LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Terra Militaris

Terra Militaris
Sztab VVeteranów
Tytuł: Terra Militaris
Producent: Gala Networks Europe
Dystrybutor: Gala Networks Europe
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl:2010-11-25
Premiera Świat:
Autor: ICE
Ocena
czytelników 63 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Terra Militaris - beta test

Siadając po raz pierwszy do gry nie spodziewałem się zbyt wiele. Sceptycznie podchodzę do wszelkiego rodzaju gier przeglądarkowych z jednego powodu: ciągnąca się rozgrywka. Gry w przegladarce mają tą niemiłą właściwość, że wymagają od grającego potężnego nakładu czasu. W tych grach nie wystarczy godzina dziennie by coś osiągnąć. Jakież było moje zaskoczenie gdy okazało się, że Terra Militaris zupełnie odbiega od stereotypowych gier tego typu.
terra-militaris-beta-test-5367-1.jpg 1Rozgrywkę zaczynamy od prostego i intuicyjnego samouczka, który prowadzi nas za rękę wyjaśniając podstawowe zasady działania interfejsu, tworzenia własnego miasta i armii. Dla osób mających problemy z językiem angielskim dobra wiadomość - nie ma najmniejszych problemów z opanowaniem tutoriala...

Gra ma bardzo ładną jak na ten typ grafikę... No i niestety dla osób ze słabszym łączem lekkie utrudnienie. Pierwsze ładowanie scenerii może trochę potrwać. Na szczęście to jedyne utrudnienie.

Podstawą dalszego rozwoju naszego królestwa stają się kolejne zadania otrzymywane od króla. I o ile wykonanie niektórych wymagało kombinowania, to szybko udało się je rozwiązać. Winna może być prawdopodobnie wersja gry - beta. Podczas rozmowy z innymi graczami okazywało się, że niektórzy również mają takie problemy, natomiast inni nie napotkali żadnych
.

System rozwoju miasta pozwala w prosty i szybki sposób na rozbudowanie włości w dostatecznym stopniu, aby móc cieszyć się grą już pierwszego dnia. Podstawą staje się szkolenie jednostek i ich ulepszanie. O ile produkcja jednostek trwa kilka minut, o tyle ich ulepszanie może trwać nawet po kilka godzin. Tu po raz kolejny gra oferuje nam szereg opcji, dzięki którym nie jesteśmy zmuszeni opuścić gry w celu odczekania wymaganych kilku godzin potrzebnych na upgrade. Możemy się zająć np.: eksterminacją okolicznych potworów, których z każdą godziną przybywa na mapie tak byśmy zawsze mieli z kim walczyć.

Jeżeli nie mamy akurat ochoty walczyć, możemy wysłać jednego z naszych misjonarzy w podróż do świątyni. Jest to niezwykle ważne podczas rozgrywki ze względu na terytorium. Tylko dzięki misjonarzom i szerzeniu przez nich wiary, powiększamy nasz obszar wpływów i zdobywamy punktterra-militaris-beta-test-5367-2.jpg 2y rankingowe. Punkty te są niezwykle istotne podczas przechodzenia naszego miasta w każdą kolejną epokę.

Podczas beta-testów miałem niestety okazje zagrać tylko jedną nacją. Wybór padł na Persję.
Wydaje mi się, że jest to nacja nastawiona typowo na walkę i budowę potężnej armii. Posiada ona silne jednostki, które ulepszanie skupia się w największym stopniu na podnoszeniu siły ataku.

Podsumowując: Terra Militaris jest dynamiczną, wciągającą grą przeglądarkową, która nie nudzi się po kilku godzinach. Pozwala ona na tworzenie własnych, wymarzonych miast i potężnych armii, daje też nam możliwość toczenia epickich pojedynków zarówno z żywymi przeciwnikami jak i z komputerem.

Mam nadzieję, że osoby, które po przeczytaniu tego artykułu zdecydują się spróbować swoich sił w tej grze, nie poczują się oszukane i z satysfakcją będą tworzyły historię swojego własnego imperium.Autor: ICE
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję