gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Autor Wiadomość
piotrus 
Kapral
The Wikipedian


Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 22
Skąd: Katowice-Pittsburgh
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 7:17 pm   

W przypadku braku stałych godzin, jest jedno bardzo dobre rozwiazanie, ktore sobie chwale (ja tak robie jak hostuje): jak generuje, wysylam informacje na gg do graczy. Ew. mejl jak GG nie lubisz. To powinno drastycznie zmienszyc skipowanie turek.
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   44%   4/9
majama 
Chorąży
wierny wojak


Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 66
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 8:59 pm   

Gra ta ma ta zalete że opuszczenie tury to jeszcze nie porazka bo gramy wszyscy razem. Sam nie mam zadnych problemów z polaczeniem z serwerem, uzywam do tego total commandera i sprawdzam kilka razy dziennie czy jest cos nowego.

Ciekaw jestem skad bierze sie ten plik scores.html jest jakis programik do jego generowania?

[ Dodano: Czw Lip 06, 2006 12:12 am ]
Ja mam juz dawno porobione swoje założenia taktyczne i wiekszośc z tych kwestii przemyślałem. Wiadomo że armie będa musiały byc wielkie, jako Pangaea beda mial wsparcie magii natury i pewne zrodlo do produkcji artefaktow ułatwiających wyzywienie, poza tym myslałem juz o tym tworzac boga i mam dominion z +3zycia co zapewnia duze zaopatrzenie. Zamierzam utrzymywac szereg piechoty i darmowych dla mojej rasy menad a za nimi priestów i magików którzy beda kosili z drugiej linii. To wszystko oczywiście dopiero plany i nie wiem czy zdążę, bo ermor łazi juz przy granicy.

Teraz podstawowy dylemat to czy ytrzymywac wojska n agranicy czy isc podbijac dalsze neutralne prowincje zostawiajac swoje jakołatwy lup w przypadku ataku ermoru?
Drugi dylemat to czy warto inwestowac w światynie w niebronionych prowincjach (łatwa strata złota)?

Torpeda (Tien Chi) dzisiaj nie zrobil ruchu, pewnie ma ta przeprowadzke co wspominał i juz jutro pewnie wróci do gry i pojdziemy dalej
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
piotrus 
Kapral
The Wikipedian


Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 22
Skąd: Katowice-Pittsburgh
Wysłany: Czw Lip 06, 2006 1:08 am   

Warto pamietac o tym, ze AI ma jakas tam % szanse wypowiedzenia komus wojny - po co go prowokowac, jesli mamy jeszcze indich do podbicia? Radze raczej poczekac, zobaczymy kogo zaatakuje, i temu wyslac pomoc (kase, gemy...).

Z gry z AI wielu pewnie juz to wie, ale AI jest dosc przewidywalne - atakuje prowincje z wyzszym dochodem i nie zwraca uwagi jakie sily sa w okolicy. Dlatego dobra taktyka to wciagnac Ermor w serie pulapek (wystawic wabia, trzymac sily obok, ruszyc sie, klepac, powtarzac) az nie bedzie juz taki mocny :)

W ramach sojuszy, kto moze robic Dwarven Hammery?
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   44%   4/9
majama 
Chorąży
wierny wojak


Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 66
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Lip 06, 2006 8:59 pm   

Ermor mi sie wpakowal i zajal prowincje która ja mialem w swoim planie pierscienia obronnego. Wojn abedzie szybciej niz nam sie wszystkim wydaje. Zaatakuje go najdalej za 3 tury zeby zabrac ta prowincje, a wtedy przydało by sie jakies uderzenie odciagające czesc sil na jego zachodnich, polnocnych lub poludniowych granicach.
Mysle ze nie ma co czekac az ermor wyludni pół mapy, trzeba go szarpac juz teraz.
jak dobrze pojdzie to mam 3 prowincje do jego stolicy.
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Czw Lip 06, 2006 9:42 pm   

piotrus napisał/a:
W przypadku braku stałych godzin, jest jedno bardzo dobre rozwiazanie, ktore sobie chwale (ja tak robie jak hostuje): jak generuje, wysylam informacje na gg do graczy. Ew. mejl jak GG nie lubisz. To powinno drastycznie zmienszyc skipowanie turek.


Skoro ja mogę sprawdzać kilka razy, czy wszystkie rozkazy nie są wcześniej, to i gracze mogą. Wbrew temu co się niektórym wydaje to gracz ma większośc obowiązków w grze - to nie restauracja.
Generacja jest raz dziennie - a więc wystarczy sprawdzać co 12 godzin. Skoro macie czas na gg codziennie i jeszcze ustalanie przez nie taktyk, to i na wejście na ftp 3 razy też.

Cytat:
Warto pamietac o tym, ze AI ma jakas tam % szanse wypowiedzenia komus wojny - po co go prowokowac, jesli mamy jeszcze indich do podbicia?


Ermor rzadko wypowiada wojnę. Po prostu wkracza. Zresztą AI robi to standardowo jeśli prowincje są słabo bronione.

majama napisał/a:
Torpeda (Tien Chi) dzisiaj nie zrobil ruchu, pewnie ma ta przeprowadzke co wspominał i juz jutro pewnie wróci do gry i pojdziemy dalej


Czy on przypadkiem nie pisał, że ma przeprowadzkę od soboty i w środę będzie już miał podłączony internet?

Cytat:
Ciekaw jestem skad bierze sie ten plik scores.html jest jakis programik do jego generowania?


W katalogu doc jest plik z przełącznikami. Wystarczy grę odpalić z odpowiednim parametrem, ale wtedy hostowanie jest automatyczne - nie można wejść do gry.

Cytat:
wtedy przydało by sie jakies uderzenie odciagające czesc sil na jego zachodnich, polnocnych lub poludniowych granicach.


Jedynym problemem Ermoru przy rozroście jest brak dowódców. On ma siły wszędzie i one same się produkują, więc bym nie liczył, że przerzuci je z drugiego końca kraju. Jeśli już to z wnętrza - w stolicy zawsze jest kilka setek.


Temat na dzisiaj:
Prowincje
Nation Provinces
Pythium 9
Ermor 28
Marignon 8
Pangaea 11
Vanheim 12
Jotunheim 10
T'ien Ch'i 11

Z grubsza po równo. Gracze mają 2 razy tyle co Ermor. Odwrotnie, niż liczebność armii :cool:
 
   
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 4:15 pm   

Wkroczy, czy nie? Ermor ma ponad 200 ludzi na granicy jednego z graczy. Około połowa z nich żywa. Ja stawiam, że wejdzie.

Iiiii.......
Jednak nie wszedł. tura okazała się wyjątkowo szczęśliwa, bo prawie każdy znalazł nowe Specjalne Miejsca. Mapa robi się podejrzanie ciasna - niektórzy gracze już nie mają czego podbijać, Granica Ermoru niebezpiecznie się rozciąga, a walka wiary bardziej zapewne przeszkadza graczom, niż umarlakom.
Nation Dominion
Pythium 260
Ermor 364
Marignon 227
Pangaea 277
Vanheim 211
Jotunheim 157
T'ien Ch'i 148
 
   
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
majama 
Chorąży
wierny wojak


Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 66
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 3:28 am   

Pewnie to o mnie mowa, bo juz jestem polowicznie otoczony przez ermor, ale mam tez troche wojska i nie poddam sie bez walki
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Nie Lip 09, 2006 7:40 pm   

A na froncie nadal spokój. Zastanawiam się co Ermor robi z magami? Nawet jeśli jakimś cudem jego bóg nie miał magii śmierci dawno powinien jakiegoś doładować.
Nation Research
Pythium 518
Ermor 0
Marignon 427
Pangaea 565
Vanheim 354
Jotunheim 250
T'ien Ch'i 252

Jak widać nadal 0. A ma przecież gigantyczny dochód kamieni śmierci.
 
   
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
majama 
Chorąży
wierny wojak


Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 66
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Lip 09, 2006 11:56 pm   

dziwny jest ten ermor, zwłaszcza ten brak wynalazkow dziwi

[ Dodano: Wto Lip 11, 2006 6:07 pm ]
byc może ermor zawali sprawe i nie bedzie taki mocny i agresywny jak powinien, wtedy w 3 tury obleze mu stolice i w 5 tur wygram gre
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 5:59 pm   

SUKCES!
Ermor zaczął wynajdywać. I od razu 30 punktów.
Lada chwila skończą się neutralne prowincje. Zaczyna byc naprawdę ciasno. Chyba nawet niektórzy zaczęli sobie wchodzić w drogę.

Wiara Ermor została właśnie przez jednego z graczy przeskoczona. Czy to oznacza, że najpierw zostanie wymazany T'ien Ch'i? ;)
Nation Dominion
Pythium 353
Ermor 373
Marignon 272
Pangaea 385
Vanheim 204
Jotunheim 157
T'ien Ch'i 136
 
   
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
piotrus 
Kapral
The Wikipedian


Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 22
Skąd: Katowice-Pittsburgh
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 11:16 pm   

Wlasnie moi zwiadowcy doniesli mi informacje o w zajemnej masakrze wojsk tien chi i marignion :( Czyzby ktos nie informowal sasiadow o swoich ruchach? Stawiam na chaosa, ktory ani na gg, ani tutaj sie nie udziela... :(
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   44%   4/9
majama 
Chorąży
wierny wojak


Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 66
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 12:34 am   

Kto stracil swoja armie w tej bitwie a kto zwyciezyl? Mam granice zarówno z Tien chi jak i Marignonem i nie zauwazylem tej bitwy. dawno temu omowiłem z Tien Chi przebieg granic i namawiałem go aby poszedł wzdłuz moich polnocnych prowincji na ermor do pomocy i widze ze dopiero tera podszedl gdy ermor juz zajal tam sporo i ostatecznie sam uderzylem na jeszcze jedna prowincje żeby ermorowi nie wpadła w łapy. Pech chcial że armia ermoru akurat atakowala ta sama prowincje co ja, wiec moim dowodcom przyszlo stoczyc dwie bitwy pod rzad. Ermor skasowal mi 61 jednostek a ja jemu 21 + 83umarlaków + 3 dowodcow
Miałem duze straty bo ermor ma polowe zywych w armii i to głownie łuczników

Prowincje neutralne sa podzielone, wiec czas bic szkielety. Nie wiem czemu od poczatku gry nie przyszedl mi żaden bohater :(
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
piotrus 
Kapral
The Wikipedian


Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 22
Skąd: Katowice-Pittsburgh
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 1:06 am   

Praktycznie obydwie armie sie wyrznely do pnia :( Wygralo kilkunastu ocalalych piechociarzy Tien'Chi, do piachu poszla prawie cala konnica po obydwu stronach, sporo piechoty i lucznikow Marignon, plus drogi mag Marignon i pewnie jacys pomniejsci dowodcy :(
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   44%   4/9
sir-torpeda 
Kapral


Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 10
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 1:58 am   

Niee no, oczywiście Tien Chi od razu winien, a tak samo Marignon mógł poinformować o swoich ruchach - ja niestety nie mam kontaktu do gracza na gg (nawet kiedyś chyba rozmawialiśmy w związku z inną grą, ale listę straciłem), więc nie mogłem się odezwać.

majama --> no namawiałeś, ale nie miałem sił w tamtych okolicach i trochę potrwało zanim je ściągnąłem

piotrus --> przecież dobrze wiesz, że Chaos aktualnie nie gra, więc jak ma się udzielać?:P
a forum czytam regularnie, tylko nie lubię się rejestrować

edit: Prośba do hosta -- może ustalmy, że nie generujemy szybciej niż przed 20, chyba że będą wszystkie pliki? Bo czas generek wkracza niebezpiecznie na godziny, kiedy pracuję.
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   0%   0/8
piotrus 
Kapral
The Wikipedian


Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 22
Skąd: Katowice-Pittsburgh
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 2:51 am   

Aaa, to ty grasz Tien-Chi, Torpi? Ok, to troche wyjasnia, sorki :)
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   44%   4/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14