gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Czego teraz słuchasz?
Autor Wiadomość
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Lis 08, 2005 6:23 pm   Riverside "Second Life Syndrome"

Witam!

Od paru już dni zasłuchuję się w najnowszym dziele Riverside "Second Life Syndrome". I cóż mogę powiedzieć...Generalnie płyta podoba mi się, ale jak na razie nie porwała na całego. Polacy po raz kolejny udowodnili, że śmiało mogą stawać w szranki z zagranicą. Zespół zaliczany jest do polskiej czołówki rocka progresywnego, ale w ich muzyce słychać wiele różnych wątków, choćby metalowych czy hard rockowych. Jest kilka utworków, które bardzo mi się podobają, kilka momentów w utworach, które mile wpadają w ucho, ale miejscami też wkrada się monotonia, granie bo granie, znane patenty. Nie można jednak odmówić zespołowi ciekawych pomysłów melodycznych, oryginalności i oczywiście świetna angielszczyzna wokalisty i takiż głos. Wszystkim miłośnikom ambitnej muzyki rockowej polecam! Oczywiście wiadoma sprawa, że płyta bije na głowę większość obecnej polskiej muzy;)

Pozdrawiam!

PS. W listopadowym "Teraz Rock" z ciekawszych artykułów:Deep Purple, Marillion, Mike Oldfield, Pendragon, Sting
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Łysolek
Szeregowy
hmm


Dołączył: 03 Paź 2005
Posty: 33
Skąd: opolskie
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 10:58 am   

Ja ostatni slucham polskiej muzyki
1) VERBA - MŁODE WILKI
2) MONIKA BRODKA - MY
3) SUMPTUASTIC - LIST DO NIEZNAJOMEJ
4) RH+ - JEZUS
Jeszcze kilka by sie znalazlo
Jesli pisac mialbym o calych albumach to zawiesilem sie ostatnio na plytach VANESSY MAE
 
 
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   54%   6/11
Maxwell 
Kapral
Temporary Catatonic


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 18, 2005 8:35 pm   

Ostatanio dostałem od kupla namiary na nieznaną włoską kapelę Night Cloud. Ich debiutancki album: Defeated By The Innocents jest wręcz genialny, konceptowy, utrzymany w takich dość specyficznych progresywnometalowych klimatach. Naprawdę rewelacja. Szczególnie, że to debiut. Wielka szkoda, że nie można kupić Defeated By The Innocents w Polsce. Będę musiał próbować jakoś załatwić, ale w tej sprawie jeszcze się zwrócę do mojego speca :P

Muszę przyznać, że ten rok był dla mnie wyjątkowo obfity w odkrycia muzyczne i premiery. Octavarium, Pain Of Salvation, Night Cloud...


---EDIT---
Spec nie zawiódł... Płytka będzie za miesiąc.
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   0%   0/8
Fenix 
Kapral


Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 73
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Nie Lis 27, 2005 8:22 pm   

Nagly Atak Spawacza-Aleja nr 6 grob nr 4 (odpoczywajcie_w_pokoju)
Brayan & Paju-PAJU_FREEstyle-xxx
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   50%   8/16
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 8:00 pm   

Czołem!

Ostatnie połowy zaowocowały dwiema znakomitymi pozycjami:

Rush "Fly By Night" (1975)- początki tego fascynującego zespołu z Kanady. Płytka mocno osadzona w klasycznym hard rocku, ale już tu pokazało się w pełni to, co miało stanowić atut tego zespołu w przyszłości-niesamowita wokaliza, wspaniała instrumentacja i melodyka, różnorodność utworów.

Threshold "Critical Mass" (2002)- cóż tu będę się rozpisywał...Ta płyta jest po prostu genialna i nic dziwnego, że po niej wyszedł album koncertowy. Threshold jest obecnie jednym z najciekawszych zespołów z kręgu progresywnego metalu, a ta płytka była jednym z kamieni milowych dla tego zespołu ku sławie. Choć nadal śmiem twierdzić, że ostatnia pozycja tego zespołu (Subsurface, 2004) bardziej mi się mimo wszystko podoba. Co nie znaczy, że Critical Mass kiedyś jej nie zepchnie z tej pozycji:)

Tradycyjnie obie pozycje polecam fanom ambitnej muzyki rockowej.

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 10:10 am   

Ja tam wolę bardziej sowojskie klimaty Boys - jumpreza, Toples- sąsiadka i to co goździkowa. A tak poważniej to ostatnio spodobała mi się trochę cięższa muza, H-Bloxx - Power, ścieżka z NFS:U2, ścieżka z Blade III, System of a Down, te klimaty.
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 3:42 pm   

Przez kilka ostatnich miesięcy przeżywałem istne powtórzenie szleństwa na punkcie twórczości Enya'i, praktycznie żadna płyta mnie nie nużyła i wszystkie równo przyciągały( choć najlepsza jest chyba pierwsza - "The Celts", której tylko o ćwierć kroku ustępuje "Watermark"), a sytuację jeszcze bardziej skomplikowała listopadowa premiera "Amarintine".

Lecz stan ten ostatnimi czasy przestał byc tak klarowny, bowiem przypadkowo udało mi się natrafić w dotychczas ignorowanym przezeń sklepie na soundtrack do "Blade Runnera"( autorstwa Vangelisa) i takoż Celtycka Syrena w końcu doczekała się przerwy. Kilka dni temu zaś ku memu przestrachowi, gdy włączyłem Trójkę celem rutynowego zaktualizowania wiedzy o stanie rzeczy na świecie mój aparat Golgiego został zaatakowany i bezlitośnie wzięty w jasyr przez "Ommadawn" Mike'a Oldfielda - ech, jakże się cieszę, że li tylko trzy dni później dane mi było wrócić do domu, gdzie akurat na półce już grzeczniutko czekała na mnie stosowna płytka.

Tu się jednak pojawia pytanie - czy ktokolwiek z Was miał już możliwość zapoznania się z najnowszym albumem wspomnianego twórcy, zwącym się "Light & shade"?? Na czym polegają różnice( poza ceną) między poszczególnymi pozycjami?
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 3:54 pm   

Ponieważ dzieki szkolnej wigilii zaczynam czuć klimat Świąt, postanowiłem, że idealnie będzie pasować taka o to płyta:

"Lambert, Hendricks & Ross Trio" The Best of The Best

Cóż to jest?
Jest to trio śpiewaków, dwóch mężczyzn i jedna kobieta, z samego końca lat '50 XX wieku.
Przy podkładzie sekcji rytmicznej (kontrabas + pekrusja) wraz z pianinem czy trąbką, dają niesamowite wokalne popisy w tym starym stylu jak Franka Sinatra czy Ella Fitzgerald, zarówno szybkiej jak i wolnej muzyce - tworzy to niesamowity klimat.

Jeśli usłyszycie w sklepie takie lekko rzężące głosy, które się idealnie wpasowują w czas przedświąteczny, to jest to ten płyt.

Cała trójka to z pewnością mistrzowie w swoim fachu, ponieważ potrafią w nezwykły sposób dobierać słowa pasujące brzmieniem do rytmu i barwy muzyki, a także operować nimi artykułując je z dowolną szybkością.

Szczerze polecam:
- artykuł stron All About Jazz http://www.allaboutjazz.c...cle.php?id=7455

- przesłuchaj płytę w sklepie Amazon.com (jak ktoś jest niezbyt odważny to polecam najpierw piosenkę nr 4 z pierwszej płyty)
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 4:09 pm   

Teraz się zachwycam płytą "Hipnotyze" System of a Down. Może już nie tak odlotowa jak "Mezmerize" ale na mnie działa.

Może i dla niektórych to masówka i badziewie, ale mi się podoba i już :) .
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 4:19 pm   

A ciekawe właśnie je to, że wydawało by się, iż taka w sumie lekka do strawienia, ciężka muzyka znajdzie pogardę u wielu.

A tu wielu moich kolegów, potrafiących bardzo przykre słowa rzucać na zespoły, które nie tworzą wyjątkowo ambitnej muzyki, zaopatrzylo się w nowy SoaD.

Ja sam nie wyrażam zdania, bo tego typu muzyki nie słucham, aczkolwiek w pewnych granicach nie mam nic przeciwko - więcej podoba mi się.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 3:17 pm   

Kilka dni temu sciagnalem sobie pelna wersje gry S.W.I.N.E. i troche w nia pogralem. Gra bardzo mi sie spodobala. Podobala mi sie tez muzyka towarzyszaca rozgrywce. Dlatego bardzo sie ucieszylem gdy zajrzalem ponownie na strone producenta gry i znalazlem tam soundtrack w formacie mp3 do sciagniecia. Teraz praktycznie non stop slucham muzyki ze S.W.I.N.E. Zarowno gre jak i soundtrack mozecie sciagnac ze strony producenta gry, która znajdziecie tu.

Dodam, że Naradowa Armia Świń autoryzowala tego posta. :)
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 3:42 pm   

Nie ma jak dobra muzyka w grze, co ?

Właśnie pocinałem sobie w Medal of Honor: AA - niezły klimacik. Przy samotnych misjach, psychodeliczna muzyka dodaje sporo uroku tej grze :]
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 11:38 am   

Czołem!

Właśnie odkryłem wielce interesujący zespół- Circus Maximus. Panowie pochodzą z Norwewgii i obracają się w tzw. progresywnym metalu. Muszę przyznać, że od strony muzycznej i wokalnej zainteresował mnie na tyle, że będę go poszukiwał. Zapraszam na stronkę zespołu: http://www.circusmaximussite.com

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
aciek_l
Chorąży


Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 33
Skąd: Zalesice City ;)
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 2:11 pm   

Perkun ma rację! "Second Life Syndrome" jest dobrą płytą, bo także słucham :) Dobrzy są, miło posłuchać ze świadomością, że to Polacy potrafili to nagrać!
Ostatnio (może przez pogodę? ;) ) słucham najczęsciej progresywnych rytmów. Ayreon dla mnie jest boski! I dzięki niemu odkryłem świetne Mostly Autumn i nowy projekt pana Lucassena, czyli Stream Of Passion. Poza tym Pendragon, Marillion, Pain Of Salvation i oczywiście nieśmiertelny Pink Floyd.
A odkrycia ostatnich dni to też Lynyrd Skynyrd oraz Stevie Ray Vaughan.
To tak troche z tego, co ostatnio gości u mnie najczęściej na zimowej playliście. Jakoś nie mam siły słuchać nic cięższego ;)
Aha, jeszcze wspaniała COMA!
 
 
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   54%   6/11
leiff 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 274
Skąd: Sieroszewice
Wysłany: Wto Sty 03, 2006 9:30 am   

Ja ostatnio słucham "From Shadow To The Light" Jana Jakuba Bokuna
 
 
Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   48%   17/35
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14