gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: inqistor
Wto Lip 25, 2006 9:01 pm
Arcanum
Autor Wiadomość
drAq 
Pułkownik


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 140
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 3:09 pm   Arcanum

Tak jakoś ostatnio z Klemensem porozmawialiśmy sobie na temat tej gry... Wszak to jeden z tych najlepszych RPGów :) Nie przypominam sobie jednak rozmowy o nim na forum, toteż zakładam ten wątek :) Podzielcie się z nami waszymi wrażeniami (hmm... zabrzmiało jak tendetne hasło reklamowe :twisted: )
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 4:29 pm   

Ja tylko mogę powiedzieć, że gra nie przypadła mi do gustu :].
Co prawda po instalacji grałem tylko chwilkę, ale nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia - czego nie mogę powiedzieć o Tormencie, który spodobał mi się od pierwszej chwili.

(drAq - zabrzmiało tandetnie, bo brak tam kontrowersji i potwarzu czytelnika :lol: )
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 2:29 am   

Backside napisał/a:
Co prawda po instalacji grałem tylko chwilkę, ale nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia - czego nie mogę powiedzieć o Tormencie, który spodobał mi się od pierwszej chwili.


Jesli idzie o piersze wrażenie, to potwierdzam, ja doskonale pamiętam swe boje z włączeniem opcji turowego rozgrywania walk - nieustannie mi sie wyłączała, co nie muszę Ci chyba tłumaczyć, jak to się kończyło...

Niemniej jako miłośnik Tormenta uwierz mi - pierwsze wrażenie w przypadku tej gry jest bardzo mylące. Ja osobiście umieściłbym ową produkcję w pierwszej trójce( mej:)) cRPGów wszechczasów - za Tormentem a przed serią Baldurów. Wielkim atutem tej produkcji jest fakt, iż wręcz absolutnie KAŻDY quest można było rozwiązać na kilka zupełnie różnych sposobów - pomijając napady w trasie tą grę praktycznie do samego końca można było przejść bez wyciągania broni( co ja osobiście bardzo cenię).

Jeśli będziesz miał kiedyś nieco więcej czasu, zarzuć Arcanum raz jeszcze - to jedna z najbardziej niedocenionych gier, z jakimi miałem do czynienia. Gdyby fabuła było nieco bardziej "metafizyczna", zaś muzyka trzymała klasę utworów: otwierającego oraz tych z Quintarry i Klanu Koła, to dla mnie nie Torment byłby królem...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
drAq 
Pułkownik


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 140
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 10:14 am   

Najsmutniejszy jest fakt, że w czasie tworzenia twórcy gry zapowiadali, że jest to pierwsza z wielu gier osadzonych w tym świecie... Ciekawe czy ujrzymy jeszcze jakiś tytuł, w którym będziemy mogli zwiedzać świat technologii i magii. Od siebie dodam, że jeszcze w żadnej innej grze nie widziałem takich możliwości tworzenia postaci... Nawet w Falloucie :)
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
Anisher
Szeregowy


Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 1
Wysłany: Sob Wrz 24, 2005 5:38 pm   

Ja również miło wspominam Arcanum. Btw mam pytanie do kogo się przyłączyliście? (Ja osobiście- do Khergana. Ale chciałem jeszcze pograć, wiec zaloadowalem. A potem w pojedynkę podbiłem świat =) Wybiłem Wszystkich ludzi w mieście =) Naprawde jestem normalny=) )
A Tormenta wspominam jeszcze milej =) I nie spotkałem jeszcze lepszego Rpg'a jeśli chodzi o fabułę, świat i CZARY (!!) które były cudne. zwłaszcza Runy udręki i 'Zastępy niebiańskie, których chyba nie dało się odpalić bez kodów :/.
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
drAq 
Pułkownik


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 140
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Wrz 24, 2005 8:50 pm   

Dlaczego niby w Tormencie Niebieńskich Zastępów nie można było rzucić bez kodów?? Ja ich używałem normalnie. Swoją drogą zadałem nim ostateczny cios w finałowej walce :)
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
Barraketh
Szeregowy
Cynik


Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 29
Skąd: Z Poznania
Wysłany: Sob Lis 19, 2005 8:25 pm   

Arcanum to moim zdaniem jedna z najlepszych i rownoczesnie najbardziej niedocenionych gier cRPG jakie powstaly. jej najwieksze zalety to:
- duzy, ciekawy swiat
- steampunkowe realia polaczone z magia (w jakiej grze wczesniej bylo cos takiego? Ja takiej nie znam).
- ogromna ilosc roznorodnych zadan
- swietny system rozwoju postaci
- wplyw cech postaci na reakcje innych i sposob rozwiazywania zadan (sprobujcie zagrac kims, kto ma 2 inteligencji ;) )
- ciekawa, wciagajaca fabula, z swietnymi zwrotami akcji
- mozliwosc rozwiazywania zadan na wiele sposobow
- klimat, ktory mi osobiscie mocno przypominam Fallouta
- to, ze za kazdym razem jak gra sie w Arcanum mozna odkryc cos nowego (gralem chyba 5 razy i za kazdym razem odkrywalem jakis nowy element w grze, nowe zadanie, jakis ciekawy smaczek itd.)

Wady to przede wszystkim
- dziwny sposob sterowania (ciezko sie przyzwyczaic, ale jak sie juz czlowiek przyzwyczai to jest dobrze ;) )
- nieciekawy poczatek rozgrywki (nie chodzi mi bynajmniej o sama idee, ale o wykonanie. Czyli cala afera ze sterowcem jest ok, ale zanim dojdzie sie do pierwszego miasta jest poprostu nudnawo i trzeba duzo potworkow wyrzynac, a to moze zrazic ;)

Arcanum napewna jest gra bardzo specyficzna, trzeba poprostu dobrze czuc sie w takich klimatach jakie sa nam tam oferowane. Ja jako rasowy krasnolud z pociagiem do techniki swietnie sie bawilem rozwijajac swoich technologow ;) .
Ta specyfika i koniecznosc dobrego 'wejscia' w takie klimaty owocuje tym, ze wielu osobom gra zwyczajnie nie podchodzi. Fan typowefo swiata fantasy rodem z D7D bedzie mial odruchy wymiotne po zobaczeniu uniwersum Arcanum. Dlatego gre polecam przedewszystkim fanom Fallouta, mozemy ty spotkac nawet dwuglowa krowe, a nasz bohater poczyni na jej temat ciekawy komentarz ;) . I naprawde - nie zrazajcie sie pierwszym wrazeniem, gdyz jest ono bardzo, ale to bardzo mylne. Pograjcie chociaz z godzine albo dwie, a gra zwyczajnie was wessa ;)
 
 
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   18%   2/11
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15