LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Karabin Wyborowy Steyr SSG 69

Karabin wyborowy Steyr SSG 69

Karabin wyborowy SSG 69 produkowany jest przez Austriacką firmę Steyr. SSG, to skrót od słów Sharfshützen Gewehr - karabin strzelca wyborowego.

Konstrukcja wykorzystuje działanie zamka ślizgowo-obrotowego. Ruch ślizgowy otwiera zamek i zamyka, natomiast ruch obrotowy odryglowuje lub zaryglowuje. Jest to znana i sprawdzona metoda wprowadzania naboju. Znajdującą się po prawej stronie rączkę obraca się w lewo i prawo o 60 stopni. Siła dwuoporowego spustu może być dostosowana do indywidualnych potrzeb strzelca. Zasilanie stanowi pięcionabojowy magazynek o kolistym układzie (typ Mannlichera). Oprócz magazynka wewnętrznego możliwe jest też użycie wewnętrznego 10 nabojowego magazynka pudełkowego. Amunicją jest nabój 7,62x51 lub 0,243 cala Winchester. Najlepsze wyniki strzeleckie uzyskuje się specjalną amunicją produkowaną przez firmę RWS.Repliki legendarnych modeli broni! Kalasznikow, Uzi, Glock, Walther, seria M4, Beretta w skali 1:1!


Karabin Wyborowy Steyr SSG 69 112811,1

Karabin Wyborowy Steyr SSG 69


Długość kolby wykonanej z materiałów syntetycznych regulujemy za pomocą podkładek. Strzelanie na odległość do 800m zapewnia tej konstrukcji celownik optyczny Kahles ZF69.Ten typ posiada sześciokrotne powiększenie przy średnicy obiektywu 42mm.

Oprócz standardowego wyposażenia do karabinu można zamontować aktywny bądź pasywny noktowizor. Zastosowanie aktywnego noktowizora wiąże się z zamontowaniem sporych gabarytów wzmacniacza. Karabin posiada standardowe mechaniczne przyrządy celownicze. Opracowany na podstawie SSG 69 karabin policyjny, ma cięższą lufę bez mechanicznych przyrządów celowniczych, dwunóg oraz inaczej ukształtowaną rączkę zamkową.

Dane techniczne:
Kraj - Austria
Kaliber - 7,62mm
Masa - 3,9 kg
Masa z celownikiem - 4,6 kg
Długość - 1160mm
Długość lufy - 650mm
Prędkość pocz. pocisku - 860m/s
Zasięg - 800m

Piotr 'Hallack' Burda
pioburda@poczta.onet.pl

Karabin wyborowy Steyr SSG 69Autor: 5931
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz