gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Europa Universalis III
Autor Wiadomość
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 5:17 pm   Europa Universalis III

No pobawiłem się trochę wersją demonstracyjną, odczucia mam mieszane.
System gry uległ rozbudowie, ale nie rewolucyjnej lecz ewolucyjnej. Dodano nieco nowych elementów, generalnie rozbudowując rozwiązania znane z EU2. Jest więcej budynków do wybudowania w prowicjach, możemy wybierać doradców dla króla, którzy za drobną (mniej lub bardziej) opłatą poprawiają funcjonowanie różnych aspektów państwa. Rozwój "techniczno-naukowy" powiększył się o "rząd" (czyli niejako biurokrację) oraz produkcję. Pojawiła się możliwość wyboru doktryn rządzenia, zależna od poziomu rozwoju "rządu". Doktryny modyfikują określone sfery funkcjonowania państwa, dając różne możliwości podejmowania działań. Tak jak napisał Mande, zmieniono również wojenne elementy gry - tworzenie nowych jednostek, zwiększenie różnorodności oddziałów.

A teraz beczka dziegciu do tej łyżki miodu - grafika jest rozpaczliwa! Mapa jest fatalnie wykonana. Pomijam błędy geograficzne, o których wspomniał Mande. Ale to co zaserwował Paradox jest na poziomie produktu niskobudżetowego, czy w ogóle darmowego. Gdzież ta wspaniała, bajecznie kolorowa mapa z EU2... I jeszcze na dodatek ten "obraz" prowincji, z budyneczkami. Nie dość, ze to NICZEMU nie służy, to na dodatek jeszcze jest brzydkie. Generalnie oprawa graficzna EU3 to gigantyczna porażka. Tak to jest, jak bezmyślnie podporządkowuje się komercyjnym modom, nie siląc się na oryginalność.
Tylko do wyglądu interfejsu nie można się przyczepić, ale właściwie jest on taki sam jak w UE2, zachowano nawet opisy wszystkich elementów. I chwała Bogu, nie zepsuto tego co było bardzo dobre.
Jeszcze jedno - to 3d solidnie obciąża system, nie wiem jak gierka będzie się sprawować przy jakiejś większej wojnie, generującej duży ruch na mapie.
Biorąc pod uwagę wszelkie pro i contra, muszę stwierdzić, że na razie EU3 jest absolutnie nie warta ceny którą zaśpiewała sobie Cenega. Swoją drogą to jakieś wariactwo, w sytuacji gdy ceny gier jednak spadają, nowości takie jak MTW2 czy WH: Mark of Chaos oscylują wokół 100 zł, wydawać grę w tak zaporowej cenie. Nie rokuję firmie Cenega sukcesu przy tym wydawnictwie.
 
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 7:00 pm   

Moje odczucia też są mieszane. Cena jest bardzo zaporowa, gdyż Paradox niewiele za na daje. Wersja pełna gry w wersji ang waży niecałe 400 MB. Grafika 3D jest jakby jej nie było. Rozmawiałem z graczami, którzy mają już wersję ang i z tego co się dowiedziałem niewiele różni się ona od demo.

Nie zamieszczałem w artykule opisu jaki przedstawił PAK, gdyż chcę zostawić takie dogłębne omówienie na recenzję i poradnik.

BTW; nie wiem czemu Cenega potrzebuje aż miesiąca na polonizację gry, skoro w patchu 1.1 jest ukryta PEŁNA polonizacja! Kolega podesłał mi pliki lokalizacyjne i wszystko jest spolszczone. Pomijam już kwestię, że właściwie to samo jest w wersji demo.
 
 
   
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Iwanow 
Szeregowy
J.W.Imp.Św.Ces.Rzym.


Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: z tond
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 1:50 pm   

Coprawda grałem tylko w EU3 ale uważam że to najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem, spośród gier strategicznych. Łatwa w obsłudze, chociaż by stać się naprawde dobrym trzeba poświęcić trochę czasu. Raz nawet podbiłem świat... jako italia.
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   0%   0/8
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15