gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Cywilizacja IV PL
Autor Wiadomość
Irek_z_Kowal
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 69
Skąd: Kowale
Wysłany: Sro Lut 01, 2006 7:54 pm   Cywilizacja IV PL

Jeżeli ktoś ma ochotę może przetestować moje spolszczenie Cywilizacji. Przyznaję, że grupa z forum civ.org.pl wykonała kawał dobrej roboty ale jeżeli chodzi o ortografię i interpunkcję to ... (lepiej nie mówić, "Poziom Moża" spowodował, że spadłem z krzesła).
Plik waży 2,08 MB i należy go rozpakować do wcześniej utworzonego folderu "Text". Pełna ścieżka do tego folderu powinna wyglądać mniej więcej tak "...\Sid Meier's Civilization 4\Mods\Civ4PL\Assets\XML\Text". W tej chwili nie robię instalatora, ale gdy powstanie będzie korzystał właśnie z tej lokalizacji.
Jeżeli ktoś ma ochotę nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadpisać pliki oryginalne znajdujące się w folderze "...\Sid Meier's Civilization 4\Assets\XML\Text". Radziłbym tylko wcześniej zrobić kopię zapasową. Pliki są do wersji 1.52, powinny działać też z wcześniejszymi ale głowy sobie nie dam uciąć.

Plik w wersji 0.03 do pobrania tutaj.

Bardzo będę wdzięczny za zgłaszanie wszelkich uwag, sugestii i błędów.
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   25%   4/16
Azazell
Gość
Wysłany: Nie Lut 05, 2006 10:51 am   

hmm Irek .. ale przecież my będziemy wydawać następne wersje spolszczenia .. i niewiem dlaczego piszesz że mieliśmy sporo błędów ortograficznych itp.. przecież to oczywiste że nie da sie w jednej wersji zrobić wszystkiego....

a tak propo twojego spolszczenia nic nie widze innego.. poprostu chyba skopiowales nasze spolszczenie zmieniajac tylko ( na gorsze ) nazwy jednostek itp
 
Irek_z_Kowal
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 69
Skąd: Kowale
Wysłany: Nie Lut 05, 2006 9:09 pm   

Po pierwsze niczego od Was nie zwalałem, nie trwałoby to u mnie tak długo, bawię się Cywilizacją i prowadzę tą stronę już od dobrych kilku lat i proszę mi żadnych plagiatów nie zarzucać. Co niby miałem skopiować nazwy jednostek, które u mnie wiszą już od dawna?
Po drugie po tym jak wydaliście spolszczenie moją wersję zdjąłem ze strony i umieściłem Waszą zresztą uprzedzając o tym i pytając o zgodę. Skontaktowałem się z Kodzim i zaproponowałem, że mogę przejrzeć Wasze pliki i zrobić korektę oraz, że jeżeli się zgodzicie dopasuję nazwy jednostek, cudów itp. do Waszego tłumaczenia. Po dłuższej wymianie zdań propozycję taką zgłosiłem też na Waszym forum. Odzewu nie było, a raczej był taki, że kropki są nieistotne. W zeszły czwartek rozmawiałem z Kodzim ponownie i powiedział, że z Wami pewne rzeczy przedyskutuje.
Po trzecie przyznawałem to niejednokrotnie, odwaliliście kawał naprawdę dobrej roboty, ja niestety z pewnych przyczyn nie mogłem poświęcić Cywilizacji zbyt dużo czasu, ale jeżeli chodzi o ortografię to jak sam przyznajesz nie jest najlepiej. I nie jest to kwestia jakiejś korekty, w korekcie pracowałem i wiem jak wygląda, pewnych błędów się po prostu nie robi, zwłaszcza, jeżeli chce się coś upublicznić.

Przepraszam, jeżeli wyraziłem się zbyt ostro i któregoś z Was uraziłem. Nie piszę w tej chwili zbyt składnie ale po przeczytaniu Twojego posta skoczyło mi ciśnienie, posądzenia o plagiat nie zniosę. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że zerżnęliście nazwy z mojej strony, bo wisi ona w sieci od kilku lat i napewno jest starsza od Waszego spolszczenia.
Pozdrawiam
Irek
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   25%   4/16
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16