gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
EU2 - Rozmowa Ogólna
Autor Wiadomość
krychu
Szeregowy
Eufan


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro Lut 23, 2005 8:16 pm   EU2 - Rozmowa Ogólna

Rozmowa ogólna na temat EU2 . Jak wyglądało wasze pierwsze spotkanie z Europom Universalis 2 .
Ostatnio zmieniony przez krychu Nie Maj 21, 2006 6:58 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
ray
Gość
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 3:21 am   

1.Tutorial: w dosc krótkim czasie brak forsy (i widoków na nią) zniechecił mnie do kontynuacji (i dobrze!);
2.Zaczynam Wielka Kampanie (Polską, a jak!), niewiele sie dzieje, wiec zabieram sie do podboju Ślaska: dostaje łupnia i czuje sie jak Maks Paradyz z Seksmisji (Pepiki mnie łoją :cry: );
3.No to zaczynam Francją. Wreszcie. Sukces za sukcesem. Pod koniec XVII wieku nie mam z kim wojowac. Godny pamieci: twardy opór Holendrów.
4.Odkrywszy "co nieco" w poprzednich podejsciach (np. jak łatwo i szybko zdobywac miasta) rzucam sie do perfekcyjnej (w intencjach) gry Hiszpanią. Bezproblemowo.
Garsc refleksji:
1.Z poczatku gra niemiłosiernie irytuje;
2.Potem niesłychanie wciąga;
3.Wreszcie - kiedy mogłaby juz satysfakcjonowac, raczej nuży (szybkie sukcesy oznaczają niezliczone bunty, a to wątpliwa atrakcja);
Komfortowe granie wymaga tęgiej wiedzy geograficznej (historycznej, niestety, nie) i znacznego ograniczenia wyswietlania komunikatów (np. nt. piratów)...
Aha - nie narzucałem sobie zadnych warunków zwyciestwa (np. zdobycie 50 prowincji itp.), więc po dzis dzien nie wiem nawet, czy tę grę (w takich ramach) mozna w ogóle ukonczyc :oops: ...pod koniec XVII w. brakowało mi motywacji...
 
Binol 
Szeregowy
Uzzurro-Neri


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 44
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 10:54 am   

nie oatrz na warunki zwyciestwa- sciagnij sobie no time limit path bedziesz mogł grac do ehh sam nie wiem
A gra się podoba???
 
 
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   46%   6/13
krychu
Szeregowy
Eufan


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 3:28 pm   

Według mnie teraz braknie ci motywacji i pewnie na jakiś czas ( niedługi czas) odłożysz Europe Universalis 2 , ale popewnym czasie ochota do ry wróci ci .
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 7:31 pm   

Binol napisał/a:
nie oatrz na warunki zwyciestwa- sciagnij sobie no time limit path bedziesz mogł grac do ehh sam nie wiem


Ale Ray'owi chodzi o to, ze gra staje sie z czasem na tyle nudna( tzn. prosta), ze juz nie ma sie ochoty dograc do konca epoki - i tak juz sie wygralo...

Moja recepta na to jest taka, ze biore jakies panstewka z gory skazane na porazke( np. Kurlandie:))) i sprawdzam, ile czasu dam rade sie utrzymac - czasami nawet udaje sie zalozyc kolonie:))).
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
krychu
Szeregowy
Eufan


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 7:40 pm   

Zgadzam sięz Klemensem . Dla mnie wyzwaniem jest gra Bizancjum , które ma bardzo małe szanse przetrwania , ze względu na agresje Turków .
Jeżeli umiesz dobrze grać krajami takimi jak Francja czas wybrać coś trudniejszego .
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
Gość

Wysłany: Sob Lut 26, 2005 7:47 pm   

Doprawdy - nie wiem...Wydaje mi sie, ze wszelakie uniesienia juz moim udziałem sie stały.Moze jednak sie bardzo myle. Wg mnie gra ma stanowczo za mało tzw. smaczków. Cóz to takiego? Niejednokrotnie oczywistosc - w EU np. rola historycznych postaci, konkwistadorów, królów...
Nie wgłębiałem sie w granie np. Polską, ale czy moge liczyc na polskich konkwistadorów w tej grze?Nie spodziewam sie, wiec zapewne Ameryke/Azje bede zmuszony podbijac "po chamsku"...Czy to taki "smaczek"?
Zapewne - jak to czesto bywa - nie zawsze byłem staranny i spostrzegawczy,wiec - jeslibyscie byli tak uprzejmi, Szanowni moi Przedmówcy - prosiłbym o jakąś zachętę.....Ze swej strony -z góry niejako, wiec juz teraz- rewanzuje sie gorącą zachętą do zagrania w Colonization, starenki pomysł genialnego Sida Meiera (eh, ile tam "smaczków")...Jesli juz graliscie, przyznacie, ze to programy li tylko z pozoru ekwiwalentne... :D
 
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 7:52 pm   

Anonim napisał/a:
Ze swej strony -z góry niejako, wiec juz teraz- rewanzuje sie gorącą zachętą do zagrania w Colonization


Echh, ilez to razy w dawnych czsach wybieralem sie do krewniaka z mocniejsza( 1200) Amisia, by chocby popatrzec na owa wspaniala gre... Szkoda, ze wersja pecetowa wyglada gorzej, a kuleje zwlaszcza audio...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
ray
Gość
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 8:14 pm   

Parafrazując Trylogie: "Czego nie powiedziałem dzierzawcy z Wąsoszy" ("gosciowi" znaczy) dopisuję teraz - EU i tak jest jednym z najlepszych i (mimo wszystko) najswiezszych pomysłów na dolce vita przy komputerze, i nawet czasami lepszym niz pospolita rekreacja typu "siatkówka plazowa" :D ,gdzie na przykład religie swego przeciwnika moge miec za nic.. :)
 
Gość

Wysłany: Sob Lut 26, 2005 8:22 pm   

Klemens, oczywiscie, mimo wszystko spróbuj, do roku 16......hm..moze 50? nie oderwiesz sie.....potem, wiadomo, niestety.....eh, te wózki, ta ekonomia, to znuzenie, jak bardzo srubowac mozna swe rekordy, po co? Zelazny repertuar pytan (retorycznych) gracza.... :)
 
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 8:24 pm   

Anonim napisał/a:
Klemens, oczywiscie, mimo wszystko spróbuj, do roku 16......hm..moze 50?


Echh, zeby byla jasnosc - niejeden raz przeszedlem caluska( az do filmiku koncowego) Wielka Kampanie - wiec wiem, co mowie:))). I zupelnie rozumiem Twoj problem...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Gość

Wysłany: Sob Lut 26, 2005 8:49 pm   

To zapewne pamietasz i te fanfary po ukonczeniu Settlers, kiedy to scigalismy sie z prasą z publikowaniem haseł do przejscia kolejnych progów :D
Dzis wiele gier ( i to naprawde dobrych skądinąd) nie ma juz dla mnie tak wyrazistego finału, stad i obdzierają nieszczesnych graczy z tej odrobiny satysfakcji, jakze ciezko okupionej :) , na którą niewątpliwie zasługują (czy to jakas postmodernistyczna taktyka producentów: Syzyfie, właz jeszcze raz, ale na nową górę?)..
BTW. Finał nie moze byc idiotyczny (jak np. to niechciane zaakonczenie grania w "hirołsach", które sugeruje, ze rzecz sie działa po wynalezieniu przez pana Guillotin przesławnej "gilette")... :)
 
Maniak
Gość
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 3:26 pm   problemy z podbojami

Witam,
mam pewną wątpliwość co do EU2, zacząłem ostatnio grać... i jest coś drażniącego mnie niemiłosiernie:)
w poprzedniej wersji byl taki mod po wgraniu ktorego dalo się anektować każde państwo, czy istnieje coś takiego do Eu2? i czy da się jakoś ominąć trój stopniowy proces aneksji?
Pozdrowienia:)
ps. jakby był ktoś tak miły i dał odp. na maila to thx.

ron86[tutaj @ małpa]op.pl
 
krychu
Szeregowy
Eufan


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 3:35 pm   

W EU2 odrazu możesz anektować tzw. państwa plemienne Inkowie , Aztekowie itp. lub też państwa z jedną prowincją . Państwa posiadające dwie lub więcej prowincji musisz podbijać stopniowo , a o modzie o którym piszesz nic mi nie wiadomo .
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
Gosć
Gość
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 5:08 pm   POMOCY

Ano na 100% był do Eu mod pozwalający na aneksję państw ze złotą obwódką, ale nei w tym rzecz ja bym potrzebował coś takiego do Eu2:) bo niemożność zdjęcia sobie Austrii i Moskwy z Karku jest niezwykle irytująca
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16