gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Co sądzisz o obniżce ceny czasopisma CD Action?

Co sądzisz o obniżce ceny czasopisma CD Action?
15zł za CD Action? Rewelacja!!!
71%
 71%  [ 5 ]
20zł było w porządku i nie rozumiem po co jest obniżka ceny
0%
 0%  [ 0 ]
Obniżka o 5zł? To kpina z czytelników!!!
0%
 0%  [ 0 ]
To wredne CDA okradało czytelników, a jak nie mogą więcej nakraść to obniżają cenę!
28%
 28%  [ 2 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 10:55 pm   Co sądzisz o obniżce ceny czasopisma CD Action?

Poniżej przedstawiam Wam zapowiedz nowego numeru CD Action. Cena została obniżona o 5 zł i tak ma zostać na stałe. Jestem ciekaw Waszych opini na ten temat. Jak dla mnie rewelacja.

Czasem mówię Wam, że w tym nr CDA (w kioskach od 6.09) będzie mała niespodzianka. Dziś tego nie powiem. Dziś powiem - w tym numerze CDA czeka Was WIELKA niespodzianka. Do tego bardzo przyjemna i na pewno nieoczekiwana. I nie jest nią zwiekszenie objętości CDA o 16 stron. No, to też niespodzianka ale czy specjalnie wielka? Nie jest też tą wielką niespodzianką plan lekcji z Klarą na CD/DVD.

Otóż: od tego numeru ulega zmianie cena CDA. A dokładniej, to ulega OBNIŻCE. I to ogromnej! Wersja CD z 18.50 spada na 14.99 zł, a wersja DVD z 19.90 na - 14.90!!! (5 zł!!!). To nie żart, ani pomyłka w druku! To nie jest jednorazowa promocja! Tak będzie na stałe (a przynajmniej na dłuuuugi czas).

Tu od razu uspokajam prenumeratorów, którzy zapłacili przecież więcej za prenumeratę - wraz z CDA otrzymacie list, a w nim oferty zmiany zasad prenumeraty, dzieki którym i tak zaplacicie za kazdy otrzymany nr mniej niz ci, co kupuja pismo w kiosku. Bez obaw, nie bedzie przekretow itd.

A teraz wróćmy do pisma. Zacznijmy od pełnych wersji. Po pierwsze doskonały RPG po polsku - Etherlords 2. Myślę, że fanom karcianek i RPG nic więcej mówić nie trzeba. Ale to nie koniec. Drugą gierką jest Chaos League, czyli coś, co może być grą sportową - albo... strategiczną. Krótko mówiąc: to gra, w której oprócz piłki można skopać też gracza drugiej drużyny (żeby tylko skopać), a jej zasady to coś pomiędzy rugby i amerykańskim futbolem. Można grać na żywioł, a można precyzyjnie planować swe posunięcia, niczym w szachach. Co kto woli. Gierka była recenzowana w kwietniu bodaj, dostała niezłe oceny u nas i w Necie - w sklepach jest jeszcze po ponad 80 zł. Co się bardziej opłaca? Smile To nie koniec. Bo jest jeszcze dodatek do sympatycznej gierki Blow Everything Up! (była w CDA parę miechów temu) - działa bez podstawki. A posiadacze DVD mają dodatkowy bonus - sympatyczną i smieszną ścigałkę Antz Extereme Racing (czyli bohaterowie "Mrówki Z" na swych szalonych maszynach).

Jeszcze nie skończyłem! Są jeszcze pełne wersje programów (dla obu wersji CDA). To ArcaVir 2005 PL (następca MKS-Vir - jednego z lepszych antywirusów) i BoostSpeed (podkręcacz i optymalizator systemu). To zresztą nie koniec rozmaitych bonusów ale te już samodzielnie poznajdujcie w CDA.

A teksty? 20 recenzji, w tym Dungeon Siege 2 i T-72 BoF (współczesny b. dobry i nieprzegięty z obsługą) symulator czołgu(ów), i najnowszy NHL, i bardzo sympatyczna przygodówka (obrabia ją EGM jak zawsze), i parę niezłych gier akcji... Atrakcyjnie na pewno prezentują się betatesty (Black & White 2, Blitzkrieg 2, WH40K:DoW-WA) i zapowiedzi (m.in UT 2007 i nowy polski hit: Diabolique, ChM2006 i NBA 2006 itd) oraz temat numeru: F.E.A.R. (a propos - demko gry na DVD).

Z innych tematów wartych uwagi: sporo o seksie w grach (afera GTA: SA aka Hot Coffee), 2 strony o premierze przenosniej konsoli Sony PSP, 1 strona recenzji fajnych książek (a co!), powrót BlackZone (o łamaniu haseł), jak zawsze Nie Daj Się Nabrać, fotoreportaż z Games Convention w Lipsku (plus omówienie najlepszych gier) i jak zawsze mnóstwo stałych działów - od A(ction Redaction) po T(ipsy).

CDA w kioskach już od 6.09. Szykujcie te NIECAŁE PIĘTNASCIE ZLOTYCH, a resztę możecie wydać na colę/chipsy/co tam chcecie. Może i wakacje się skończyły - ale życie nadal jest piękne Smile. I tańsze.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 5:17 pm   

Etherlords 2 :o - czy w to przypadkiem nie da się grać w necie jako w MMORPG'a. Bo coś mi świta, że E2 wyszło na jesień/zimę zeszłego roku i jest całkiem spory świat on-line.
Nie będę ukrywał, że kupuję to pismo dla gier :]. Ani nie podoba mi się do końca styl wszytskich co piszą (niektórzy robią to kiepsko, niektórzy kłamią jak najęci albo głupi ;p - poza tym o większoścxi gier dowiaduję się z netu, a i nawet te 15zł miesięcznie to nie jest wcale mało [no, chyba, że za dobrą grę :]])
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Radzik
Chorąży
The pissmaker ;-P


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 123
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 7:51 pm   

Wydaje mi się, że mylisz z Everquest II. Etherlords II to taka w miarę sympatyczna karcianka rozbudowana o łażenie po mapie.
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   13%   3/22
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 7:56 pm   

Damn - rzeczywiscie jakiś EverQest II mi chodzi po głowie :D

Niemniej jednak - na stronie CDP wyraźnie jest napisane, że jest to gra cRPG.

No chyba, że mamy i karciankę i jej komputerową nastepczynię.
http://www.cdprojekt.info/...
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Radzik
Chorąży
The pissmaker ;-P


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 123
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 8:21 pm   

Bo niby elementy cRPG są - po tej mapie łazisz, kompletujesz talię, zbierasz znajdźki, dające bonus wystawianym z talii stworom, głównemu bohaterowi exp stuka, dzięki czemu podnosi mu się maksymalny poziom HP itd. Ale żeby to zaraz nazywać cRPG... To już prędzej hack'n'slasha można cRPG'iem nazwać. To tak jakby typowego RTSa nazywać strategią tylko dlatego, że są tam dwie wrogie armie i ze sobą walczą :P
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   13%   3/22
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 9:36 am   

Nowy numer CD Action bardzo mi sie spodobal. Nawet redaktorzy w GameWalkerze piszą jakiej muzyki słuchają - taka informacja dla fanow muzyki. :) A do tej pory Etherlords II uważałem za niewarte uwagi. Ale jak troche pograłem to zaczeła mi sie nawet ta gra podobac. Polecam też artykuł naszego kolegi - KULLa - o modzie Hot Coffe do gry GTA: SA.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 2:55 pm   

Wprost uwielbiam, gdy zagranicą bawią się już w robienie modów czy tam klanowe rozgrywki multi, a w Polsce czekamy, aż szanowny dystrybutor ruszy dupę, żeby w końcu wydać od dawna zapowiadaną grę...
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 5:53 pm   

Spadek ceny gazet takich jak CDA oraz Click! i PLAY to pojawienie się konkurencji.
GameRanking to nowa gazeta na rynku jest od końca czerwca na rynku.

1 numer zawiera 48 stron, 5 reklam no i pełna wersja... do ściągnięcia z neta. Bez zbędnych "podkładek na piwo". Ponieważ jest to nowe pismo to współpracuje z kiepską firmą, a jest nią Play (nie gazeta!). Więc gierki nie są może najlepsze, ale gazete kupuje się dla textów, przynajmniej takie jest moje wrażenie.

2 numer już ma 64 strony i nieco(!) więcej reklam.
Obecny numer, tj. 3, posiada już (aż) 80 stron i to bez podnoszenia ceny pisemka.

Gazeta naprawde fajna i jeżeli ktoś chce poczytać fajną gazete i nie zależy mu na grach, to za 5 zecisza ma GR.

Zapraszam do malutkiego felietonu :arrow: Felietonik
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 7:49 pm   

Backside napisał/a:
Wprost uwielbiam, gdy zagranicą bawią się już w robienie modów czy tam klanowe rozgrywki multi, a w Polsce czekamy, aż szanowny dystrybutor ruszy dupę, żeby w końcu wydać od dawna zapowiadaną grę...


Alez Cenega wydala edycje kolekcjonerska gry GTA:SA do kupienia w sklepie za 300zł. :) Moze czekaja, az pojawi sie wersja, w ktrorej nie bedzie mozna uruchomic moda Hot Coffe?


Generals napisał/a:
Spadek ceny gazet takich jak CDA oraz Click! i PLAY to pojawienie się konkurencji.
GameRanking to nowa gazeta na rynku jest od końca czerwca na rynku.


Od kiedy CD Action, Click!, Czy PLAY są gazetami? To sa czasopisma. Gazeta to wychodzi codziennie. Nie sadze, aby przeczyna zmniejszenia trzech wymienionych przez Ciebie czasopism bylo pojawienie sie Gameranking. Wszakze kiedys Click! kosztowal 2.90 zl, podczas gdy CDA 18,50zl.

Generals napisał/a:

Gazeta naprawde fajna i jeżeli ktoś chce poczytać fajną gazete i nie zależy mu na grach, to za 5 zecisza ma GR.


Jezeli oceny gier czy tez porownania maja tak samo "obiektywne" jak na stronie portalu o tej samej nazwie to mimo wszystko wolę wydać 15 zł na CD Action.

Co do tego "felietonu", coz moim zdaniem autor ma kompleks platnika. Na czym to polega? Zacyteuje fragment "Czy portale internetowe faktycznie mogą odbierać czytelników gazetom? W części na pewno tak - choćby dlatego, że niewielu ich użytkowników ma świadomość, że za wizytę - nawet na darmowej stronie - płaci pod postacią rachunku za Internet." Hahahaha! Tak TP SA bierze kase za abonament internetowy, po czym dzieli sie ze wszystkimi stronami w sieci zyskami, zeby np. serwisy o grach mogly pisac o grach. Bzdura.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 7:59 pm   

W takim razie jaki jest inny powód zmiejszenia ceny gazet... znaczy czasopism(!)? :)

Strona www.gameranking.pl współpracuje z czasopismem, ale to nie jest strona czasopisma GR.

Recenzje GR, a recenzje GR w necie to już inna bajeczka. Kup jeden numer i sam się przekonaj ;)

Co do informacji z internetu... Zapewne chodziło o to, że ludzie łączą się z netem dla informacji o grach, a przecież mogą kupić taniej. Mowa tu chyba o modemowcach ;)
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 8:10 pm   

Generals napisał/a:

Recenzje GR, a recenzje GR w necie to już inna bajeczka. Kup jeden numer i sam się przekonaj


Szkoda mi 5 zl jak pierwszy numer mozna sciagnac z serwisu gameranking. :) Przejrzalem nawet ten numer, czasopismo robia byli redaktorzy Clicka!. A czasopismo Click! przestałem czytać jakiś czas temu właśnie dlatego, że nie podobał mi się styl ich tekstów. Bo mająć obok siebie CD Action i Click! i czytając recenzję jakiejś gry w CDA zawsze było jakoś tak ciekawiej napisane. A skoro czasopismo GR tworzy ekipa Clicka to szkoda mi tych 5 zl.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 8:40 pm   

Szukałem kiedyś czasopisma i patrzyłem, które by mi odpowiadała, które jest takie wprost dla mnie. Clicka! miałem, czytałem, ale to że w GR jest ekpia z Clicka! nic nie oznacza. Piszą inaczej niż w Clicku! no i mają wolną ręke, nikt nad nimi nie stoi...
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
Kahzad
Kapitan
Architekt Tonalny


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 321
Skąd: z gór....
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 9:27 pm   

Dokładnie, popieram Generalsa :)

Click swego czasu był najlepszy... dopóki nie zaczęli kombinować z redakcją :|
Już ich nie kupuję bo odeszła najlepsza ekipa, odeszła właśnie do GameRanking :)
I teraz tą gazetkę kupuje...


A w CDA można poczytać `perełki` takich osobników jak Roland :evil:
Czysta kpina....
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   74%   29/39
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 10:31 pm   

Kahzad napisał/a:


A w CDA można poczytać `perełki` takich osobników jak Roland


Z kolei w GR można poczytać takie perełki w stylu dlaczego Jacek Piekara bedzie glosowal na jedna z partii politycznych. Jakby w czasopismie o grach nie mial o czym pisac. :)

Coz konkluzja jest taka:
Ja lubie CDA wy GR. I nic nie wskazuje na to, zeby w najblizszym czasie mialo cos sie zmienic.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 3:32 pm   

Nie chcę być czarnowidzem, ale wydaje mi się, że kazdemu wydaje się na początku, że będzie wolny, obiektywny, rzetelny itd. Potem czasem zaczynają się kłopoty finansowe i np. wyd. Bauer wykupuje magazyn :].

A mi się teraz nie pdooba żadna regularnie wychodząca gazeta. Dlatego jak już kupuję to przed wszystkim dla pełnej wersji.
Czytam GameStara, który do niedawna najbardziej mi mponował, ale niestety nie wychodzi za często. Wcześniej czytałem Top Secret, ale niestety odpadło :/
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17