gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Co by teraz było gdyby hitlerowskie Niemcy wygrały
Autor Wiadomość
GAJUSZ JULIUSZ CEZAR
Szeregowy


Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 17
Skąd: okolice Koszalina
Wysłany: Sob Cze 11, 2005 9:11 pm   Co by teraz było gdyby hitlerowskie Niemcy wygrały

Można by długo nad tym rozprawiać. Biorąc pod uwagę zachłanność Hitlera padłby on tak czy siak w późniejszym okresie ofiarą swojej nieudolności, ale przedtem zdołałby odegrać dość dużą rolę na scenie świata. Sądzę, że pokolenie żydów zostałoby wyeliminowane w całości. Wkrótce Niemiaszki wyprodukowałyby bombę atomową i zagroziły w ten sposób reszcie świata. W późniejszym okresie doszłoby do wojny nuklearnej Adolf kontra USA i ZSRR i reszta świata. Żylibyśmy teraz na splugawionej i zasianej gruzami i trupami ziemii, ostatnie resztki ludności żyłyby pod ziemią czekając na zagładę. To jest moja wizja co prawda dość dramatyczna :cry: , ale kto wie czy i by się nie sprawdziła gdyby Hitler wygrał wojnę. Znając charakter Hitlera można domniemać, że byłyby zdolny do takiego posunięcia. Chcąc za wszelką cenę zapanować nad światem użyłby wszelkich, dostępnych środków aby swój potworny plan zrealizować. Hitler przegrał tą wojnę ponieważ zbyt duzo naraz chciał mieć. Okazało sie to zbyt ciezkie do udzwigniecia i ,, Hitler padł pod tym cięzarem" i teraz wącha ziemię od drugiej strony. Marzeniem Hitlera była własnie 1000 letnia Rzesza ale w tym wypadku Hitler sie przeliczyl. Cieszmy sie ze wojna dawno sie skonczyla i szala zwycięstwa została przechylona na nasza strone a nie na strone potwornego Hitlera.
Ostatnio zmieniony przez GAJUSZ JULIUSZ CEZAR Wto Cze 14, 2005 3:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   87%   7/8
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Nie Cze 12, 2005 12:53 pm   

Przecież Niemcy nie użyli nawet gazów bojowych, to dlaczego mieli by używać bomby atomowej?
A co z Japonią, Włochami, Rumunią, Finlandią, Hiszpanią i innymi sojusznikami/sprzymierzeńcami?
 
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
Binol 
Szeregowy
Uzzurro-Neri


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 44
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Cze 12, 2005 1:54 pm   

tak czy siak hitler NIE mogł wygrac wojny z prostego powodu musialby utrzymywac milionowe armie w podbitych krajach, gdyby dal moze spokoj zydom i innym narodom to by cos z tego wyszlo. Ukraincy chcieli walczyc u boku hitlera tylko on ich traktował jak niewolnikow dlatego sie buntowali itd itp
 
 
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   46%   6/13
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Cze 12, 2005 2:47 pm   

inqistor napisał/a:
Przecież Niemcy nie użyli nawet gazów bojowych, to dlaczego mieli by używać bomby atomowej?


Ale prace nad nią były, jednak nie udało im sie skończyć przed generalnym kontraatakiem aliantów.

I pamiętaj, że gazy przydawały się wojny pozycyjnej, gdzie ustalała się długotrwała linia frontu. Teraz trudno było je wykorzystać, skoro odziały były szybkie i mobilne.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie Cze 12, 2005 4:15 pm   

GAJUSZ JULIUSZ CEZAR napisał/a:
Biorąc pod uwagę zachłanność Hitlera padłbym on tak czy siak w późniejszym okresie ofiarą swojej nieudolności, ale przedtem zdołałby odegrać dość dużą rolę na scenie świata. Sądzę, że pokolenie żydów zostałoby wyeliminowane w całości.


Biorąc pod uwagę, że (jakimś niewyobrażalnym cudem) Hitler wygrałby wojnę (wątek ten jest opisany potrosze w temacie "Dlaczego Niemcy przegrały IIWŚ"), to można powiedzieć z dużą dozą prawdopodobieństwa, iż, Hitler nie pożyłby zbyt długo; a to dlatego, że był wycieńczony (narkotyki, hormony ...) i miał Parkinsona. Także daję mu góra 10 lat.
CO do "pokolenia żydów" to nie bardzo wiem, o co ci chodzi. Jeśli chodzi o Żydów zamieszkałych na terenie kontrolowanym przez Rzeszę, to się zgadzam. Natomiast Hitler nie mógłby żadną miarą dosięgnąć Żydów, ot chociażby za oceanem.

GAJUSZ JULIUSZ CEZAR napisał/a:
Wkrótce Niemiaszki wyprodukowałyby bombę atomową i zagroziły w ten sposób reszcie świata.


Tutaj sytuacja mogłaby się potoczyć inaczej-Hitler na początku (lata trzydzieste) zakładał rozwój broni rakietowaj (V1 V2 V3) za priorytet i ignorował doniesienia o broni masowej zagłady.
Gdyby wykorzystał chociażby to, że niemieccy naukowcy opublikowali prace, pozwalające Amerykanom zbudować "jądrówkę" jużw '45 (gdyby cenzura nie dopuściła do opublikowania tych informacji, Hitler byłby o parę ładnych lat do przodu w badaniach) i inna ważna kwestia, mianowicie Albert Einstein, który nie chciał wyjeżdzać z Niemieci myślę, że gdyby Hitlerowcy dali mu jakie takie warunki do życia i pracy, to zotałby i pomógł Hitlerowi (choć to kwestia dyskusyjna - moralność).
Swoją drogą, fajne zdrobnienie: "Niemiaszki".


GAJUSZ JULIUSZ CEZAR napisał/a:
Chcąc za wszelką cenę zapanować nad światem


Hitler (przynajmniej w okresie, który znamy) wyrażał chęć podbicia Europy. Niewykluczone, że z biegiem czasu jego aspiracje by się zmieniły.

Binol napisał/a:
tak czy siak hitler NIE mogł wygrac wojny z prostego powodu musialby utrzymywac milionowe armie w podbitych krajach, gdyby dal moze spokoj zydom i innym narodom to by cos z tego wyszlo.


Ten temat był już poruszany na sąsiednim wątku i jak słusznie tam zauważono, wysiłek taki byłby konieczny jedynie w ciągu pierwszych ok. 50 lat, gdyż polityka sterylizacji i likwidacji nacji "niepokornych" dałaby swoje owoce właśnie po takim czasie (życie jednego pokolenia). Spokoju nie dałby Żydom i innym narodom, gdyż było to sprzeczne z jego ideologią. Musiałby się jej wyrzec, by zrobić coś takiego.
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
GAJUSZ JULIUSZ CEZAR
Szeregowy


Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 17
Skąd: okolice Koszalina
Wysłany: Wto Cze 14, 2005 3:13 pm   

Cytat:
Podstawowe zasady ustroju Imperium Rzymu:
1. Cezar ma zawsze rację
2. Jeśli Cezar nie ma racji, zawsze możesz wzniecić bunt i wojnę domową


Muszę te dwie zasady uzupełnić nieco:-)

1. Cezar ma zawsze rację i nigdy się nie myli a jeżeli już to bardzo rzadko.
2. Jeśli Cezar nie ma racji, zawsze możesz wzniecić bunt i wojnę domową ale pamiętaj, że każdy bunt zostanie stłumiony a jego uczestnicy ukrzyżowani natomiast wojna domowa zostanie zarzegnana przez oddziały milicji miejskiej.
Ostatnio zmieniony przez GAJUSZ JULIUSZ CEZAR Wto Cze 14, 2005 3:43 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   87%   7/8
GAJUSZ JULIUSZ CEZAR
Szeregowy


Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 17
Skąd: okolice Koszalina
Wysłany: Wto Cze 14, 2005 3:19 pm   

AVE RODACY

Serdecznie dziękuję za wszystkie posty są na poziomie i widać, pisane przez dość inteligentną społeczność. Widzę, że ów temat wywołał zywą dyskusję co bardzo cieszy :D Cezara. Czekam na dalsze posty.

NIECH ZYJE RZYM!!!
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   87%   7/8
GAJUSZ JULIUSZ CEZAR
Szeregowy


Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 17
Skąd: okolice Koszalina
Wysłany: Wto Cze 14, 2005 3:31 pm   

Cytat:
Przecież Niemcy nie użyli nawet gazów bojowych



To prawda ale gazy były stosowane przez nich w czasie 1 wojny swiatowej np. pod YPRES tzw. gaz musztardowy. A II wojna światowa A obozy? setki tysiecy zydow wytrutych za pomoca gazu tzw. cyklonu? Jak by chcieli to i by podczas bitew gaz stosowali Hitler był nieobliczalny a wręcz chory i zdolny do kazdego posuniecia.
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   87%   7/8
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto Cze 14, 2005 4:23 pm   

Widzę, że mój podpis jest "na czasie" w tym temacie założonym przez samego CEZARA...

Myślę, że zrównanie bomby jądrowej z gazem bojowym, jest co najmniej niepoważne, by nie powiedzieć, że po prostu śmieszne. Zabicie gazem hm... musztardowym, a pociskiem atomowym, to tak jakby przyrównać utopienie się w musztardzie, do oceanu.

Pozdrawiam wielbicieli tego smakowitego dodatku do potraw!

P.S. Niestosowanie gazów bojowych nie oznacza, że Hitler nie użyłby b. atomowej. W jego opinii te bronie mogły być w zupełnie innych szufladkach.
Ostatnio zmieniony przez mande Sro Cze 15, 2005 4:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Wto Cze 14, 2005 8:56 pm   

wiesz niestosowanie gazów bojowych wynikało właśnie z obawy przed odwetem i to w przypadku obu stron, bo w Wietnamie gdzie takich obaw nie było Amerykanie się już nie hamowali. Więc można domniemywać, że gdyby obie strony dysponowały takową bronią hamowałyby się z jej użyciem- choć, gdyby dysponowali nią tylko Amerykanie i Niemcy, trudno powiedzieć czy i ZSRR objęłaby "niepisana umowa". A przy okazji jeśli musiałbym wybierać, to wolałbym śmierć od wybuchu bomby atomowej trwającą ułamek sekundy niż śmierć od gazu wiążącą się z niewąpliwie większymi nieprzyjemnościami.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
GAJUSZ JULIUSZ CEZAR
Szeregowy


Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 17
Skąd: okolice Koszalina
Wysłany: Sro Cze 15, 2005 10:48 am   

:D AVE! :D
A tak na marginesie: drogi mande wiem ze tutaj nie przyznaje sie stopni za ilosc postow tylko za ich jakosc. Kazdy ma prawo do zalozenia wlasnego tematu. Ja zrobilem to dlatego bo sie tym interesuje w przeciwienstwie do ciebie mi nie zalezy na otrzymywaniu stopni tylko na zainteresowaniu calej spolecznosci klubu moim tematem i jak najlepszej reakcji na niego ze strony sztabowcow.
A czy ja ,,zrównuje" jak to okreslies choc lepszym okreslniem byloby przyrownuje bombe atomowa do gazow???

Cytat:
Dam ci dobrą radę Cezara:
Czytaj uważnie kazdy moj post drogi mande za nim zrwocisz mi uwage. Napisalem ze gazy byly stosowane w I wojnie swiatowej i podczas II w obozach koncentracyjnych ja nie przyrównuję gazów do bomby atomowej.



PS: Natrafilem na ta strone przypadkiem i bardzo mi sie spodobala, ale nie lubie jezeli gdziekolwiek ktos jest wobec mnie nie przyjemny drogi mande to sie czuje

Cytat:
Podstawowe zasady ustroju Imperium Rzymu:

1. Cezar ma zawsze rację i nigdy się nie myli a jeżeli już to bardzo rzadko.
2. Jeśli Cezar nie ma racji, zawsze możesz wzniecić bunt i wojnę domową ale pamiętaj, że każdy bunt zostanie stłumiony a jego uczestnicy ukrzyżowani natomiast wojna domowa zostanie zarzegnana przez oddziały milicji miejskiej.
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   87%   7/8
GAJUSZ JULIUSZ CEZAR
Szeregowy


Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 17
Skąd: okolice Koszalina
Wysłany: Sro Cze 15, 2005 10:52 am   

Cytat:
to wolałbym śmierć od wybuchu bomby atomowej trwającą ułamek sekundy niż śmierć od gazu wiążącą się z niewąpliwie większymi nieprzyjemnościami.



Zgadzam się też bym wolał bombę atomową ale czy w ułamku sekundy? Jezeli bym przetrwal w schronie to pozniej przynoszac wiele cierpien i bolu zabiloby mnie promieniowanie i przezywalbym znacznie wieksze meki i katusze niz po uzyciu gazu bojowego.
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   87%   7/8
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro Cze 15, 2005 4:55 pm   

AVE CEZAR! Wysłałem Ci wiadomość na priva która (mam nadzieję) wyjaśni to nieporozumienie. A co do owego"zrównania" to nie powiedziałem, że to TY je zrównujesz ...
To ja je porównałem i chciałem przez to powiedzieć, że moim zdaniem gazy bojowe nie mogą się równać z bombą jądrową. Powtarzam: to nie było skierowane do Ciebie i było to porównanie pod względem szkód jakie te dwa rodzaje broni mogą wyrządzić.

Od dziś będę uważniej czytał posty :)
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
GAJUSZ JULIUSZ CEZAR
Szeregowy


Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 17
Skąd: okolice Koszalina
Wysłany: Sro Cze 15, 2005 9:33 pm   

Cytat:
Od dziś będę uważniej czytał posty

I slusznie

Cytat:
Ów paragraf wywołał wzburzenie w Cez
Cezarze i mieszane uczucia ale Cezar cieszy sie ze zostal usuniety



Cytat:
Cezar myśli ze stusunki Rzymu z Republiką mande będą poprawne


Cytat:
Podstawowe zasady ustroju Imperium Rzymu:

1. Cezar ma zawsze rację i nigdy się nie myli a jeżeli już to bardzo rzadko.
2. Jeśli Cezar nie ma racji, zawsze możesz wzniecić bunt i wojnę domową ale pamiętaj, że każdy bunt zostanie stłumiony a jego uczestnicy ukrzyżowani natomiast wojna domowa zostanie zarzegnana przez oddziały milicji miejskiej.
3. Jacy kolwiek przeciwnicy Cezara zostną wyeliminowani bądź surowo ukarani


 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   87%   7/8
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16