LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Karabin Wyborowy Barett M82

Karabin wyborowy Barett M82


W niniejszym artykule przedstawiam broń owianą sporą już legendą. Karabin wyborowy M82 jest przedstawicielem najcięższej kategorii jeżeli chodzi o kaliber i masę.

Na świecie istnieje już kilka rodzajów sprzętu tego typu. Najbardziej znaną konstrukcją jest amerykański M82. Dlaczego? Myślę, że w grę wchodzi reklama. Amerykański sprzęt jest znany, gdyż jest umiejętnie reklamowany w grach, filmach, literaturze itd...

Omawiana broń przeznaczona jest do niszczenia precyzyjnej aparatury przeciwnika. Jest to konstrukcja bardzo precyzyjna o zasięgu ponad 1500m. Strzela nabojem 50 bmg od wkm Browning M2. Stosowana jest amunicja przeciwpancerna, odłamkowo-burząca, oraz specjalnie selekcjonowana i przygotowywana amunicja specjalna. To stalowe monstrum wykazuje dużą odporność na zanieczyszczenia. Karabin o kalibrze 12,7mm posiada bardzo duży odrzut. Poradzono więc sobie z tym fantem w ten sposób, że lufa cofa się w szkielecie o 25 mm. Dodatkowo na lufie umieszczono hamulec wylotowy redukujący o 65% siłę odrzutu.Repliki legendarnych modeli broni! Kalasznikow, Uzi, Glock, Walther, seria M4, Beretta w skali 1:1!


Karabin wyborowy Barett M82 205338,1

Karabin wyborowy Barett M82

Standartowo karabin wyposaża się w celownik optyczny o 10-krotnym powiększeniu z siatką, która jest wykalibrowana dla poszczególnego typu amunicji. Karabin jest zasilany z magazynka pudełkowego o pojemności 10 nabojów Podobno podczas wojny w Zatoce Perskiej odnotowano nawet potwierdzone trafienia z odległości ponad 2000m.

Dane techniczne:
Kraj: USA
Kaliber: 12,7 mm
Długość: 1450mm
Długość lufy: 737mm
Masa: 12,9 kg
Magazynek: 10 nabojów
Zasięg skutecznego ognia: ok. 1600 - 1800m

Hallack pioburda@poczta.onet.pl

Karabin wyborowy Barett M82Autor: 5931
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz