musisz ściągnąć i wypakować dodatkowo
ten plik
Wielkość : 5,8 Mb
Nowsze wersje : Tak, cały czas rozbudowywany.
Oficjalna strona : http://forum.paradoxplaza...splay.php?f=241

IR 0.3 218 p.n.e.
Ocena : :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Opis :Mod przenosi nas w czasy Republiki Rzymskiej. Głownym krajem w tym modzie jest Rzym o to nim zalecane jest grać. Mod zawiera wiele nowych eventów oraz grafik, zabawa doczy się do roku 180, końca panowania Marka Aureliusza. Mod wymaga unlimited time patch, znajdziecie go w katalogu z grą. UWAGA Przed grą koniecznei zapoznajcie się z tym tematem
Instalacja : Wypakować do katalogu z EU II, zmodyfikwoać skrót tak by element docelowy wyglądał tak D:\gry\Europa Universalis 2\EU2.exe" IR
Wymaga : EU 2 1.08
Wielkość : 3,7 MB
Nowsze wersje : Tak, cały czas rozbudowywany.
Oficjalna strona : http://irmod.w.interia.pl//


Independent Europ Scenario 1.70
Ocena : :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Opis :Mod dzieli całą Europę na jedno prowincjonalne państewka. Tym razem gra nigdy nie będzie taka jak wcześniej. Na początku gra bardzo trudna, bardzo łątwo nabić sobie wysokie BB. Jedyny mod w, którym gracz musi uważać by nie być anektowanym bądź zwasalowanym przez komputer. Dodatkowym smaczkiem jest zamiana w określony kraj po zjednoczeniu wszystkich prowincji, posiadającyh kulturę taką samą jak twoja. Gre niewątpliwie uatrakcyjnia możliwy do ściągniecia zestaw tarcz i flag
Instalacja : Automatyczna, katalog IES. Podajemy ścieżke do Europa Universalis 2.
Wymaga : EU 2 1.08
Wielkość : 800 KB
Nowsze wersje : Nie, prace zawieszone
Oficjalna strona : brak[/quote]
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
zloty88
Szeregowy


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 3
Skąd: Kielce
  Wysłany: Pon Lip 03, 2006 9:27 am   <wow>

Wielkie dzięki, teraz napewno nie bede sie nudzil :D
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15