gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Civilisation IV już wkrótce
Autor Wiadomość
Darker
Szeregowy
Kozak


Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 5
Wysłany: Sob Wrz 03, 2005 12:32 pm   Civilisation IV już wkrótce

Wielkimi Krokami zbliża się CIV IV ( oczywiście nie dla nas, w Polsce trochę poczekamy). Jakie są wasze oczekiwania odnośnie tej gry ?
Jak będzie ona według was wyglądać ?
Co zostanie poprawione albo co powinno zostać poprawione ? :wink:
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   44%   4/9
donremigio
Szeregowy


Dołączył: 16 Lip 2005
Posty: 26
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Sob Wrz 03, 2005 9:38 pm   Re: Civilisation IV już wkrótce

Darker napisał/a:
Jak będzie ona według was wyglądać ?
Co zostanie poprawione albo co powinno zostać poprawione ? :wink:


jak bedzie wyglądać wiadomo screeny już są dostępne w necie ... jak zobaczyłem że to 3D to się przeżegnałem bo bałem się że spartolą sprawę jak przy Settlers gdzie z dobrej gry która miała swoją duszę zrobiono zwykły i przeciętny RTS :)

ale jak poczytałem jakie będą zmiany, poza graficzką, to już zarezerwowałem w budżecie na 2005 rok kwotę na zakup civ4 :) ... powstałą w ten sposób dziurę budżetową będę musiał czymś załatać :D ... najwyżej będę mniej jadł :D :D :D
 
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   88%   8/9
Darker
Szeregowy
Kozak


Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 5
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 9:27 am   

Podoba mi sie znaczenie religi- Wychowałem się na grach Paradoxu gdzie religia jest praktycznie najważniejsza. Grafika dość ładna, ale żeby nie było jak z Heroesem - 4 część została przekombinowana, i wszyscy czekają na piątke :lol:
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   44%   4/9
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 2:13 pm   

Powiem, ze na najnowszą odsłone Civilization jakos nie specjalnie czekam. Moze dlatego, ze czesc trzecia nie za bardzo mi sie podobala? Zagrywam sie za to w czesc pierwsza, ktora nota bene mozna znalezc w naszym serwisie. Powiem tak ja mam w zwyczaju robic sobie herbatke gdy cos pisze na komputerze. Ale na 5 minut wlaczylem sobie Civilization. O herbatce, nie mowiac juz o zadaniach przez cala noc zapomnialem.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Darker
Szeregowy
Kozak


Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 5
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 3:09 pm   

Prawda, Cywilizacja jest wciągająca, jednak prostota części pierwszej jest już teraz dla mnie hmmm... straszna ?

Część trzecie miałą sporo wypaczęń, mam nadzieje że czwórka nie padnie pladze tworzenia gry dla średnio rozgarniętych amerykanów :wink:
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   44%   4/9
Jedy
Szeregowy


Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1
Skąd: Mielec
Wysłany: Nie Wrz 11, 2005 10:26 am   

Dla mnie najlepszą z cześci Civilizacji jest cześć 2. Trójke miałem orginała jak tylko wyszła ale pograłem chwile i "wróciłem" so Civ II.
Czwórke też sobie kupie ale mam nadzieje ze bedzie jej bliżej do dwójki niż do trójki.
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Irek_z_Kowal
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 69
Skąd: Kowale
Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 7:58 pm   

Jedy napisał/a:
Dla mnie najlepszą z cześci Civilizacji jest cześć 2. Trójke miałem orginała jak tylko wyszła ale pograłem chwile i "wróciłem" so Civ II.
Czwórke też sobie kupie ale mam nadzieje ze bedzie jej bliżej do dwójki niż do trójki.


A ja miałem takie odczucia na początku, trójka co tam, owszem ładnie wygląda, taka przyjemna dla oka i ucha ale jakoś nie wciąga, nie to co dwójka przy której zarywałem noce, aż do momentu w którym (pamiętam jak dziś) pogrywam sobie, ładnie się rozwijam i nagle dwóch sąsiadów wypowiada mi wojnę, równocześnie i od razu atakują, i to nie jakiś tam nędzny atak tylko normalnie przewala mi się przez granice nawała, szok, komputer coś koordynuje, i drugi przypadek, już inna gra, jakoś ciężko mi idzie, przynajmniej na początku, i w chwili gdy jakoś wychodzę na prostą sąsiad wypowiada mi wojnę, a nie prowokowałem, siedziałem grzecznie, tak jakby normalnie chciał się pozbyć przeciwnika który zaczął rosnąć w siłę, szok, dlaczego? jak to tak? w dwójce tak nie było!!! tam jak ktoś wypowiadał mi wojnę to atakował pojedyńczymi jednostkami, i tak głupio na najbardziej wysunięte pierwsze z brzegu miasto?!?! Wtedy polubiłe trójkę. W czwórce zobaczymy, zapowiedzi (jak to zapowiedzi) są fajne, boję się trochę, podobnie jak donremigio kilka akapitów wcześniej, że gra zostanie spartolona tak jak Setlersi, na początku fajna gierka (o Settler i Settlers II mi tutaj chodzi) z fajnymi małymi ludzikami przedstawionymi za pomocą kilku pikseli, później super grafika, dźwięk (to Settlers III) ale grywalności i oryginalności tyle co kot napłakał. Boję się, że zamiast skupiać się na AI coraz więcej uwagi poświęca się oprawie graficznej, że gra będzie schematyczna, boję się, że z gry która bawiąc potrafiła też co nieco uczyć zmieni się w klasyczno-schematyczną myszo-klikankę. Mam nadzieję, że się mylę, że znów trzeba bedzie zarywać noce (jakie noce? kiedy? przecie nie mogę). :)
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   25%   4/16
anteck
Szeregowy


Dołączył: 28 Wrz 2005
Posty: 12
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 6:39 am   

Poczekamy zobaczymy. Jednak tak jak pozostali obawiam sie tego 3D. Komu przeszkadzał 2D - nie wiadomo.
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   25%   2/8
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 9:39 pm   

W tym rzecz, że tylko twórcom przeszkadza 2D. Niestety Oni chcą/muszą iść z duchem czasu...
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
anteck
Szeregowy


Dołączył: 28 Wrz 2005
Posty: 12
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 12:49 pm   

Ale na szczęście twórcy wiedzieli co robili :)
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   25%   2/8
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14