gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
CivCity:Rome
Autor Wiadomość
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 11:00 am   CivCity:Rome

Chciałbym nieco sprostować zapowiedź kolegi sztabowicza na temat gry CivCity:Rome. Tak się składa, że mam ją w wersji anglojęzycznej i nijak ma się ona do tej zapowiedzi.

Cytat:
Autorzy postanowili się skupić tylko i wyłącznie na rozbudowie stolicy czyli Rzymu.


Nieprawda! W kampanii budujemy większość głównych miast Imperium, a Rzym, jak podejrzewam, dopiero na samym końcu (jeszcze nie skończyłem kampanii więc nie wiem).

Cytat:
CityPedia


Nazywa się to Civiliopedia :wink: .

I nic nie ma na temat strony militarnej. W kampani są dwa typy misji: pokojowe i militarne. W tych drugich mamy możliwość dość ograniczonego, ale zawsze jakiegoś, sterowania żołnierzami i walki.

Może to wina mojej kopii tej gry, ale denerwujące jest rozwiązanie efektu 3D, a konkretnie jeśli chodzi o zaznaczanie budynków i usuwanie czegoś z mapy. Otóż jak chcę coś zaznaczyć, to podświetla się nie ten budynek (drzewo, osoba, itp.) który mam pod kursorem, a jakiś inny, oddalony od kursora w kierunku pólnocno-wschodnim :) . Może ten bug zostanie rozwiązany w wersji finalnej gry.

Myślę, że w recenzji należałoby sumiennie rozliczyć się z tej zapowiedzi :) .

Swoją drogą miałem ochotę na tę zapowiedź, ale kolega sprzątnął mi ją sprzed nosa. Po części też dlatego, że mam pewne doświadczenie jeśli chodzi o gry tego typu, np. stary Caesar II, Glory of Roman Empire, czy właśnie ów CivCity:Rome.
 
 
   
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
tigikamil 
Major


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 11:39 am   

Ja opierałem się głównie na informacjach umieszczonych na stronie gry i po trochu na stronce polskiego dystrybutora, więc nie mogłem wiedzieć wszystkiego. Jak już posiadasz grę to napisz recenzję, ja nie będę stał ci na przeszkodzie :D
 
 
   
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   6%   2/33
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 12:09 pm   

tigikamil napisał/a:
to napisz recenzję


Myślę, że o recenzji jako takiej to możemy porozmawiać we wrześniu, kiedy oficjalnie gra wyjdzie w Polsce. Jak już wspomniałem moja gra to chyba jakaś wersja beta, bo ma parę denerwujących bugów, których nie spodziewałbym się po tak drogiej produkcji.
Uważam, że nie ma sensu narazie wprowadzać czytelników w błąd pisząc o rzeczach, których w oficjalnej wersji gry może nie być. Wspominieć należy też o spolszczeniu, które podlega ocenie w recenzji, a której to nie mogę teraz wystawić.
Najwyżej mogę napisać coś w rodzaju beta-testu, ale nie wiem czy jest sens ...

tigikamil napisał/a:
ja nie będę stał ci na przeszkodzie


Dziekuję za wspaniałomyślność :) ale ja również nie mam zamiaru "na siłę" odbierać Ci tego, co się Tobie powinno należeć.
 
 
   
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 6:23 pm   

mande napisał/a:
Uważam, że nie ma sensu narazie wprowadzać czytelników w błąd pisząc o rzeczach, których w oficjalnej wersji gry może nie być.


Od tego sa zapowiedzi, ze pisze sie w nich bzdury, ktore podslaja nam spece od PR. Natomiast recenzja jest od tego zeby wyjasnic co bylo bzdurami a co okazalo sie prawda. I fatkycznie lepiej poczekac z recenzja do czasu, az dostaniesz pelna wersje gry.
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 8:58 am   

Ale z drugiej strony jeśli nie jest się pewnym tego o czym się pisze, to najlepiej sprawdzić maksymalną ilość źródeł, żeby zyskać ogólny obraz gry albo przynajmniej nie strzelić jakiejś gafy - wiem już to z doświadczenia :].

Polecam serwis GameSpy - ma bardzo duży zbiór zapowiedzi i wywiadów w sumie wszystkich nowych i przyszłych gier na PC.
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
tigikamil 
Major


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 2:20 pm   

mande napisał/a:
Cytat:
CityPedia

Nazywa się to Civiliopedia


Ja napisałem tak jak było na stronie producenta
http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=3666
A że ten "spolszczył" nazwę to nie moja wina :wink:

Backside napisał/a:
Ale z drugiej strony jeśli nie jest się pewnym tego o czym się pisze, to najlepiej sprawdzić maksymalną ilość źródeł, żeby zyskać ogólny obraz gry albo przynajmniej nie strzelić jakiejś gafy - wiem już to z doświadczenia :].


Dlatego właśnie nigdzie ni wyczytałem o kampanii militarnej i wolałem nic nie pisać - widać też źle :oops:
 
 
   
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   6%   2/33
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 5:16 pm   

tigikamil napisał/a:
Ja napisałem tak jak było na stronie producenta
http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=3666
A że ten "spolszczył" nazwę to nie moja wina


Jak czytam to co onni tam powypisywali to przychodzą mi do głowy dwie możliwości: albo mam inną grę pod tym samym tytułem (np. zmienili całą grę PL w stosunku do EN) albo pisał to ktoś, kto nie widział tej gry na oczy.
No teraz widząc źródła dostępne w necie to się nie dziwię, że napisałeś taką recenzję.
A co do tej encyklopedii, to podejrzewam że obaj mamy rację, ponieważ pewniakiem "spolszczyli" Civilopedia (co ładnie brzmi, bo kojarzy się z łaciną i Rzymem) do zalatującego angielskim CityPedia. Czy tak jest to zobaczymy, ale taka zmiana to zmiana na gorsze.

tigikamil napisał/a:
wolałem nic nie pisać - widać też źle


Broń Boże nie wysuwałem i nie mam zamiaru wysuwać oskarżeń ad personam. Po prostu poddałem krytyce Twój tekst, tak jak Ty możesz poddać mój. Wyjaśniłeś, że nie miałeś odpowiednich źródeł i po tym co zobaczyłem w peni Cię rozumiem i jestem zaszokowany, że gra za ponad 100zł jest tak kiepsko promowana i w dodatku z błędami (mam na myśli teksty źródłowe).

Backside napisał/a:
najlepiej sprawdzić maksymalną ilość źródeł


Ostatnio pojawiła się mania kserowania, czyli kopiowania tekstów zapowiedzi czy opisów gier z wiodących serwisów, lub ze stron producenta. Niestety, bo znacznie utrudia to zdobywanie nowych, niezależnych źródeł.
 
 
   
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 5:43 pm   

Ale nie chodziło mi o podpatrywanie myśli wiodącej twórcy artykułu, a po prostu wyczytania jakie elementy znajdziemy w grze (ten najważniejsze).

Chyba, że chodzi Ci o coś innego, bo nie wiem czy do końca zrozumiałem :].
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 5:54 pm   

Backside napisał/a:
Chyba, że chodzi Ci o coś innego


Chodziło o to, że w zapowiedzi były różnice w porównaniu z wersją EN gry w której posiadaniu jestem (ale jest to wersja raczej przedpremierowa typu beta, bo nie wierzę, by produkt finalny miał tyle bugów, ale o tym pisałem wyżej).
I autor wyjaśnił, że wystapiły one zupełnie nie z jego winy, bowiem wydawca ma wprost żałosne źródła informacji.
Sprawa się wyjaśniła i po kłopocie. Teraz pozostaje napisać dobrą recenzję :) .
 
 
   
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
tigikamil 
Major


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 6:50 pm   

mande napisał/a:
Po prostu poddałem krytyce Twój tekst, tak jak Ty możesz poddać mój.


Nie omieszkam spróbować :twisted: :wink:
 
 
   
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   6%   2/33
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14