gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Age Of Empires III
Autor Wiadomość
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Nie Lip 10, 2005 5:33 pm   Age Of Empires III

Czołem Sztabowicze!

Tak, tak. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż jesienią tego roku ujrzy światło dzienne kolejna odsłona tej kultowej strategii. Co prawda na razie polska premiera gry jest owiana tajemnicą, ale myślę, że to chwilowy żart:) Akcja gry ma toczyć się w latach 1500-1800, choć gdzieś wyczytałem, że nawet do 1850r. Jak na razie znane są jedynie trzy nacje (Francuzi, Hiszpanie, Anglicy) z zapowiadanych ośmiu. Gra nastawiona ma być głównie na podbój nowego świata-w końcu to epoka wielkich odkryć geograficznych i znacznego rozwoju gospodarczego oraz zmian w geopolityce, oscylująca jednakże głównie wokół Ameryki. Cóż...spodziewałem się znacznie więcej. Z nacji myślę, że powinni jeszcze dołożyć Portugalczyków, Holendrów oraz oczywiście Indian. Spodziewam się podobju Azteków, Inków, amerykańskiej wojny o niepodległość, wojen angielsko-francuskich...Obawiam się, że jednak nie będzie Szwedów, Prusaków, Austriaków, Rosjan, Turków, nie wspominając o Polsce...A szkoda, że tylko skupiono się na eksploracji. A wojna trzydziestoletnia? A wielka wojna północna? A wojna siedmioletnia? A Polska i wiek wojen? A co z dalekim i bliskim wschodem. Cóż...zobaczymy, jak będzie ostatecznie dzieło wyglądać. Autorzy gry krzyczą wręcz o oszałamiającej grafice, realizmie, inteligencji jednostek, ciekawych kampaniach...Cóż, rzeczywiście, na obrazkach wygląda wszystko wielce interesująco. Zatem będę oczekiwał tytułu z wielkim napięciem-być może będzie to pierwsza oryginalna gra, którą kupię za tak okrutną cenę-spodziewam się spokojnie powyżej 100...Jak wpadnie w moje ręce, to będę się z wami dzielił swoimi spostrzeżeniami, nawet najbardziej dziwacznymi...:) Poniżej podaję namiary na grę dla zainteresowanych:

Oficjalna strona gry?:) Zaledwie parę obrazków, garść informacji oraz pliczek muzyczny-trochę gleba, bo przypomina propagandówkę drugowojenną albo motyw z westernu czy wojny secesyjnej:)

http://www.ensemblestudios.com/teaser.htm

Nieco więcej informacji na temat planowanej gry z polskich źródeł wraz z obrazkami:

http://rozrywka.pclab.pl/news13654.html


http://gry.onet.pl/zap_it...31&GameOID=1214


http://pclab.pl/news13452.html


http://www.zalogag.pl/art...mpires-III.html


http://www.gry.mocny.com/429,zapowiedzi.html


http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4554


Największe źródło obrazków, które dotychczas wyłapałem. Jest na czym oko zawiesić. Wygląda smakowicie. Tylko czy sprzęty uciągną?:)


http://images.google.pl/imgres...


Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Lip 14, 2005 8:36 pm ]
Czołem!

Backside wiercił mi dziurę w brzuchu o tajemniczej stronie poświęconej grze AOE III, o której wcześniej nie wiedziałem. Poszperałem głębiej w sieci i oto rezultat. Oto namiary:

http://www.ageofempires3.com/

Stronka jest znacznie, znacznie bogatsza o tego, z czym miałem wcześniej do czynienia. Uwagę na samym początku przyciąga filmik. Coś mi się zdaje, że jednak żołnierze zbyt daleko są odrzucani od strzałów armatnich;) Ale to szczegół;) Jednak robi wrażenie! Dalej garść informacji o grze, grafice, cywilizacjach (Hiszpania, Francja, Holandia, Rosja, Wielka Brytania, Portugalia, Niemcy, Turcy oraz Indianie-Irokezi, Aztekowie, Komancze, zdjęcia z gry, rysunki, filmy i muzyka.

Zainteresowanych gorąco zapraszam!

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Lip 22, 2005 7:01 pm   

Perkun - szukałeś po najgorszych z możłiwych stron :D

Najlepsza jest http://aoe3.heavengames.com/, gdzie masz masę newsów i innego stuffu

Są tam też linki do innych stronek.

Sporo artykułów ma gamespy, również interesuje się tą produkcją ign.

Pozdrawiam i proponuję ci nie zakładać z góry, że gra będzie beznadziejna :]
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Radzik
Chorąży
The pissmaker ;-P


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 123
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Pią Lip 22, 2005 7:59 pm   

Widzę, że szlachetny Perkun ma wrodzony talent do wyszukiwania mega-długaśnych linków ;-)
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   13%   3/22
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sob Lip 23, 2005 3:33 pm   

Czołem!

Radzik napisał/a:
Widzę, że szlachetny Perkun ma wrodzony talent do wyszukiwania mega-długaśnych linków ;-)


Radzik:) Ty mnie chyba znowu prześladujesz:) Teraz mnie ścigasz za linki:) Jak wpadnę w szał, to będę dawał takie linki, że przy wejściu na forum będziesz widział tylko je. Będą długie i potężne, jak anakonda:) I pożrą wszystkie Radziki :twisted: hahaha, hhehehe, hohoho!!! :)
Albo wydostanę z grobu starą koalicję;)

Pozdrawiam!

[ Dodano: Sob Lip 23, 2005 4:41 pm ]
Czołem!

Backside napisał/a:
Perkun - szukałeś po najgorszych z możłiwych stron :D

Najlepsza jest http://aoe3.heavengames.com/, gdzie masz masę newsów i innego stuffu
Pozdrawiam i proponuję ci nie zakładać z góry, że gra będzie beznadziejna :]


Wow! Już ją filtruję dokładnie! Dzięki za namiary i zainteresowanie! A gdzie ja zakładam, że będzie beznadziejna?:) Właśnie liczę na to, że przebije poprzednie produkcje w wielu aspektach. Zresztą-jaka będzie, taka będzie, i tak będę w nią pykał bo tylko na nią czekam:) Obecnie w nic nie pykam:) I liczę na to, że inni też będą pogrywali. I będziemy sobie wzajemnie w tym wątku opowiadać, jak prześliśmy daną misję czy kampanię, wymiana doświadczeń, jak zdobyłeś twierdzę itd, itd. Rzeczy znacznie ciekawsze, niż suche sprawozdania, recenzje...Liczę na ostre skecze z różnorodnym przechodzeniem misji:) Wypada zatem czekać, aż tytuł zawita w nasze strony. Dobrze by było, jak w tym roku:)

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sob Lip 23, 2005 10:39 pm   

Przypominam tylko twoje słowa na Zjeździe :]
Że "będzie tylko kolonizacja", że "nie będzie na starym kontynencie",
że "to nie będzie to co kiedyś" :]

A ja się tradycyjnie napalam i nastawiam na świetną grę.
Ostatnio tak sie napalam na każdą strategię w moim typie i
w momencie premiery przestaję się nią interesować (czyli kupię jak będzie
za 20 zł ew. dadzą do pisma :D ) albo demo okazuje się kiepskie ;/...

Może zmienię postawę, ponoć pesymizm przynosi bardzo miłe niespodzianki
w życiu :>
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wojownik
Gość
Wysłany: Sob Gru 10, 2005 12:05 pm   

siema wszystkim i mam do was pewne pytanie a mianowicie kiedy można budować w aoe 3 bydynek Factoria , ponieważ jak gram z komputerem to on ma ten budeynek a ja nie weim gdzi go stworzyć??? prosze o pomoc !! pilne !!
 
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sob Gru 10, 2005 6:44 pm   

Faktorie można stawiać od początku gry. Budować ją mogą Osadnicy, Odkrywca i niektórzy indianie.

Stawiać ją możesz w miejscach oznaczonych na mini-mapie dużą biało-szarą figurą - przy szlakach handlowych i w indiaskich wioskach.

Dzięki Faktoriom przy szlakach będziesz mógł dostawać dodatkowe punkty XP, a po ulepszenie również dostawy jednego z 3 surowców.

Z kolei Faktoria postawiona w tublyczej osadzie pozwoli ci na rekrutację indiańskich wojowników i kupno pożytecznych technologii
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 10:49 am   

Czołem!

Uffff. Nareszcie dobrałem się na dobre do Age Of Empires 3:) Przygotowania poprzedziły pilne studia nad grą w prasie gamblertycznej, w internecie. Następnie czytanie od dechy do dechy książeczek dołączonych do gry oraz wszelkich artów historycznych w semej grze:) A następnie poznanie gry do szpiku kości włącznie z samouczkiem i próbnymi rozgrywkami;). Cóż....kampania jak kampania-będę zapewne w nią grał z sentymentu do kampanii, choć to raczej czyste wyrobnictwo. Ale bardziej nastawiam się na losowe mapy (dali troszkę opcji do poustawiania i to jest bardzo ciekawe, szczególnie wsparcie procentowe, ciekawe są lokalizacje) oraz własny scenariusz. Wracając do kampanii, to na razie jestem gdzieś w 6 czy 7 misji pierwszego aktu. Fabuła mocno przekombinowana, ale cóż-jak przygoda to przygoda. Zaczyna się troszkę chaotycznie, od razu rzuceni w wir bitwy. Na szczęsćie w kolejnych misjach jest więcej spokoju i można się podelektować. Troszkę to pokręcone-jestem na Malcie, walczę z Turkami i poznaję legendę jakiegoś tajemnego kręgu czy jakoś tak;) Sahin (tak się ten Turek chyba nazywa?;) robi mi wrzuty na honor rycerza i zwiewa mi do Ameryki Łacińskiej z brygadą, a ja go ścigam;) Poszukiwanie map, księżycowego jeziora, piraci (laska niesamowita;), Majowie, Aztekowie, Hiszpanie, Meksyk, Kuba, Floryda...ufff...dosłownie, jak w kinie akcji;) Ale w sumie potrafi wciągnąć. Na szczęście nie ma potrzeby budowania wszystkiego i rozwijania wszystkiego na maxa. Największa gleba jest z tekstów-pierwsze, że prawie wcale nie słychać, co bohaterowie mówią, bo zagłusza oprawa dźwiękowa i muza, ale na szczeście są napisy. Drugie-to już to, co wypowiadają postacie, a co jak sądze ma podnieść poziom akcji:) Parę razy troszkę się uśmiałem:) I tym samym gra się bardzo miło. To na razie tyle. Zatem dzielcie się swoimi spostrzeżeniami:)

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Wto Gru 27, 2005 12:48 am   

Wiesz co? Zazdroszczę Ci :].

Ja grałem trochę w wersję dla recenzentów, potem dostałem Kolekcjonerską Edycję z pre-orderu CDP.

Normalnie bym szalał z radości i zarywał noc, by wertować instrukcję.
Teraz nawet do niej niezajrzałem - dopier po tygodniu przeczytałęm historyczny zarys :].


Kampania rzeczywiście zeszła z toru patetycznych losów historycznych postaci na miejsce nieprawdopodobnej akcji (oj, niemało tam absurdzików :]), jednak jakoć, wbrew moim obawom, nic to go nie ujęło.

Przeciwnie - mamy nową jakość! Zamiast kolejnych Kolumbów i Napoleonaów, sagę rodziny Black, cokolwiek fantastyczną i dynamiczną co obfituje we wciągającą kampanię.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
maniutek
Gość
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 8:27 pm   

ja przeszedłem całą kampanię. całkiem fajna gierca. jest pare minusów. za mało nacji do wyboru w potyczce, za mało map no i nie można ustawiać jednostek w żadne szyki. ale tak ogólnie udała im się.
teraz chciałbym zagrać w sieci. włączam i wpada mi pobieranie aktualizacji, tutaj pasek postępu to wzrasta by wnet opaść. co z tym zrobić?? może ktoś wie??
 
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 11:35 pm   

Niestety z aktualizacją jest sporo problemów.

Polecam wejść na stronę www.ageofempires3.sztab.com, gdzie znajdziesz najnowsze patche do ściągnięcia bezpośrednio z internetu, nie przez ESO.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 12:23 pm   

Czołem!

Ufff...:) Kampania zakończona. W sumie, to dla mnie jakaś taka krótka. Cóż-to w końcu tylko trzy scenariusze po kilkanaście misji. Ale i tak się przyjemnie grało. Cieszy mnie to, że nie było tylko i wyłącznie misji typu rozbudowa od podstaw i sama walka. Dosyć spore urozmaicenie, czasami zaczynało się od pewnego poziomu rozwoju, były już pewne obiekty, cele główne i poboczne, mało na szczęście czasówek. A cosik tak szybko wszystko przeszło. Były misje banalnie proste ale też były i troszkę trudniejsze. Ale ogólnie, to w sumie łatwo to przejść-przynajmniej na niskim czy średnim poziomie. Było co prawda kilka misji, ktore dały mi się we znaki (choćby obrona piramid Azteków, zdobywanie potężnej twierdzy w celu zniszczenia ratusza-czasówka czy obrona brodów na rzece, aby przeciwnik się nie przedostał-moja ulubiona:) Nie było w każdym razie monotonii. Zapewne hehe..szykują się dodatki. Mam nadzieję, że w nich może będzie wojna trzydziestoletnia albo północna.
Co do opcji własnego scenariusza-troszkę możliwości kształtowania i kolorystyki terenu napakowali i można się troszkę pobawić. Szkoda tylko, że z tej opcji trzeba wychodzić przez alt+ctrl+delete;) Druga sprawa, to opcja tworzenia lasu. Ciekawi mnie, dlaczego nie ma tak gęstego, aby przeciwnik nie zrobił na brzegu desantu?;) Ten który jest-ewidentnie pozwala taki desant uczynić!:) Problemy mam też z dokładnym wykreśleniem rzeki, ale chyba to kwestia większego wgryzienia się w budowę mapy i pewnie wyównywania terenu. Abym mógł tworzyć swoje ulubione scenariusze!:) Losowe mapy-spory wybór, nie powiem. 7 czy 8 przeciwników w zupełności wystarczy. Opcje wsparcia procentowego i każdy sobie bardzo mile widziane:) Cóż mogę powiedzieć-nie ma sensu grać na niskim stopniu trudności z jednym tylko przeciwnikiem nawet przy obustronnym 100% wsparciu, bo i tak go pokonamy. Czeka jak na ścięcie. Jeżeli jest już ich kilku, to co innego. Tylko co z tego, jak tylko część z nich mnie atakuje a reszta czeka jak na ścięcie...A dlaczego nie walczą też między sobą?:) Przy poziomie eksperta na otwartym terenie możemy dostać od przeciwnika tak szybkie baty, że nawet się porządnie nie przygotujemy do wojny. Wygrana jest możliwa przy rozgraniczeniu wodnym, ale trzeba być przygotowanym na desanty wrogie, chyba, że oddzielimy się lasem-ale to opcja do własnego scenariusza. Można wtedy wygrać w ekspercie, ale to niestety kwestia kilku godzin, przy tych samych parametrach, bo potrafią odbudować wszytko migiem, mimo, że wojna wre!:) Na zakończenie mam nadzieję, że na zjeździe będzie może możliwość pogrania w multi, bo przyznam szczerze-nie grałem jeszcze. A tam przynajmniej można zawiązywać koalicje i to calkowicie inna gra. Takie baty się spuści KUllowi albo Backsideowi, że padną na kolana w błaglanym krzyku! Litości! Litości! Łaski szlachetny panie! Ostojo tego świata mądrości!;)

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 4:26 pm   

Perkun napisał/a:
Na zakończenie mam nadzieję, że na zjeździe będzie może możliwość pogrania w multi, bo przyznam szczerze-nie grałem jeszcze. A tam przynajmniej można zawiązywać koalicje i to calkowicie inna gra. Takie baty się spuści KUllowi albo Backsideowi, że padną na kolana w błaglanym krzyku! Litości! Litości! Łaski szlachetny panie! Ostojo tego świata mądrości!Wink


O taka nowsza wersja R.A.W.V.W.? :) Na przelom lutego i marca planuje zakup nowego komputera (moj obecny jest za slaby na AoE III) a jak juz bede mial nowy komputer to zainwestuje te 100 zl w AoE III i pogramy sobie w sieci. A poki co... mozemy pograc w Settlers 3. :)
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
adamski
Gość
Wysłany: Sob Sty 14, 2006 1:51 pm   

Mam problem z 3 misją:zebralem te 3 skrzynie, rozwalilem wszystkich wrogów i nie wiem co dalej zrobic!!pomocy piszcie na gg3353335 lub adamtrabski@wp.pl.pozdro
 
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sob Sty 14, 2006 2:35 pm   

Czołem!

adamski napisał/a:
Mam problem z 3 misją:zebralem te 3 skrzynie, rozwalilem wszystkich wrogów i nie wiem co dalej zrobic!!pomocy piszcie na gg3353335 lub adamtrabski@wp.pl.pozdro


Zakładam, że chodzi o trzecią misję Aktu I. W panelu misji masz wszak podane zadania główne i poboczne. Zatem zajrzyj tam, aby się zorientować w misji. W ostateczności zapraszam do poradnika http://www.gry-online.pl/...&PART=50&PAGE=1

Jeżeli i to nie pomoże, to zapraszam do solucji na stronie Sztabu http://www.sztab.com/pora...s-III,1033.html

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15