gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
EU2 - Rozmowa Ogólna
Autor Wiadomość
krychu
Szeregowy
Eufan


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 5:25 pm   

Niestety ja się z takim modem nie spotkałem ale popytaj nie jest powiedziane , że czegoś takiego nie ma .
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
Gość

Wysłany: Sro Mar 16, 2005 5:44 pm   

krychu napisał/a:
Zgadzam sięz Klemensem . Dla mnie wyzwaniem jest gra Bizancjum , które ma bardzo małe szanse przetrwania , ze względu na agresje Turków .
Jeżeli umiesz dobrze grać krajami takimi jak Francja czas wybrać coś trudniejszego .


Właśnie zacząłem Bizancjum i szło niezle (mialem ver 1.01 EU2).
Poziom Normal agresyność także Normal.

Sciągnąlem sobie patcha do 1.08 ENG (nawiasem mówic nie da się u mnie zainstalować patch PL) i dno. Turcy od razu mnie atakują. Poprzednio to chociaż miałem kilka lat spokoju itp.

Co radzicie?

Bo sojusz z Trapezuntem to o kant d.. obtułc.
 
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sro Mar 16, 2005 8:36 pm   

trzeba się obronić- unikaj starcia, najlepiej idź swoją armią do prowincji tureckich, gdy oni będą atakowali Twoje. Jak komputer straci trochę armii przez "zużycie" można próbować walki. Nie musisz wygrać tej wojny, ważne by się obronić.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
krychu
Szeregowy
Eufan


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Mar 17, 2005 9:48 pm   

Ja osobiście wolałem się na początku troche zadłuży i zaciągnąć najemników . Wojne wygrałem i zająłem wszystkie europejskie prowy turcji.
Potem wziąłem się za małe państwa bałkańskie .
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 18, 2005 4:51 pm   

ja grając na czystym Eu2 zajalem Polska cały świat i sie niepodniecam, zagrajcie ludize na QPM, wtedy mozna cos powiedziec na ten temat :!:
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pią Mar 18, 2005 5:10 pm   

s2nto napisał/a:
ja grając na czystym Eu2 zajalem Polska cały świat i sie niepodniecam, zagrajcie ludize na QPM


Powoli mi puszczaja nerwy...

S2nto, przeczytaj powyzsze posty dokladnie. Sztabowicze wlasnie twierdza, ze gra Polska jest za latwa i szukaja nowych wyzwan...

Pragne tez zauwazyc, ze wciaz nie wypowiedziales sie na temat moich argumentow odnosnie turowosci EU, choc wczesniej odgrazales sie, ze obalisz wszelkie... Wciaz tez nie przeprosiles Cezariona. Jesli myslisz, ze mnie przeczekasz tudziez liczysz na ma kiepska pamiec, to sie baardzo rozczarujesz...

Obys nie byl takim znawca EU, jak StarCrafta...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Pią Mar 18, 2005 9:57 pm   

Cały świat zająłeś? Przecież na niektórych państwach nie można dokonać aneksji.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Binol 
Szeregowy
Uzzurro-Neri


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 44
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 12:44 pm   

Jak nie mozna(nie liczac bledow ze po aneksji jakiegos panstwa gra sie wywala) teoretycznie anektowac kazdego mozna
 
 
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   46%   6/13
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 5:30 pm   

Binol napisał/a:
Jak nie mozna(nie liczac bledow ze po aneksji jakiegos panstwa gra sie wywala) teoretycznie anektowac kazdego mozna
Wywala się :shock: to w jaką Ty grasz wersje Eu2, bo po 1.8b gra nie ma szans się wywalac - zlikwidowano wszystkie najczęstsze usterki CTD.

Co innego jeśli mówimy o HoI 2 bo tam rzeczywiście się wywala ;-)
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Binol 
Szeregowy
Uzzurro-Neri


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 44
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 7:33 pm   

moze masz racje ale to nie jest blad tylko eu spotkalem sie z nim w innych grach paradoxu i wystepuje dosc zadko
 
 
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   46%   6/13
Daredevil
Kapral


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 20, 2005 10:43 am   

Witam. W kwestii aneksjii: kazde panstwo da sie zaanektowac, jednak wpierw nalezy je okroic do jednej prowincji (chyba ze posiada tylko jedna prowincje). Przykladowo toczac wojne z Chinami (ktore podbili cala Japonie i Koree) musialem stoczyc z nimi 5 wojen by dokonac na nich aneksji... nuzace i drazniace, ale mozliwe :>
Jesli chodzi o patche... 1.07 jest wg mnie wrecz perfidnie chamski :> Tak jak kilka osob pisalo wczesniej o grze Bizancjum, ze w 1.07 od razu wojna... Gram w EU2 dosc dlugo i stesknilem sie za gra Cesarstwem Wschodniorzymskim. Podjalem ja na patchu 1.07. W pierwszym podejsciu zaanektowalem cypr i Ks. Aten, czego skutkiem bylo pogorszenie stosunkow z Europejczykami i wojna z 10 panstwami naraz :D jakos utrzymalem te swoje 4 prowincje ale gospodarka i ekonamia byly juz tak zdechle ze postanowilem sprobowac od poczatku. Tutaj niespodzianka - wojne wywoluje mi Turcja. W chwile pozniej zaanetkowalem jakies panstwo (nie pamietam nazwy) na polnocy Anatolii, w kazdym razie islamskie. Do wojny z tucja wzialem 5 pozyczek i wystawilem potezna armie najemnikow. Udalo mi sie zajac im 5 prowincji (ze stolica wlacznie), ale nie chcieli podpisac ze mna pokoju w ktorym moje zadania byly dosc skromne. Niestety czas dzialal na moja niekorzysc, po bankructwie moja oslabiona armia zostala zgnieciona... efekt byl taki ze wojne przegralem i musialem oddac Moree...
A propo podbijania calego swiata... nie da sie tego zrobic bez czitow :> Nie starczy czasu i sil zeby go podbic, o buntach juz nie wspomne.
BTW patch 1.07 wprowadza jakies bzdurne powody buntow... przykladowo grajac Irlandia w scenariusz Fantazja, zkolonizowalem wyspy brytyjskie, francje i czesc ziem niemieckich. Wszystkie prowincje sa katolickie. Nagle ni stad ni zowad ludzie zaczeli sie buntowac. Nie mam wojen, stabilnosc +3 a tolerancja religijna na katolicyzm max... no i moje Imperium chyli sie ku upadkowi przez krnabrnosc chlopstwa :)
Pozdrawiam
 
 
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   23%   3/13
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Kwi 20, 2005 9:44 pm   

Daredevil napisał/a:
Witam. W kwestii aneksjii: kazde panstwo da sie zaanektowac, jednak wpierw nalezy je okroic do jednej prowincji (chyba ze posiada tylko jedna prowincje). Przykladowo toczac wojne z Chinami (ktore podbili cala Japonie i Koree) musialem stoczyc z nimi 5 wojen by dokonac na nich aneksji... nuzace i drazniace, ale mozliwe :>
Chyba że jest to państwo pogańskie wtedy można je odrazu anektoewac.
Daredevil napisał/a:
Jesli chodzi o patche... 1.07jest wg mnie wrecz perfidnie chamski :> Tak jak kilka osob pisalo wczesniej o grze Bizancjum, ze w 1.07 od razu wojna... Gram w EU2 dosc dlugo i stesknilem sie za gra Cesarstwem Wschodniorzymskim. Podjalem ja na patchu 1.07.
Już dawno wyszedł patch 1.08, polecam ściągnięcie go ze stony dystrybutora Polskiego - kliknij mnie

Daredevil napisał/a:
W pierwszym podejsciu zaanektowalem cypr i Ks. Aten, czego skutkiem bylo pogorszenie stosunkow z Europejczykami i wojna z 10 panstwami naraz :D jakos utrzymalem te swoje 4 prowincje ale gospodarka i ekonamia byly juz tak zdechle ze postanowilem sprobowac od poczatku. Tutaj niespodzianka - wojne wywoluje mi Turcja.
BYZ jest od początku gry znienawidzone przez inne kraje :!: Natomiast OE ma to zapisane w skrytach iż jej głównym zadaniem to zniszczyc BYZ - w końcu Konstantynoppol został anektowany w 1453:)
Daredevil napisał/a:
W chwile pozniej zaanetkowalem jakies panstwo (nie pamietam nazwy) na polnocy Anatolii, w kazdym razie islamskie. Do wojny z tucja wzialem 5 pozyczek i wystawilem potezna armie najemnikow. Udalo mi sie zajac im 5 prowincji (ze stolica wlacznie), ale nie chcieli podpisac ze mna pokoju w ktorym moje zadania byly dosc skromne. Niestety czas dzialal na moja niekorzysc, po bankructwie moja oslabiona armia zostala zgnieciona... efekt byl taki ze wojne przegralem i musialem oddac Moree...
Aby wygrac z OE jako BYZ trzeba byc naprawde dobrym graczem, bo początkujący mają z tym problemy - zagraj sobie drugą stroną (OE), a zobaczysz jakie oni rarytasy mają :)
Daredevil napisał/a:
A propo podbijania calego swiata... nie da sie tego zrobic bez czitow :> Nie starczy czasu i sil zeby go podbic, o buntach juz nie wspomne.
Oczywiście, że się da tylko jest to bardzo mozolna robota, btw... jest taki patch co pozwala Ci grac w nieskończonośc:)
Daredevil napisał/a:
BTW patch 1.07 wprowadza jakies bzdurne powody buntow... przykladowo grajac Irlandia w scenariusz Fantazja, zkolonizowalem wyspy brytyjskie, francje i czesc ziem niemieckich. Wszystkie prowincje sa katolickie. Nagle ni stad ni zowad ludzie zaczeli sie buntowac. Nie mam wojen, stabilnosc +3 a tolerancja religijna na katolicyzm max... no i moje Imperium chyli sie ku upadkowi przez krnabrnosc chlopstwa :)
Powodem moze byc polityka wewnętrzna ;-) ogólnie ściągnij sobie patch 1.08 bo on urealnia znakomicie tą rozgrywke :!: Jeśli posługujesz się językliem angielskim to poleceam ściągnąc ostatnią beta ptach (jezszcze więcej nowości:) ) ściągnąc możesz z kliknij mnie
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Daredevil
Kapral


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 12:21 am   

Dzieki za odpowiedz i polecenie patcha, instaluje i zobacze czy wreszcie bedzie to sensowna gra :) BTW nie chce grac OE :P Moze nie jestem jakims super graczem i genialnym strategiem, ale nie mam ochoty sobie ulatwiac. W EU 1 podbilem Przymierzem Hanzy polowe ziem niemieckich zaczynajac jedna prowincja i zaczelo mnie to nudzic... EU1 co by nie mowic bylo za proste. A jA pragne wyzwan i za takowe uwazam gre Bizancjum :>
BTW Moze zebralo by sie kiedys paru Strategow na partyjke w ta rewelacyjna gre? Moze jakies przymierze malych panstw i wspolny podboj Europy :)
 
 
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   23%   3/13
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 2:38 pm   

Daredevil napisał/a:
Dzieki za odpowiedz i polecenie patcha, instaluje i zobacze czy wreszcie bedzie to sensowna gra :) BTW nie chce grac OE :P Moze nie jestem jakims super graczem i genialnym strategiem, ale nie mam ochoty sobie ulatwiac. W EU 1 podbilem Przymierzem Hanzy polowe ziem niemieckich zaczynajac jedna prowincja i zaczelo mnie to nudzic... EU1 co by nie mowic bylo za proste. A jA pragne wyzwan i za takowe uwazam gre Bizancjum :>
Chcesz miec prawdziwe wyzwanie :?: No cóż to polecam Ci urealniony mod do Eu2 gdzie gra POL będzie oznaczała twoja śmierc :D mod nazywa się Quendi Poland mod i możesz go ściągnąc stąd waży 10MB, warto ściągnąc go gdyż robi z Eu2 grę realistyczną :!: Jeśli jestteś zainteresowany całym modem i masz pytania co do niego to odwiedź witryne www.eufi.org pamiętaj, że po rejestracji możesz ściągac pliki ;-)
Daredevil napisał/a:
BTW Moze zebralo by sie kiedys paru Strategow na partyjke w ta rewelacyjna gre? Moze jakies przymierze malych panstw i wspolny podboj Europy :)
Ależ jest pełno ludzi których gra w Eu2 - na prztykład wejdź na ValkyrieNet o godzinie 19 a zobaczysz pełno chętnych z całego świata :) czekających na gre wirtualną
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Daredevil
Kapral


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 2:45 pm   

Moglbys powiedziec cos wiecej o tym MODzie? Osadza Polske w 1772 roku czy jak?:) Bo w XV i XVI wieku Polska byla potega i jesli mod mialby byc realistyczny to cienka powinna byc rosja i turcja :D
BTW Chodzilo mi o pewna integracje, czy stworzenie koalicji Sztabowiczow grajacych w EU2. Przeciez jA tez moge powiedziec - chcesz sobie zagrac w Diablo, wejdz na Battle Net, chcesz zagrac w Battlefield'a wejdz na jeden z kilkuset serwerow:) Ale mi chodzi o rozrywke w okreslonym gronie, z ktorym wiaze nadzieje na znajomosc oraz wspolne rozmowy na tymze Forum. Pozdrawiam.
P.S. Wybacz ze nie cytuje, po prostu mi sie nie chce :?
 
 
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   23%   3/13
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14