gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon
Autor Wiadomość
Radzik
Chorąży
The pissmaker ;-P


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 123
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 6:38 pm   Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon

Crown of Glory jest całkiem sympatyczną turówką, która, cofając gracza do roku 1792, daje mu okazję do podbicia Europy [+dodatki ;-) ] i udowodnienia, iż Napoleon w porównaniu z graczem to zwykły (jakby to ujął przewodniczący "Samoobrony" ;-P) "niedouk strategiczny". ;-)

Coby nie przynudzać, w skrócie powiem, że CoG to mix Europa Universalis (warstwa strategiczna) i Wojen Napoleońskich (bitwy na hexach). Obie sfery są jednak bardziej rozbudowane w stosunku do pierwowzorów - mamy większy, bardziej namacalny wpływ na gospodarkę państwa, dyplomacja też jakby zgrabniejsza, zaś podczas bitew ważny jest szyk i koncentracja ognia, a jeńców można potem zagonić do roboty w naszych prowincjach :) .

Polecam!

Szerzej o grze tutaj.
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   13%   3/22
Wodzilus
Szeregowy


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 4
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 3:23 pm   

A skąd ją ożna wytrzasnąć?? Chętnie bym pograł ale nie wiem skąd ją wziąc....
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 6:39 pm   

Będzie może jeszcze w listopadzie wydana w serii Wojny, Bitwy, Kampanie przez Nicolas Games za 20zł.

Ale czy na pewno to nie wiadomo - przekładają premiery tygodnimi, więc również dobrze możemy czekać do gwiazki :]
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wodzilus
Szeregowy


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 4
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 7:11 pm   

Aaaa... no nic narazie trza się Kozakami 2 zadowolić....
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 5:35 pm   

No i Nicolas Games wydał CoG, cena 19,90. Kupiłem jak najbardziej, gierka cholernie ciekawa. Ino jak chciałem zarejestrować na stronie Matrixa (www.matrixgames.com), to dostałem komunikat, że numer seryjny już został wykorzystany. Potem próba instalacji pierwszej łaty skończyła się klęską - po wpisaniu klucza otrzymanego z grą zobaczyłem "Invalid serial number". Machnąłem do Nicolas Games kilka maili, zadzwoniłem - zero odzewu. Co gorsza, kupiłem równocześnie dwa egzemplarze, drugi dla kolegi. W obu był ten sam numer seryjny. Dzisiaj jak zwracałem gierkę do Empika, sprzedawca przy mnie sprawdził jedną grę z półki - w niej również był TEN SAM klucz. Zwrócili mi pieniądze.
Nie wiem co o tym myśleć, planuję napisać do Matrixa, ciekawe co oni na to.
Według mnie, jest to żałosny, wkurzający numer. A planowałem jeszcze kupić co najmniej jeden tytuł z oferty Nicolas, Supreme Ruler 2010. Teraz na pewno nie kupię.
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 7:10 pm   

Cóż - może to zwykła pomyłka, błąd w druku.
Z kontaktów z NG wiem, że należy dzwonić do ich biura, a nie mailować. Dzwoniłem w tygodniu ok 15 i bez problemu dostałem odpowiednie informacje.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 7:32 pm   

Cholera, to może miałem pecha bo nie dodzwoniłem się. Mój znajomy zresztą też dzwonił, bez rezultatu.
Błąd w druku błędem w druku, ale trzy kolejne egzemplarze.....
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 7:38 pm   

Błąd w druku w sensie, że cała seria drukowana miała błąd (w sensie była identyczna)
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 9:08 pm   

Backside, czyli kupiłeś CoG, dodzwoniłeś się do Nicolas i Ci podali prawidłowy klucz? Który można zarejestrować na stronie Matrixa i który pozwala zainstalować łaty?
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 9:47 pm   

Nie - niekupowałem CoG, jednak juz kilkakrotnie dzwoniłem w celu uzyskania dodatkowych informacji, które nie znajdują się na stronie.

Co prawda istotnie raz nikt nie odbierał (w takiej lekko popołudniowej godzinie), ale za drugim (i potem kolejnym) razem już było OK.

A co emaili - faktycznie są nieskuteczne. Nam nikt nie odpisywał, gdy chcieliśmy zacząć współpracę, a w dodatku główny mail był ... błędny :]
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 8:08 pm   

Czyli można uznać, że w skutek durnego zbiegu okoliczności pośpieszyłem się i pewnie należałoby zwrócić honor Nicolas Games.
Ale narazie CoG nie kupię po raz drugi. :mrgreen:
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 10:15 pm   

Ktoś kupił coś innego, wymagającego CD-KEYa, u tego wydawcy? Mam zamiar kupić chyba z połowę ich zapowiedzi, ale jeśli mają tylko 1 klucz, to podziękuję.
A i jeszcze, czy ktoś sprawdził te klucze po sieci? Bo na przykład w Kohan są różne, ale w sieci nie działają, co mnie znacząco uprzedziło do polskich wydawców.
 
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 11:35 pm   

inqistor napisał/a:
Bo na przykład w Kohan są różne, ale w sieci nie działają, co mnie znacząco uprzedziło do polskich wydawców.


Coz nie wiem kto wydawał grę Kohan, niemniej jednak musze przyznac, ze do tej pory nie mialem zadnych problemow z CD KAYami z gier, ktorych wydawca jest CD Projekt. Nigdy nie zdarzylo mi sie tak, zeby klucz nie dzialal mi podczas gry w internecie, a zawsze to sprawdzam mimo iz nie zawsze mam zamiar grac w dana gre w sieci (chocby ToCA Race Driver 2).
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
zami 
Szeregowy
zami


Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 33
Skąd: spod Austerlitz
Wysłany: Pon Mar 13, 2006 12:49 am   

Nicolas Games to wydawca stosunkowo nowy i na początku chciałbym powiedzieć kilka dobrych słów o nim mianowicie, że wydaje wiele wspaniałych strategii po niskich cenach, które to gry inne wydawnictwa ignorują.

Istnieje też druga strona medalu pomijając już ten numer seryjny w Crown of Glory mianowicie wydawnictwo ma specyficzny sposób wprowadzania w błąd graczy. Może powiem to na przykładzie Crown of Glory. Premiera była wyznaczona na jesień zeszłego roku i była ona napisana z dokładnością co do dnia (teraz już nie pamiętam dokładnej daty) następnie Nicolas Gamet kilkakrotnie przesunął termin wydania gry i za każdym razem jak to robił pisał dokładną datę premiery. W końcu gra wyszła bodajże w lutym po angielsku. A cały czas pisało, że wyjdzie po polsku. Jaki cel ma wydawca w błędnym informowaniu graczy? …. Nie wiem, ale ja zdąrzyłem się zaopatrzyć grę z innych źródeł bo wiedziałem, że premiera będzie odwlekana podobnie jak było to z Waterloo Napoleon Last Battle, które w końcu wyszło i je kupiłem jednak wydawca nie wiedział, że kilka lat temu powstały do WNLB dwa patche które poprawiają kilka dużych błędów i wydał grę bez nich. Ci którzy nie mają dostępu do Internetu to grają sobie w niespaczowaną wersje, w której to między innymi czasami znika kawaleria a potem pojawia się np. w momencie gdy już rozbiła jakiś oddział.
 
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   54%   6/11
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 13, 2006 7:35 pm   

No fakt, pochwały dla Nicolas Games za pomysł można powtórzyć. Zaczęli wydawać gry, które inni wydawcy traktowali jakby były trędowate. I jeszcze te ceny. Matrix jest drogim wydawcą, możliwość kupna oryginalnych gier tej firmy, za 20 złotych, to złapanie pana Boga za nogi, i mówię to jak najbardziej serio.
Jeśli chodzi o przekładanie daty wydania gry - robi tak wielu wydawców, z najróżniejszych, z reguły całkiem trywialnych powodów (ktoś, gdzieś, z czymś się nie wyrobił). Nie traktowałbym tego jako celowe wprowadzanie konsumentów w błąd. Można mieć pretensję, że nie uaktualniali informacji, czy to na swojej stronie, czy to w serwisach informacyjnych. Na stronie WBK datą wydania Crown of Glory jest wciąż 25 wrzesień ubiegłego roku. Ale NG to raczej mała firma, rozwijająca się, więc ja bym nie wymagał, żeby wszystko od razu było idealnie (albo zbliżone do ideału). Chociaż funkcjonowanie poczty elektronicznej to by se jednak poprawili, bo będą takie kwiatki jaki ja miałem.
Jeśli chodzi o informację o wersji językowej - pierwszy raz przeczytałem informację o wydaniu CoG w okolicach 15 lub 16 stycznia (pamiętam bo pisałem na ten temat na Gronie - grono Gry strategiczne i wojenne) na stronie WBK. Na 100% była tam informacja, że gra będzie wydana po angielsku. Więc ten zarzut można uznać za chybiony.
Jeśli chodzi o wydawanie gry w podstawowej wersji - NG jest tylko wydawcą i może mieć ograniczony wpływ na to, jaki materiał otrzymuje do wytłoczenia od producenta. Ten ostatni może po prostu nie aktualizować "złotej wersji", stanowiącej podstawę dla rozpowszechniania. Chociaż zawsze jest możliwość oddzielnego wrzucenia na płytę z grą dostępnych łatek. Więc jest to minus i przysłowiowa łyżka dziegciu. Ale przyznajmy, że beczka miodu jest wieeeelkaaaa jak cholera.
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14