gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: inqistor
Wto Lip 25, 2006 10:00 pm
Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Autor Wiadomość
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Maj 29, 2005 12:01 pm   

Kahzad napisał/a:
1. Klemens, na temat tego filmu obszernie wypowiedziałem się na forum AW. Teraz tylko streszczę - Koleś NIE przeszedł Morrowinda


Czy będzie Cię satysfakcjonować określenie "zaliczył"?? W zadaniu głównym chodzi o uratowanie Vvandrenfel, nie uzyskanie jakowychś głupawych tytułów Nerevara czy Hortratora - one miały być tylko środkiem ku realizacji celu głównego - zgładzenia Dagoth Ura. Jak się okazało - niekoniecznymi.

Dodam z przekąsem, iż osiągnięcie podobnego celu w takim Baldurze zajmowało ponad godzinę:)))

Kahzad napisał/a:
2. Fallout mnie już zupełnie skutecznie zniechęcieł. Zarówno fabularnie jak i graficznie. Nie muszę się chyba tłumaczyć? :)


Co do grafiki to jestem skłonny zrozumieć, co to fabuły, to już mniej, chyba że nie lubisz takowych postapokaliptycznych klimatów, ale tu i owszem - powinieneś się wytłumaczyć:)).

Kahzad napisał/a:
O questy i watek głowny się nie martwię, zajmują się nim specjaliści :)


Czyli w przypadku Morka zajmowali się nimi amatorzy??:)))

Kahzad napisał/a:
Wiecie, że Gothic III jest robiony na silniku Morrowinda?


O proszę. Ale trzeba przyznać, że decyzja wcale nie jest dziwna, Morek naprawdę imponował jeśli idzie o grafikę. I zgadzam się z Tobą, Oblivion mógłby na nim poprzestać, twórcy zaś winni się skupić na wartwie fabularnej.

Kahzad napisał/a:
Znajdź mi grę cRPG w której dobro nie walczy ze złem


Planescape: Torment kłania się na "dzień dobry". Bez namysłu mogę też podać tytuł Septerra'y Core. Sam kiedyś mówiłeś, że grałeś w niewiele crpgów, więc radzę się o nich nie wypowiadać z pozycji znawcy:))).
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Kahzad
Kapitan
Architekt Tonalny


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 321
Skąd: z gór....
Wysłany: Pon Maj 30, 2005 8:53 pm   

Dodatm z przekąsem że Fallouty też zostały `przejsznięte` na czas :)
I było to niewiele dłużej.
I to wydłużenie czasowe związane było tylko z powolnością poruszania się postaci :D


Cytat:
Czy będzie Cię satysfakcjonować określenie "zaliczył"?? W zadaniu głównym chodzi o uratowanie Vvandrenfel, nie uzyskanie jakowychś głupawych tytułów Nerevara czy Hortratora - one miały być tylko środkiem ku realizacji celu głównego - zgładzenia Dagoth Ura. Jak się okazało - niekoniecznymi.

I tu się własnie grubo mylisz :)
Naszym celem jest to by zjednoczyć wszystkich Dunmerów. Równorzednym celem jest zabicie Dagoth Ura, lecz otrzymanie miana Hortatora i Nerevarejczyka Polpielnych prowadzi do tego celu i nie może zostać pominięte.
A koleś wykorzystał mechanikę gry związaną z jej budową skryptową.



Cytat:
Co do grafiki to jestem skłonny zrozumieć, co to fabuły, to już mniej, chyba że nie lubisz takowych postapokaliptycznych klimatów, ale tu i owszem - powinieneś się wytłumaczyć).

1. Grafika. Nie sama jej archaiczność, bo np w Daggerfallu i Arenie mi się grafa podoba, lecz jej kolorystyka, kreska i ogólnie sposób przedstawienia świata. Trudno to opisać. To po prostu się czuje.
2. Nienawidze rzutu izometrycznego :/ I to jeszcze bez możliwości obrotu kamery. koszmar.
3. Technika. Przełażenie przez ściany i zamknięte drzwii :D
Niby śmieszne, ale jednak miejscami upierliwe.


Cytat:
Czyli w przypadku Morka zajmowali się nimi amatorzy??

Z tego co mi wiadomo zarówno TES III jak i TES IV przygotowuje Bethesda O_o

Cytat:
Planescape: Torment kłania się na "dzień dobry". Bez namysłu mogę też podać tytuł Septerra'y Core. Sam kiedyś mówiłeś, że grałeś w niewiele crpgów, więc radzę się o nich nie wypowiadać z pozycji znawcy:))).

Czy ja robię z siebie znawcę cRPG?
Tylko twierdzę, że znam świetnie TES (Arena, Daggerfall i Morrowind + dodatki) i dobrze Gothica (I i II)
Poznałem również NWN i Fallouta.
A z MMoRPG to jeszcze Lineage II i WoW.
Trochę za mało, żeby powiedzieć, że znam cRPG....
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   74%   29/39
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sro Paź 05, 2005 7:40 pm   

Gadu-gadu skończyło się tu miesiące temu, a tu nam Oblivion wyrasta z przepaści :].

Było wiele screenów, ale stratedzy nauczeni przedbitewnej przezorności, nie wierzą we wszystko co empiryczne :lol: . W każdym razie chyba każdy sie przejechał, ze gra miała gorszą grafę niż na zrzutach (a bo firma miała mega hi-endowy sprzęt, a bo to był screen z filmiku na enginie gry, a bo oszukali w inny sposób :]).

Jednak jeśli screeny, i trailery także, mogą zawieść, to juz nagranie kamerą (wydaje mi się ;p) zawieść nie może. Bo i taki 20min Game Play ukazał sie oficjalnie kilka dni temu.

Gdybym był modernistą, wykorzystał bym symbol albo pejzaż, zeby to opisać :]. Krótko mówiąc gra wygląda na tak za*****tą, że wymiękłem jak obejrzałem.

Robiło na mnie kolosalne wrażenie destrukcja częściowa i rag doll w AOE3, robił gothic 2 zanim wyszedł, robiło aoe2 na miesiące przed premierą. Ale to - to już przegięcie :]. Zresztą zobaczcie sami - gwarantuję, że nawet osoby mało zainteresowane TES'em wywalą oczy na wierzch.

Mirrory znajdziecie na serwerze GamersHell, ale coś chyba na razie nie można go ściągnąć :?:

(na innych serwerach są albo w małym MovieWindow albo tzreba płacić albo w postaci torrenta.)
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sob Paź 29, 2005 7:40 pm   

Demo Video zostało wycofane, aż do dnia dzisiejszego. Można je teraz ściągniąć z większości serwisów o grac i strony oficjalnej.

Wszytskie linki i opisy podzielonego na rodziały filmiku znajdziecie w tym newsie.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Fenix 
Kapral


Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 73
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Wto Lip 25, 2006 12:24 pm   

Mówcie co chcecie, ale ja jestem mocno wnerwiony na autorów tej gry.Troche śmiesznie to wygląda ale obwiniam ich za zadobra grafike.Ci co mają wypasione kompy to niemaja o co sie martwić, ale ja mam radeon 9550, AMD sempron 2200 + i 256 DDR ram, niedlugo kupuje do tego 1 gb... ale nawet jak bede mial 1256 DDR ram to Oblivion niepojdzie mi na najmniejszych detalach przy moim procku i karcie graficznej!!! Wrrr.... n/c [pogram w to za kilka lat dopiero chyba ;/]
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   50%   8/16
zami 
Szeregowy
zami


Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 33
Skąd: spod Austerlitz
Wysłany: Pią Sty 05, 2007 12:21 am   

Zabawne, że rozległa się burzliwa dyskusja o Oblivionie zanim jeszcze wyszedł a teraz cisza jak makiem zasiał, więc będę pierwszy, który krótko opowie o wrażeniach z gry. Jako że gram od prawie 20 lat z przerwami na różnych platformach to teraz naprawdę ciężko mi znaleźć jakąś grę która by mnie wciągnęła na maxa. Takie gry pojawiają się średnio raz do roku- oprócz tego wychodzi też parę dobrych gier, ale traktuję je raczej jako zapełniacze czasu i w tym roku tylko ta jedna wcisnęła mnie w fotel. Najładniejsza grafika jaką kiedykolwiek widziałem a sama gra 10/10. Jeśli ktoś ośmieli się narzekać, że ma zbyt wysokie wymagania to niech spróbuje odpalić Gothica III to zwątpi w sens posiadania PCeta jako narzędzia do grania. Oblivon miał premierę dawno temu więc wszyscy już widzą o co w niej chodzi, a jeśli ktoś nie wie - to niech kupuje w ciemno nie pożałuje :grin:
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   54%   6/11
Scorpinor 
Chorąży


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 05, 2007 3:17 pm   

Ja tam się obiema rękami podpisuję pod powyższą opinią. Co by o Oblivionie nie mówić jest technicznym majstersztykiem (ostatnio tego rodzaju cudo widziałem przy Morrowindzie; na 1CD umieścili przeogromny i piękny świat -> do dziś nie wiem jak oni wtedy to zrobili). Jest on także, a może nawet przede wszystkim, wciągającą oraz bardzo rozbudowaną w każdym aspekcie grą (nie pozbawioną jednak wad).

Z trzech ostatnich wielkich tytułów RPG (Gothic III, Neverwinter Nights 2, Oblivion) najbardziej spodobał mi się właśnie Elders Scrolls IV, choć pozostała dwójka również zasługuje na szczególną uwagę fanów "role-plajów". A co do kwestii sprzętowych uważam, że jeśli chodzi o relację 'jakość grafiki do wymagań' uważam, iż jest jak najbardziej w porządku. Piękna grafika musi wiązać się z wysokimi wymaganiami, lecz przynajmniej nie są one absurdalne, jak w przypadku G III ( bynajmniej nie jest to jedyna poważna wada nowego Gothica).
 
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   63%   12/19
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16