gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
EU - Rozmowa Ogólna
Autor Wiadomość
Levisek
Gość
Wysłany: Sob Mar 05, 2005 8:26 pm   wow

wow jestem pd wrażeniem błyskawicznej odpowiedzi :shock:

Hmm dobrze że się dowiedziałem, trzeba będzie zmienić plany (cenowe hmm EU 2 jest tania) ale screeny powalają. Dzięki wielkie.
 
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Mar 05, 2005 10:34 pm   Re: wow

Levisek napisał/a:
wow jestem pd wrażeniem błyskawicznej odpowiedzi :shock:

Hmm dobrze że się dowiedziałem, trzeba będzie zmienić plany (cenowe hmm EU 2 jest tania) ale screeny powalają. Dzięki wielkie.
Kupisz Eu2 w PLAYu za 13 zeta ;-) najlepszy RTeS pod słońcem
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Mar 05, 2005 10:47 pm   Re: wow

s2nto napisał/a:
najlepszy RTeS pod słońcem


Pragne zauwazyc, iz wciaz nie odpowiedziales, obaliles( jak to obiecales czarno na bialym) mych argumentow przemawiajacych za turowoscia EU, wiec nie stosuj tanich chwytow. Ja akurat pamiec mam dobra a i nie odpuszczam latwo...

Czekam wiec.
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Levisek
Gość
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 10:41 am   A ktoś wie......

.......ile kosztuje CK?
 
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 11:13 am   Re: A ktoś wie......

Levisek napisał/a:
.......ile kosztuje CK?


Coz, to zalezy od sklepu, ale np. w Timsofcie( www.timsoft.pl) cena wynosi ok. 60 zl( choc tu jeszcze dochodza koszty przesylki...) Sadze, ze w roznych Empikach itp. ta nie bedzie odstawac...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 11:46 am   Re: A ktoś wie......

Klemens napisał/a:
Levisek napisał/a:
.......ile kosztuje CK?


Coz, to zalezy od sklepu, ale np. w Timsofcie( www.timsoft.pl) cena wynosi ok. 60 zl( choc tu jeszcze dochodza koszty przesylki...) Sadze, ze w roznych Empikach itp. ta nie bedzie odstawac...
Wszędzie cena wynosi 60 złotych, gdyż przy tym tytule CDP postawiło na stałą cene, ale spewnością na allegro kupisz taniej
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Levisek
Gość
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 11:02 am   Allegro?

Juz szukałem jest wszystko EU 1, EU 2, Eu II wona światowa, a nawet Wictoria, ale CK brak. Cóż trzeba jechać do Empiku :(
 
krychu
Szeregowy
Eufan


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 2:16 pm   

Polecam rozwiązanie s2nto ja kupiłem na alegro za 4 dychy i nie narzekam gra w dobrym stanie tylko siąść i grać .
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
Levisek
Gość
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 8:16 pm   Allegro

Chciałbym trafic, codziennie sprawdzam. :(
 
krychu
Szeregowy
Eufan


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 8:34 pm   

W tej chwili na alegro jest kilka dtyczących MW ceny oscylują koło 40 zł więc jeśli chcesz je rzeczywiście kupić to nie ma problemu .
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
Levisek
Gość
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 9:43 am   MW?

ale co to jest? jestem małym laikiem :oops: czym sie rozni MW od CK?
 
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 9:59 am   Re: MW?

Levisek napisał/a:
czym sie rozni MW od CK?


Wlasciwie to niczym:)))). Mroczne Wieki(MW) to spolszczona( tzn. przetlumaczona na jezyk polski) wersja gry, ktora na zachodzie byla sprzedawana jako Crusader Kings(CK).
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Levisek
Gość
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 11:00 am   

Teraz rozumiem, faktycznie są trzy gierki, dzięki wielkie. No chyb aże ktoś się chcę pozbyć swojej to podam e-maila levisek@op.pl
 
krychu
Szeregowy
Eufan


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 4:57 pm   

Na to nie licz przynajmniej dla mnie CK to świetna gra i rzadko kto chce się jej pozbyć .
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 9:05 pm   

Drogi Klemensie - zapomniałem już o naszej dyskusji dotyczącej tej tematyki, ale mam nadzieję,
że będziesz wstanie ja dalej kontynuować, a więc chciałbym się odnieść do podanych
przez Ciebie argumentów z 17 lutego :o Jeśli twoje zdanie na ten temat się w zmieniło to oczywiście zaakceptuje to ;-)

Klemens napisał/a:
Primo: gralem w prawie wszystkie gry Paradoxu - spedzilem nad nimi setki godzin, wiec chyba mam pewne pojecie o tej grze, czyz nie?
Mógłbyś wymienić w jakie to tytuły z ytej serii grałeś?
Cytat:
Oczywiscie! Maly zegarek w prawym gornym roku, jak nacisniesz na niego, to zaczynasz( tudziez konczysz) ture. A czym jest tura w EU?? Niczym innym jak dniem. Nie ma mozliwosci wyprzedzenia rywala o godzine etc. - jezeli dwie jednostki maja dotrzec do danej prowincji w ciagu 20 dni, to obie zjawia sie tam w tym samym momencie, zadna z nich sie nie broni ani nie atakuje, wystepuja na rownych prawach.
Jeżeli jednostka posiada większą ilość konnicy lub samą to wtedy takowa wyprzedza piechociarską o 40%
szybkości - odnosze się tutaj do terenu równin, bo inaczej sprawa będzie wyglądała gdy
terenem docelowym będą bagna lub góry.

Jeżeli jednak mówimy o HoI to tam ustalasz co do godziny czas dotarcia w dane miejsce
wybranych wojsk - czy w tkaim razie podstawową jednostką tury w HoI wg. Ciebie jest
godzina?

Cytat:
RTS z definicji nie posiada aktywnej pauzy!! "Czas rzeczywisty" tzn. taki, z jakim na co dzien obcujemy - co bym ja dal, by czasami mozna bylo tu nacisnac pauze( zwlaszcza na egzaminach:)), ale tak sie nie da!!
A chciałbyś jako jedyna osoba mieć dowodzenia nad 200 tysicami jednostek jednocześnie przy tym zajmując się ekonomią handlem i polityką wewnętrzną jak i zagraniczną. Czy to rzeczywiście trafny przykład aby egzamin porównywać do gry strategicznej?

Ja moge tak powiedzieć o TBS'ach w których jeden ruch możesz oddać nawet w ciągu 2h natomiast czy taka możłiwość jest realistyczna?

Cytat:
Jakie pozycje przychodza na mysl, gdy mowimy RTS?? Starcraft, Warcraft, AoE, Settlers, C&C itp. - zadna z tych gier zas nie posiada aktywnej pauzy, nieraz zas rozgrywke wygrywa gracz, ktory wyprzedzi drugiego o dokladnie sekundy...
Pamiętaj, że możliwość aktywnej pauzy występuje tylko w trybie SP. Z human playerem liczy się szybkość, szybkość i jeszcze raz szybkość. No i oczywiście taktywka + strategia.

Zagraj w Napoleonic Wars - scenariusz do Eu2, tam to jest prawdziwa zręcznościówka - 2 sekundy zależą od tego czy stracisz 200k w bitwie z Napoleonem :!: :o :shock: Dlateog też sporo osób rezygnuje z gry w ten scenariusz

Cytat:
W Europie komputer moze nagle wypowiedziec Ci wojne i skierowac swe wojska na Twe terytorium, a Ty... popatrzec sie, poprzygladac, zrobic kawe, wyjsc na spacer, zas po powrocie - podjac kontrdzialania i dopiero wtedy nacisnac Pause Break. Jesli to jest gra w czasie rzeczywistym, to szachy takze nia sa...
Codname Panzers, Cossacks 2 - podważasz fakt iż te gry są RTSami?

Żeby komp wypowiedizał Ci wojne musi posiadać CB/event/ agresywność jaką ustawiasz na początku gry :!: Natomiast w HoI nie ma mowy o bezpodstawnych wojnach - tam są one wydawane historycznie przez AI, bo gracz ma swobodę i może zmieniać scenariusze historyczne ;-)
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14