gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Demo Age of Empires III
Autor Wiadomość
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sro Wrz 14, 2005 12:55 am   

Czy zdarzyło ci się to raz czy kilka razy?
Jak raz to może przez przypadek wyłączyłeś kompa.

I wymień parametry komputera - jeśli masz starszy model procesora, płyty głównej czy karty graf. i standardowe chłodzenie możliwe, że ci się przegrzewa komputer co powoduje wyłączenie ...hmm, ale nie restart.
Spróbuj wyinstalować i zainstalować ponownie. I naturalnie sprawdź czy masz najnowsze sterowniki - co prawda nie wiem czy to ma jakikolwiek związek, ale można spróbować.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 2:22 pm   

The_Crow --> zainsytaluj oryginalne demo ,a nie pirata :P . A tak serio, to w opcjach powylaczaj fajerwerki graficzne, powinno pomoc.
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 2:24 pm   

test koloru :) no i dziala . wiec tak tez bedziemy robic. ;D
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 4:16 pm   

kull --> ja wyczytałem, że user nie może w ogóle włączyć gry :]. Bez tego trudno cokolwiek ustawić :D .

BTW - Age of Empires będzie wielkie. Hough!
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 7:55 pm   

No to zaczynamy:

Zasady pisania recenzji:
uzywajac kolor zielonego
Kod:
[color=green] [/color]
wpisujesz swoje zdanie na temat gry. Odpowiadasz tylko na te posty jakie sa zaznaczone na koloru czerwony . Dzieje sie tak dlatego, iz kolor zielony to Twoja propozycja wypowiedzenia sie, a kolor czerwony to zaakceptowane przeze mnie zdanie, jakie trafi na pewno do recenzji. Tak wiec odpowiadamy tylko na ostatnia czerwona wypowiedz. Na ostatnia !!! Nie przedostatnia !! Bo sie balagan zrobi.

Dobra zaczynamy, zobaczymy jak to wyjdzie.
Ostatnio zmieniony przez kull Czw Wrz 22, 2005 8:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 8:03 pm   

Age of Empires III - zapowiedź (demo test)

KULL: Początki serii Age of Empires sięgają zamierzchłych czasów roku 1997. Kolejne części tej wspanialej sagi, przez kolejne lata, udowadniały wszystkim kto tak naprawdę rządzi w świecie gier strategicznych. Tak grywalnych RTSów jak AoE można w historii gier komputerowych zliczyć na palcach jednej ręki emerytowanego pirata. Nic dziwnego, że nadejście najnowszej, trzeciej już odsłony „ejdża” (bo Age of Mythology się nie liczy ;) ) wywołuje ogromne „podniecenie” wśród graczy. Szumne zapowiedzi i wspaniałe screeny/grafiki reklamowe robiły bardzo duże wrażenie. Robiły, do czasu, aż nie ukazała się grywalna wersja demo programu.

 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 10:16 pm   


BACKSIDE: Dobrze pamiętam każdą część AoE i równie dobrze pamiętam emocje związane z oczekiwaniem na sequele. Z niedowierzaniem przeglądem magazyn PC Games CD oglądając bajeczne, jak na rok 1998, screeny z drugiej części Age of Empires. Mimo, że od tego czasu minęło tyle lat, już pierwsze, i chociażby najbłachsze, doniesienia o Age of Empires III pochłaniałem natychmiastowo. Jeszcze większe wrażenie wywołały na mnie pierwsze zrzuty z gry - myślałem sobie "to niemożliwe, taka ładna ta grafika".

No i od słów przeszło do czynów, kiedy to niedawno ukazało się grywalne demo. Cóż, co prawda może i grafika na screenach była "lekko" ;] podrysowana, ale niemniej jednak gra swoje wrażenie zrobiła i, nie powiem, mocno mnie zaintrygowała. Zresztą sądzę, że nie tylko mnie.

Gdy tylko odpaliłem demo, przywitało mnie w miarę przyjazne menu, a za jego klawiszami stał kawałek tajemniczego i niezdobytego, nowego świata. Pierwsze co zrobiłem to...
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 11:38 pm   


KULL: … zaraz, zaraz, Chorąży Backside, proszę się nie zagalopowywać :) . Grafika w dostępnej wersji AoE3, rzeczywiście nie pokrywa się w 100% z zapowiedziami. Niemniej jednak, przy najlepszych ustawieniach oprawy graficznej (co wytrzyma niestety tylko bardzo mocny sprzęt) oprawa wizualna gry prezentuje się, (uwaga, trudne słowo) co najmniej bardzo dobrze. Trudne słowo? :) Tak, bardzo trudne, trudne do użycia go w wymianie zdań na temat zainstaniłej nagonnce na grafikę "ejdża". Bo widać, iż engine programu może naprawdę dużo, niestety demo tego nie wyjkorzystuje. Grze brakuje dopracowania. Przekłamania w grafice, źle dobrane wymiary elementów interfejsu (m.in. zasłaniający połowę ekranu dolny pasek), oraz niepoprawnie ustawiona szybkość akcji (zdecydowanie gra się za nerwowo). Wszystko to jednak można łatwo naprawić i myślę, że finalna wersja AoE3 będzie nieporównywalnie lepsza od omawianego tutaj dema. Wszak Microsoft, wydawca gry, to na tyle szanowana firma, iż nie promuje gier co najmniej „bardzo dobrych”. No i przede wszystkim, czy ktoś śmie wątpić w Ensemble Studios? ;) . Grafika to nie wszystko, myślę, że u podstaw naszego narzekania leży tęsknota za grafiką 2D i strach przed trójwymiarem.


 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 2:29 pm   

No panowie, dolaczac sie do rozmowy !! :) pamietajcie, ze nie trzeba grac w demo aby brac udzial w pisaniu zapowiedzi. Macie przeciez zapowiedzi gry w innych serwisach (np. http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4554), screeny, oficjlana strone, filmiki. Pytajcie sie, wypowiadajcie itd. Pamietajcie tylko, aby na zielono zapisywac to co chcecie powiedziec, a odpowiadac na ostatnia czerwona wypowiedz.
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 5:50 pm   


Backside: Cóż - ja tylko stwierdziełm, iz screeny były "lekko przerysowane", bo prawdą jest, że Ensemble Studios zafundował nam przede wszytskim zdjęcia z filmików z gry. Niemniej jednak grafika mi się wyjątkowo spodobała i szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze ani razu narzekań - wydaje mi sie, że era ewolucji gier 2D w "pseudo-3D" minęła i gracze zdążyli się już przyzwyczaić do nowego standardu.

Początkowo również miałem odczucia "nerwowości akcji" i musiałem się przyzwyczaić do całkiem nowego panelu sterowania grą (po co ES przeniosło pasek surowców obok mini mapy :] ???), ale im dłużej grałem tym mniej miałem kłopotów z ogarnięciem mapy.

A przyznam szczerze, że jest sporo rzeczy do ogarnięcia - jak już wspomniałem panel sterowania został dosyc mocno zmieniony, co ma swoje wady i zalety. Choć wg mnie twórcy utrudnili kilka spraw - z niewiadomych przyczyn pozabierali komendy typu "Stop" czy "Patrol", zniknęła opcja naprawy obiektów i statków dla wieśniaków, ale za to przybyło sporo ikonek określających statystyki jednostek. A żeby je zobaczyć otwieramy osobny panel - naprawdę ktoś musiał sporo się "nagłówkować", aby wymyśleć jedno z tak nieużytecznych rozwiązań :]. Nie wiem czy ES chciało nowości "na siłę" czy tak jakoś im wyszło. Co prawdą znam zwolenników takiego interfejsu, ale dla mnie to co widzieliśmy w AoE II było wystarczająco dobre.

Całe szczęście, że panel sterowania w strategiach to nie jest ich najważniejszyc element (oczywiście do pewnego stopnia ;]).
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 11:34 pm   

Teraz sie przyda jak sie dolaczy ktos trzeci :) . Ze zmiana tematyki, juz nie o grafie. Zapraszam.
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 11:52 pm   

tzn trzeba będzie coś niecoś wspomnieć o efektach typu rozpadanie się budynków i hmmm (jak to nazwać) wpadanie z pluskiem obiektów do wody :]
na mnie, to drugie szczególnie, zrobiło niezłe wrażenie ;p
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:00 pm   

NEWS - >> "Płyta matka Age of Empires III pojechała do tłoczni i wszystko wskazuje na to, iż zapowiadany termin premiery gry, 18 października, zostanie dotrzymany." cyctat z newsa http://www.gry-online.pl/s013.asp?ID=22046.



panowie, trzeba sie spieszyc. 30 pazdziernika zapowiedz idzie do publikacji.
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Wrz 25, 2005 12:42 am   

News o statusie gold wraz z terminem z nowym wydania pojawił się dzień wcześniej w Sztabie :] (zgadnij kto napisał... :D )
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Wrz 25, 2005 9:23 am   

Oka, jest kolejna nowość, ale to za mało, żeby pojawił się news :].
Jak się uzbiera kolejna "pula" to wystawię to publicznie.

A tymczasem informuję fanów, jak na razie, dema AoE 3, że ukazała się ...
Custom Lightset Mode. Oznacza to, że teraz możesz za pomocą kilku plików, możesz sprawić, że będziesz grał w czasie wczesnego poranka, popołudnia i nocy - na razie sprawdziłem Early Morning 1.1v i powiem, że robi wrażenie - od jednej strony obiekty są silnie oświetlone, jakby wręcz lekko odbijały światło, a od drugiej strony są juz ciemniejsze czy wręcz ukrywa się tam jeszcze noc (np. za wysokim Town Center).
Linki znajdziecie w
tym temacie na forum aoe3 heaven


Całość zajmuje ledwie 8Kb (więc ściąga się w sekundę), a w środku znajduje się instrukcja po angielsku.

Jakby ktoś miał problemy to zgłaszajcie się do mnie albo studiujcie topic forum, do którego dałem link.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14