gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
"Dziedzictwo"
Autor Wiadomość
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Nie Sie 05, 2007 8:56 pm   "Dziedzictwo"

Czytał ktoś te książki? Jeżeli tak - zapraszam do dyskusji. Jeżeli nie - przeczytajcie je jak najszybciej! Tylko dwa razy w moim życiu zdarzyło się coś takiego, że po prostu czułem się związany z bohaterami tak bardzo, że czułem się jakbym był świadkiem opisywanych w książce wydarzeń - nie mogłem się od nie oderwać, po prostu musiałem wiedzieć co będzie dalej. Pierwszy raz zdarzyło sie to gdy przeczytałem Trylogie "Władcy Pierścieni". Namiastkę tego odczułem, gdy czytałem "Harrego Pottera", lecz drugi raz odczułem to z taką siła jak z "Władcą..." gdy czytałem "Eragona" - książkę napisaną przez 16-letniego chłopaka! I niech nikt nie myśli, że z racji wieku autora książka jest porażką. Następnie przeczytałem "Najstarszego" - kontynuację "Eragona", jest równie świetna jak pierwsza część.

Streszczę nieco początek fabuły 1 części:
Eragon chłopiec mieszkający we wsi Carvahall, podczas polowania odnajduje szafirowy kamień , który potem okazuje się jajem, z którego wykluwa się smok. Gdy go dotknął został naznaczony smoczym piętnem - gedwëy ignasią - dzięki któremu został smoczym jeźdźcem. Zmieniło to jego życie niedopoznania, i wyruszył w podróż, dzięki której miał odwrócić losy Alagaesi i zabić złego krola.
(to jest naprawdę bardzo skromy opis początku tej książki)
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 5:39 am   

Ja na razie mialem okazje tylko przeczytac Eragona zreszta film tez ogladalem... ale wracajac do ksiazki to jest ciekawa ksiazka myslalem ze bedzie to jakis niewypal bo bardzo byla reklamowana a tu sie zdziwilem ksiazke sie czyta bardzo szybko poniewaz jest napisana bardzo przystepnie co za tym idzie bardzo wciaga...polecam wszystkim niestety ale nie udalo mi sie przeczytac jeszcze jej kontynuacji
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
Szkotek 
Szeregowy
Heroes RLZ


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 20
Skąd: lol
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 9:16 am   

A wiecie skąd można taką książke wytrzasnąć :roll: ??
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   22%   2/9
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 9:50 am   

Asterix napisał/a:
zreszta film tez ogladalem

Jedyną rzeczą, która łączy film i książkę jest nazwa głównych bohaterów. Ekranizacja nie jest warta uwagi - po pierwsze ominięto wiele wątków, po drugie w filmie przedstawione są zdarzenia, które nie miały miejsca w książce lub bardzo je zmieniono

Cytat:
A wiecie skąd można taką książke wytrzasnąć :roll: ??
.
Powinna być sprzedawana w zwykłych księgarniach. No, przynajmniej ja obydwie książki kupiłem w nich.
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 7:30 pm   

Czytałem książkę - całkiem niezła szczególnie, że napisał ją szesnastolatek - pokłony dla niego.
Film był średni - dobra gra pana Ironsa + ładne scenerie i tyle. Zdenerwowało mnie zakończenie (film mógłby być dłuższy) i rozczarowała mnie bitwa kończąca film - nie popisali się pod tym względem :)
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
LordPawlo 
Kapral
Pawlo


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Limanowa
Wysłany: Sob Lis 17, 2007 1:46 pm   

Więc od czego by zacząć. Książkę można kupić w empiku jak i również w każdej księgarni w mojej okolicy. Co do samej książki to kilka słów wprowadzeni. Opowiada o chłopcu który znalazł jajko smoka( :mrgreen: ). Resztę dowiecie się jak przeczytacie książkę :twisted: . Mnie osobiście książka wciągnęła na całego czytałem i czytałem i nie mogłem przestać ledwo skończyłem 1 top poleciałem do sklepu po 2 (oczywiście jeszcze go niebyło i byłem załamany) po tygodniowym czekaniu na zamówienie przeczytałem i 2 tom. Co do filmu beznadziejny po przeczytaniu książki ale i tak bardzo dobry. Polecam wszystkim zakup książki nie pożałujecie :cool: .
 
 
   
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   100%   13/13
motorider13 
Szeregowy


Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 7
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 8:30 am   

Ksiązka faktycznie jest bardzo ciekawa. Czyta się ją bardzo szybko zarówno pierwszy jak i drugi tom. Książkę bez problemu można kupić w księgarni albo wypożyczyć w bibliotece chociaż zanim książka która dopiero co się ukazała pojawi się w bibliotece trzeba trochę poczekać. A czytał ktoś trzeci tom "Brisingr"
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   66%   6/9
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 8:49 am   

Ja czytałem i powiem że to już nie jet to samo. Może dlatego że jestem starszy a może coś innego... Fakt jest, że to są książki skierowane bardziej dla młodych "czytaczy" :D i ja to już odczuwam. Najbardziej mnie rozwalił moment gdy Roran zabił w bitwie blisko 200 żołnierzy króla :) . W tej książce widać, że Paulini nie ma już pomysłów.
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 4:49 pm   

Mikiss napisał/a:
Najbardziej mnie rozwalił moment gdy Roran zabił w bitwie blisko 200 żołnierzy króla :) . W tej książce widać, że Paulini nie ma już pomysłów.


W pełni podpisuję się pod tym "ręcyma i nogyma" - zresztą już to uczyniłem w recenzji:) Niestety najgorszym pomysłem Paoliniego była decyzja o napisaniu czwartej części :wink:
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
motorider13 
Szeregowy


Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 7
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 8:54 pm   

Fakt Paulini trochę w tym trzecim tomie przesadził z tą historią jak Roran sam zabija około 200 żołnierzy. Wiecie może kiedy wychodzi ten 4 tom? Trochę nie w temacie jestem. O trzecim tomie dowiedziałem się tylko dla tego że wpadł mi w oko na półce w księgarni.
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   66%   6/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16