gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: mande
Sro Kwi 11, 2007 5:02 pm
Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!
Autor Wiadomość
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 7:09 pm   Codename: Panzers - co jest grane do cholery?!

Przed chwila obejrzalem program Uwaga! w TVN i byl tam reportaz o grze Codename: Panzers. Mozna sie z niej dowiedziec, ze to Polska w 39 roku napadla na wschodnia granice Niemiec, ze Polacy sa alkoholikami i tchorzami (szczegolnie polskie wojsko i jego dowodcy). Dla mnie jest to nie zrozumile, nie wiem jak dla was, ale mnie to bulwersuje. Wokol gry panuje wiele oszostw, jak na przyklad: na stronie wydawcy pisze, ze jest ona wiernym odzwierciedleniem historii.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Andrew_wojownik
Kapral


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 423
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 7:18 pm   

Bardzo bulwersujące. A ta chisoria to jest "historia wedłór rasistów". Powinni koniecznie coś z tym zrobić.

Jeszcze zacytuje "A Miler się zgodził, bo się histori nie nauczył"
Ostatnio zmieniony przez Andrew_wojownik Wto Sie 24, 2004 8:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poziom: 19 HP   0%   0/798
   MP   100%   381/381
   EXP   12%   6/49
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 10:45 pm   

MSZ juz sie tym zajelo. Wyslalo pisama do autorow gry. Lech Kaczynski rownez wyrazil swoja dezaprobate.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Gość

Wysłany: Wto Sie 24, 2004 9:18 am   

ciekawe czemu piszą o tym parę tygodni po premierze, zamiast się bulwersować powinniśmy zrobić jakiś film- komedię o tym jak Niemcy muszą zmieniać historię, żeby się podbudować, bo wybuchnięcie skandalu twórcy gry zapewne przewidzieli i cieszą się, że ich gra sprzedaje się coraz lepiej.
 
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Wto Sie 24, 2004 9:19 am   

sorka znowu zapomniałem się zalogować przed wysłaniem posta, to jakimś nałogiem się staje :)
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Wto Sie 24, 2004 12:28 pm   

Cytat:
powinniśmy zrobić jakiś film- komedię o tym jak Niemcy muszą zmieniać historię, żeby się podbudować


Nie na tym to polega: zamiast "obdarowywac" sie parodiami i "prawdami" histyrycznymi, ktore w rzeczywistosci sa fikcja powinno sie problem likwidowac u zrodla, czyli wycofac gre ze sprzedazy lub zmusic producenta, do stworzenia niezbednych poprawek.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Wto Sie 24, 2004 12:53 pm   

nie mówiłem tego na poważnie przecież :) ale bardzo wątpię czy cokolwiek uda się osiągnąć, wycofanie gry to mrzonka, a nawet gdyby to nastąpiło to gra rozprzestrzenia się "inną" drogą skoro już jest w sprzedaży. Przeszłości już nie przywrócimy, ale powiem wam, że moim zdaniem nie należy się tym aż tak przejmować: to ci którzy zachwycają się tą grą mają problem nie my, jeśli ktoś uzna, że ta gra przedstawia prawdę historyczną to jest matołem i trzeba go olać.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Menajev 
Chorąży


Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 114
Skąd: ino
Wysłany: Sob Paź 16, 2004 3:56 pm   

Ludzie z teog co wdze to popełniacie wielki błąd- słuchacie tv w sprawach grach na kompa. Nie róbcie tego nigdy więcej. Czemu? Bo oni się na tym kompletnie nie znają, a w tym przypadku udowodnili że nie znają się także na Histroi. Otóż wiem z pewnego żródła (CD-Action), że cała historia przedstawiona w grze jest prawdziewa. Pedały z tv żle grę zrozumieli i teraz wyszło na to, że gra pokazuje, iż polacy zaatakowali III Rzeszę. Otóż prawda jest taka (i tak to pokazali w grze), że tak właśnie brzmiał rozkaz Hitlera, tzn. Hitetler wydał rozkaz KONTRATAKU a nie ataku
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   70%   14/20
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Sob Paź 16, 2004 5:44 pm   

A może podasz jakiś dowód? Bo jakoś nie bardzo wierzę, a w programie telewizyjnym zobaczyłem to na własne oczy.

Jakim prawem nazywasz kogoś "pedałem"? Jedno jest potwierdzone: kultury Ci brak.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Paź 16, 2004 5:49 pm   

--> Menajev

Primo: uwazasz CDA za pewne zrodlo jesli idzie o historie? A ze jest to czasopismo o grach( jak sami sie okreslaja) i tych bronia( wszak z tego zyja) pozwala wysoce kwestionowac ich obiektywnosc... Radze w przyszlosci uwazac z powolywaniem sie na roznorakie autorytety...
Secundo: oczywiscie chodzilo tutaj o pobiezna sensacje, byle tylko chwilowo zwiekszyc ogladalnosc tudziez liczbe sprzedanych numerow, aczkolwiek nie bagatelizujmy znaczenia ludzi, ktorzy uwierzyli we wszystko, co powiedziano w telewizji. Ja sie nigdy nie smieje z roznorakich krzykaczy, obarczajacych gry komputerowe odium totalnej degrengolady wspolczesnego spoleczenstwa. Wrecz przeciwnie! Dlaczego? Bynajmniej nie z powodu jakichs wznioslych humanistycznych idealow, uwazam ze z ignorancja jak najbardziej nalezy walczyc! Powod jest jednak jeden: Ci ludzie maja prawo wyborcze a osoby sprawujace wladze sa dla mego zycia, jak i Waszego, bardzo istotne... Tu naprawde nie ma z czego sie smiac i olewac...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sob Paź 16, 2004 6:23 pm   

Bardzo pięknie Klemens, ale ciekawi mnie jak zamierzasz z takim ludźmi dyskutować, a w przekonanie ich już zupełnie nie wierzę. Nie widzę sensu w próbie uczynienia ludzi mądrzejszymi wbrew ich woli- pewnie, że przy demokratycznym systemie ich głupota szkodzi reszcie i smutna sprawa, że nic się na to nie da poradzić.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Paź 16, 2004 7:18 pm   

--> Ajmdemen

Oczywiscie, ze takich ludzi trudno przekonac, aczkolwiek nie jest to kwestia niemozliwa. Najgorsza postawa to wlasnie nierobstwo, pozwolic tym ludziom utwierdzic sie w pierwotnym przekonaniu. Ignorancje trzeba zwalczac, podobnie jak populizm itp. Tyle ze tego nie da sie osiagnac po jednym wystapieniu itp. Nie mam najmniejszych zludzen, ze wkrotce nastapia oficjalne przeprosiny wobec producentow gry, ale bezczynnosc gwarantuje tylko, ze wkrotce uslyszymy rownie bzdurne relacje na temat kolejnej "klamliwej" gry.

Popatrzy, jak sie zachowali redaktorzy np. "Mowia wieki", ktorzy poczatkowo objeli patronat nad gra? Wycofali sie zamiast sprostowac glupoty z mediow! Co zrobilo polskie MSZ? Wyslalo note protestacyjna, zamiast przytoczyc proste fakty!

Samoobrona sama nie mialaby szansy wyjsc poza folklor, gdyby nie pomoc calej sceny politycznej...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Menajev 
Chorąży


Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 114
Skąd: ino
Wysłany: Nie Paź 17, 2004 10:43 am   

1 za nazwanie ich pedalami sry ale nauczyłem się dodawać tego określenia w szkole i teraz trudno mi się odzwyczaić (bynajmnie nie oznacza to niczego obrażliwego, a już napewno nie tego co gej. Po prostu używa się tego u nas żeby zdanie było dłuższe, ale nikogo tym nie obrażamy).
2 Jak najbardziej uważam CDA za pewne żródło, bo czytam ich od dłuższego czasu i zdążyłem poznać ich trochę, więc wiem że conajmniej jeden z nich wie o drugij wojnie więcej niż moja nauczycielka historii. Poza tym nie tylko oni to piszą - do redakcji przyszedł list w którym koleś tylko potwierdza ich słowa. Jeślki nie wierzycie to mogę wam to wszystko poskanować. Wtedy na pewno uwerzycie, bo piszą bardzo przekonująco.
I jescze jedno do Klemensa: CDA pisze o grach prawdę i z tego żyją. Nie z teog że ich bronią bo wtedy oceny poniżej 5/10 by się nie zdarzały a tyhc jest dużo.
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   70%   14/20
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Paź 17, 2004 11:10 am   

Menajev napisał/a:
więc wiem że conajmniej jeden z nich wie o drugij wojnie więcej niż moja nauczycielka historii.


Podobnie jak co najmniej kilka osob w Sztabie... Ja nie kwestionuje wiedzy tego pana a jedynie sygnalizuje Ci, bys nie traktowal go jako wyroczni, gdyz z pewnoscia NIKT nie wie WSZYSTKIEGO o np. drugiej wojnie swiatowej. Bezkrytyczne powtarzanie cudzej opinii to wielka glupota!!

Menajev napisał/a:
Poza tym nie tylko oni to piszą - do redakcji przyszedł list w którym koleś tylko potwierdza ich słowa. Jeślki nie wierzycie to mogę wam to wszystko poskanować. Wtedy na pewno uwerzycie, bo piszą bardzo przekonująco.


Do tej samej redakcji przyszedl tez list kolesia nazwanego Krzyzowcem, ktory rownie przekonujaco udowadnial, iz gry maja niszczycielski wplyw na psychike mlodego czlowieka... No i co powiesz? A wez np. taki "Nasz Dziennik", gdzie podobne tezy wysuwaja osoby z tytulami profesorskimi, ktore z pewnoscia o psychologii wiedza wiecej, niz niejeden czlowiek...

Taka uwaga na marginesie: co wg Ciebie znaczy "potwierdza"? Pisze: "zgadzam sie"? Albo: "macie racje"? A wiesz, ze kilka milionow ludzi na swiecie jest goraco przekonanych o tym, ze nie bylo ZADNYCH komor gazowych, zas Oswiecim to zydowski wymysl? Malo tego, oni to "potwierdzaja"!!

Zeby dotrzec do prawdy( zwlaszcza historycznej) absolutnie nie poprzestawaj na jednym zrodle! Ot, taka mala ciekawostka - etyka dziennikarska mowi, ze by wyemitowac np. w "Wiadomosciach" JAKAKOLWIEK informacje, trzeba ja potwierdzic w co najmniej dwoch NIEZALEZNYCH zrodlach.

Menajev napisał/a:
I jescze jedno do Klemensa: CDA pisze o grach prawdę i z tego żyją. Nie z teog że ich bronią bo wtedy oceny poniżej 5/10 by się nie zdarzały a tyhc jest dużo.


Co Ty mowisz?! Oczywiscie, ze zyja z bronienia gier!! Zobacz jak czesto powtarzaja sie roznorakie rewelacje w rodzaju "szkodliwego wplywu gier"!! Gdyby pozostawiac takie tezy samym sobie, to moglibysmy juz dawno sie spodziewac jakichs idiotycznych ustaw zakazujacych tej rozrywki!! A wtedy czasopismo, jakim jest CDA, nie mialoby racji bytu!!
Jest w jak najszerzej pojetym interesie tego periodyku, by istnialo szerokie grono graczy, zas dostep do owych gier byl nieograniczony!!
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Menajev 
Chorąży


Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 114
Skąd: ino
Wysłany: Nie Paź 17, 2004 11:35 am   

Klemens napisał/a:


Co Ty mowisz?! Oczywiscie, ze zyja z bronienia gier!! Zobacz jak czesto powtarzaja sie roznorakie rewelacje w rodzaju "szkodliwego wplywu gier"!! Gdyby pozostawiac takie tezy samym sobie, to moglibysmy juz dawno sie spodziewac jakichs idiotycznych ustaw zakazujacych tej rozrywki!! A wtedy czasopismo, jakim jest CDA, nie mialoby racji bytu!!
Jest w jak najszerzej pojetym interesie tego periodyku, by istnialo szerokie grono graczy, zas dostep do owych gier byl nieograniczony!!

Oni nie żyją z bronienia gier- oni piszą o grach, a że chcą by było jak najwięcej grających jest w tym przypadku oczywiste. Niemniej jednak chronienie gier przed takimi atakami jest jak najbardziej stosowne- jest wielu ludzi którzy twierdzą tak jak oni czy ja - że wielu z zajmujący się wychowanie młodych (a przynajmniej powinni się tym zajmować) zwala na gry i internet wszystko co najgorsze by tylko nie zarzucili tego im.Nie mówie że tak jest w tym przypadku, ale można na tą grę zwalić, że młodzież nie zna histori. Co jednak może zrobić taka płotka jak ja? Niewiele. A oni? Pismo które czyta grubo ponad 100 tys. ludzi? Może dużo i z ich opinią się liczą.
A potwierzda znaczy, że wyrażając własną opinię, twierdzi to samo co oni.
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   70%   14/20
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16