gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Ekonomia i militaria!
Autor Wiadomość
cyber2hot 
Szeregowy


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 18
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 7:00 pm   Ekonomia i militaria!

Łatwo się domyśleć (patrząc na tytuł tematu), że będę poszukiwał gry z dużym naciskiem na ekonomie i działania militaria.

Skąd ten pomysł? Ano stąd, że ostatnio pogrywam w gry typowe ekonomiczne (np; Industry Giant 2) i mam smak na działania militarne. Pewnie powiedzielibyście, że Rise of Nations ale jak dla mnie jest zbyt "agresywna".

Po krótko napisałem co mi świeci w głowie, a teraz więcej szczegółów:
- nie chce gry, w której jedna jednostka będzie mi tępiła całą ekonomię, rozbudowaną gospodarkę czy po prostu główną bazę (zależy mi na tym, żeby przeciwnik zorganizował mi rajd na jakąś kolonie i konsekwentnie/rozważnie podejmował decyzje).
- wspominając już o kolonii, mile byłaby widziana owy aspekt w grze jako z jednych ważniejszych czynników.
- ekonomia - powinna być kluczowym czynnikiem - zniszczenie gospodarki przeciwnika powinna spowodować osłabienie jednostek przeciwnika, morale itd.
- militaria - działania wojenne nie powinny być agresywne... planowanie przede wszystkim!
- punkty strategiczne - jakby nie patrząc przejmowanie koloni które są głównym źródłem dochodów :) .
- ostatecznie duże mapy obowiązkowo.

Dobra to na tyle :) . Mam nadzieję, że znajdzie się znawca i poda mi grę spełniający przynajmniej jeden z powyższych punktów.

Drugie pytanie - chodzi o strategię, którą miałem (tylko demo) a jej tytuł poszedł w zapomnienie - więc proszę o przypomnienie.
Co wiem?
1. w 100% było w CDACTION jako pełna wersja
2. realia bodajże średniowieczne
3. pamiętam, że na początku była wioska - wszystkie potrzeby mieszkańców trzeba było zaspokoić tworząc farmy itd. Mając jakieś tam (nazwijmy to) punkty dowodzenia, miasto się zmieniało z postaci słomianych domków w potężne kamienne domy.
4. istniały granice państw.
5. RTS w 100% ;]

Proszę o odpowiedź, dziękuje.
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   100%   8/8
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 7:10 pm   Re: Ekonomia i militaria!

cyber2hot napisał/a:

Po krótko napisałem co mi świeci w głowie, a teraz więcej szczegółów:
- nie chce gry, w której jedna jednostka będzie mi tępiła całą ekonomię, rozbudowaną gospodarkę czy po prostu główną bazę (zależy mi na tym, żeby przeciwnik zorganizował mi rajd na jakąś kolonie i konsekwentnie/rozważnie podejmował decyzje).
- wspominając już o kolonii, mile byłaby widziana owy aspekt w grze jako z jednych ważniejszych czynników.
- ekonomia - powinna być kluczowym czynnikiem - zniszczenie gospodarki przeciwnika powinna spowodować osłabienie jednostek przeciwnika, morale itd.
- militaria - działania wojenne nie powinny być agresywne... planowanie przede wszystkim!
- punkty strategiczne - jakby nie patrząc przejmowanie koloni które są głównym źródłem dochodów :) .
- ostatecznie duże mapy obowiązkowo.


Może Europa Universalis albo coś innego od Paradoxu.
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
cyber2hot 
Szeregowy


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 18
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 7:36 pm   

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=3089 znalazłem tą grę.
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   100%   8/8
Paweł94 
Kapral


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 120
Skąd: Tyszowce
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 10:51 pm   

Może Medieval 2 Total War albo Civilization IV????
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   100%   20/20
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14